هر چه به جلو می رویم اجسام جدید و راحت را برای دکوراسیون منزل خود برمی گزینیم. در این بین چیدمان اتاق کودک از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد زیرا نوع دیزاین با روحیه فرزندان رابطه مستقیمی خواهد داشت و حتی گاها در قوانین تربیتی هر کدام نیز تاثیرگذار می باشد. در دنیای امروزه با وجود شرایط اقتصادی، بسیاری از خانواده ها توانایی خرید خانه های بزرگ را ندارند و با مشکلاتی همچون کمبود فضای داخلی مواجه می باشند. در نتیجه باید به دنبال مدل هایی از تخت و کمد باشند که جدا از مبحث فضا، بهترین و بیشترین تاثیر مثبت را بر روی کودک داشته باشد. ایده‌های تخت دوطبقه به کمک اینترنت براحتی در اختیار همگان قرار دارد و به آسانی پیدا شوند. اگر شما هم کنجکاوید که چگونه یک تخت دوطبقه بسازید، این مقاله مختص شماست! از طرح‌های تخت دو طبقه با پلکان تا تختخواب بلندتر از سطح زمین دست‌ساز مطلب برای خواندن شما وجود دارد . این مقاله می‌خواهد به شما ایده‌هایی برای داشتن یک تخت دو طبقه خاص بدهد. ما این کار را با نمایش نمونه‌های تخت دو طبقه‌ی خاص از طراحی‌های داخلی جالب انجام می‌دهیم. اگرچه، حتی اگر شما فضا داشته باشید، می‌توانید مطمئن باشید که بچه‌های شما، پسر یا دختر، وقتی می‌خواهند بخوابند علاقه دارند تا از پله‌های تخت دوطبقه بالا بروند. کودکان عاشق بالا بودن از زمین هستند. 

                                                                                                                                                                خرید اقساطی تخت دو طبقه

تخت دو طبقه دخترانه

ایده‌های تخت دو طبقه برای کودکان

امروزه بازار تخت‌های دو طