خرید سیسمونی نوزاد یکی از هیجان انگیز ترین و البته پرهزینه و گران ترین خریدها برای مادر و پدرهایی است که صاحب فرزند می شوند. اما متاسفانه چشم هم چشمی در بسیاری از خانواده ها، باعث گردیده که پدر و مادرها هزینه های زیادی را متقبل شوند. برای خرید سیسمونی نوزاد لیست بالابلندی از خرید پستانک، دندان گیر گرفته تا سرویس خواب نوزاد را باید تهیه کرد. برای  خرید این وسایل زمان زیادی لازم است. چیدمان اتاق کودک اگر اتاق مجزایی برای او در نظر گرفته می شود از قسمت های جذاب این ماجرا خواهد بود. گاهی نیز پیش می آید که برای تهیه سرویس خواب نوزاد طرح دلخواه خود را به تولید کننده پیشنهاد می دهید تا آن را بسازد.تمام بخش های خرید سیسمونی نوزاد برای پدران و بخصوص مادران خاطره می شود که در زمان بزرگسالی فرزندان برای آنها تعریف می کنند.


                       سیسمونی نوزاد


 لباس نوزاد

خرید لباس نوزاد مهمترین بخش از خرید سیسمونی نوزاد بشمار می آید. پوست نوزاد تازه متولد شده بسیار حساس است. بخاطر همین است که بر پوشیدن لباس نخی تاکید می شود. لباس نوزاد را کم اما با کیفیت تهیه کنید زیرا نوزاد سریع رشد می کند و خرید لباس های زیاد باعث بی مصرف ماندن آن ها می شود. ست نوزادی که باید تهیه کنید شامل پیشبند، زیرپوش زیر دکمه دار، بلوز آستین بلند و آستین کوتاه جلو دگمه دار و بدون دگمه، سرهمی زیردکمه دار، رکابی زیر دگمه دار و بدون دگمه، لباس بیرون، شلوار، شورت عینکی، شورت پادار، جوراب و پاپوش نوزاد، ژاکت، کاپشن و کلاه نخی می شود. لباس نوزاد باید نرم و راخت باشد زیرا در طی شبانه روز مجبورید که لباس های او را عوض کنید. پس لباسی را انتخاب کنید که دگمه های آن به راحتی باز شوند. به سایز لباس نوزاد توجه داشته باشد و از پوشاندن لباس جذب و تنگ خودداری کنید.


                      سیسمونی لباس نوزاد


 تخت خواب و وسایل جانبی

تخت خواب از مهمترین خریدهای مربوط به سیسمونی نوزاد می باشد. خرید سرویس خواب نوزاد به اتاقی که این وسایل قرار گیرد ارتباط مستقیمی دارد.اگر قصد خرید چنین محصولی را دارید که از کیفیت آن مطمئن باشید انتخاب برند یا یک تولید کننده معتبر خیال شما را تا حدی راحت می کند اما توصیه می شود حتمن برای تهیه یک سرویس خواب نوزاد مناسب تحقیق کنید. در این نوشتار سعی می کنیم مهم ترین نکاتی که به شما کمک می کند خرید بی دغدغه ای داشته باشید ذکر می شود. پس با ما همراه باشید.

- سرویس خواب نوزاد حتمن باید از ام دی اف و نئوپان ساخته شده باشد و از مواد شیمیایی برای رنگ آمیزی آن حدالمقدور استفاده نشده باشد.

- تخت نوزاد باید دارای نرده های محافظ باشد. فاصله این نرده ها از یکدیگر حدود 5/6 سانتیمتر است و هر چه این فاصله ها به هم نزدیکتر باشد بهتر است زیرا از گیر کردن سر نوزاد در لابلای این نرده های جلوگیری می کند.

- ست ملحفه نوزاد از چندین تکه و بالشتک محافظ تشکیل شده است . این بالشتک ها نقش محافظ را برای نوزاد بازی می کنند. نوزاد در طول خواب ممکن است بدن خود را بسیار حرکت دهد این بالشتک ها مانع اتصال سر او به تخت می شوند. ملحفه ها باید نخی و خنک باشند . ملحفه های نخی مانع از عرق کردن نوزاد در فصل تابستان می شود.


                      ست لحاف و تشک سیسمونی نوزاد


- تشک نوزاد باید تخت و سفت باشد. بدن نوزاد بسیار منعطف است و در تشک هایی که نرم هستند نوزاد دز آن فرو می رود و سر و گردن او دچار آسیب خواهد شد.

- از وسایل تزیینی تخت نوزاد،آویز بالای تخت است. این وسیله در خرید سیسمونی نوزاد ضروری بنظر نمی رسد اما میتواند یک وسیله سرگرم کننده برای اوقات بیداری نوزاد باشد.

- در انتخاب رنگ تخت دقت کنید. رنگ ها بر نوزادان تاثیر زیادی می گذارند و افراط در انتخاب یک رنگ باعث تشویش حالات روحی او می شود.رنگ سفید بهترین انتخاب برای رنگ سرویس خواب نوزاد است.این رنگ را با رنگ های دیگر می توانید ترکیب نموده تا از حالت یکنواختی خارج گردد. البته توصیه می کنیم کتاب های مرتبط با روانشناسی رنگ بخوانید تا انتخاب درستی برای سرویس خواب نوزاد خود داشته باشید.


                   رنگ مناسب سرویس خواب نوزاد


راهنمای سرویس خواب نوزاد

از بخش های گران و پرهزینه سیسمونی نوزاد، خرید سرویس خواب نوزاد است. قبل از هر چیز به مواردی مورد نیاز آن توجه کنید. این وسایل می تواند از یک گهواره کوچک تا تخت دو منظوره و کمد یک در با چند در را شامل شود.قبل از هر چیز بهتر است با خودتان رو راست باشید که آیا خرید تمام اجزاء یک سرویس خواب نوزاد ضروری بنظر می رسد یا خیر؟ اگر منزلتان دارای کمدهای سرتاسری در اتاق خواب است و فضای جادار زیادی دارد می توانید بخشی از آن را به فرزند خود اختصاص دهید و از خرید کمد خودداری کنید. صرفه جویی در خرید برخی اقلام سرویس خواب میتواند به خریدهای مهم تر و واجب تر شما را سوق دهد. در سلسله مقالات سیسمونی نوزاد به نکات مهم در خرید اشاره کردیم.


                       طرح خلاقانه سرویس خواب نوزاد


انتخاب تخت خواب دو منظوره از تخت خواب تک منظوره مناسب تر است. تخت خواب های دو منظوره شامل دو تخت است که در دوران نوزادی به عنوان گهواره از آن استفاده می شود و زمانی که کودکی او شکل می گیرد تخت خواب کودک برای وی قابل استفاده خواهد شد. بنابراین با خرید یک تخت خواب دو منظوره یک تیر و دو نشان را زده اید. در شکل های امروزی تر تخت خواب کودک در قسمت زیرین تخت دو کشو تعبیه شده است که مناسب قرار دادن لباس های فرزند شما می باشد. این موضوع باعث می شود که از خرید دراور نیز صرفه نظر کنید. در نگاه اول کم کردن برخی اجزاء سرویس خواب نوزاد صرفه جویی در هزینه به حساب می آید اما نبودن این وسایل در اتاق خواب فضای اتاق را بزرگ تر می کند و فرزند شما فضای زیادی برای بازی کردن دارد. اتاق خواب نوزاد خود را با اسباب بازی آراسته کنید و فرصت بازی کردن بیشتر را برایش فراهم نمایید.

 

مواردی که برای خرید گهواره نوزاد در سیسمونی نوزاد باید توجه نمایید.

بچهها درست مثل بقیه‌ی ما، دوست‌دارند بخوابند. به‌همین دلیل یکی از مهمترین کارهایی که می‌توانید برای کودک خود انجام دهید این است که مطمئن شوید آنها یک مکان راحت و امن برای استراحت نیاز دارند. ایجاد نقاط دنج برای خوابیدن کودک شما یکی از مهمترین اقداماتی است که باید قبل از آمدن کودک به خانه خود انجام دهید. 

شما باید مطمئن باشید که گهواره‌ای که انتخاب می‌کنید، نه تنها بی‌خطر است، بلکه راحت هم باید باشد. زیرا کودک شما در ماه‌های اول، بیشتر وقت خود را در آن می‌گذراند. هر ساله تعداد زیادی مرگ نوزادان در خواب اتفاق می‌افتد. همه‌ی پدر‌ و‌ مادرها می‌خواهند تمام کارهایی که در توانشان است برای جلوگیری از تکرار چنین سناریوی غم‌انگیزی انجام دهند. بنابراین تهیه بهترین گهواره‌ی کودک هنگام خرید سیسمونی نوزاد، برای تامین امنیت کودک شما بسیار مهم است. در اینجا جزییاتی که باید قبل از انتخاب یک گهواره در نظر بگیرید، آورده‌شده‌است.

تشک

تشک گهواره باید نازک و سفت باشد. در‌حالی‌که ممکن است والدین فکر کنند که یک تشک باید نرم و راحت‌ باشد. این یک اشتباه خطرناک است زیرا یک تشک سفت، کودک شما را از خفگی در‌ امان نگه‌ می‌دارد.

دیوارهای منفذ‌دار(مشبک)

گهواره‌ها تقریبا کوچک هستند و کودک شما احتمالا هنگام خواب از یک طرف به طرف دیگر غلت می‌زند. بنابراین ممکن است شما بخواهید گهواره‌ای را با دیواره‌های مشبک انتخاب کنید تا در صورت چرخیدن کودک شما بتواند نفس بکشد. همچنین یک دیواره مشبک اجازه می‌دهد تا در هر فصلی هوا درون گهواره جریان‌ یابد تا کودک شما آرام شود.

قابلیت حمل

هیچ‌چیز امنیت کودک را بهتر از زیر نظر داشتن آن در هر زمان، تضمین نمی‌کند. شما نیاز به انتخاب گهواره‌ای دارید که حمل آن برای شما آسان باشد. گهواره‌ای چرخ‌دار را در نظر بگیرید تا حرکت از جایی به جای دیگر خانه راحت باشد.

نگهداری وسایل ضروری

نوزادان به وسایل ضروری مانند اسباب‌بازی برای آرام‌کردن آنها، پوشک، لباس تمیز و بسیاری موارد دیگر احتیاج دارند. شما نمی‌خواهید وقتی آنها شروع به گریه‌کردن می‌کنند، به‌دنبال اسباب‌بازی مورد علاقه آنها در تمام خانه باشید. گهواره‌ای را انتخاب کنید که دارای سبد نگهداری یا جیب منفذدار باشد تا به شما امکان‌دهد به‌آسانی لوازم مورد‌نیاز را بیابید.

 جالت متحرک گهواره

یک گهواره جنبشی برای آرام‌کردن کودک شما عالی است. اگر شما یک دست‌اضافی برای آرام‌کردن کودک خود می‌خواهید، گهواره‌ای را انتخاب کنید که به آرامی به جلو و عقب حرکت کند. گهواره‌های مختلف میزان متفاوتی از جنبش را ارایه می‌دهند. برخی از آنها بیش از یک میزان سرعت را ارایه می‌دهند.

سایه‌بان

ما مطمن هستیم که شما نمی‌خواهید مانعی بین کودک شما و خواب عمیق ایجاد‌شود. سایه‌بان با ایجاد سایه از نور بیش از حد که می‌تواند کودک شما را بیدار کند، جلوگیری می‌کند. برخی ازگهواره‌ه‌ها دارای دو سایه‌بان هستند تا نور را از هر زاویه دور نگه‌دارد.

ویژگی‌های مهم گهواره در سیسمونی نوزاد

اطمینان حاصل کنید که با استفاده از لوازم‌جانبی گهواره، بهترین استفاده را از آن میی‌کنید. ویژگی‌هایی از قبیل میله‌ی اسباب‌بازی برای کمک به آرام‌کردن کودک و چرخ‌ها در ارایه حمل‌و‌نقل سریع در نظر بگیرید. گهواره‌ای که همچنین شامل ملحفه و تشک‌خواب باشد، مناسب است.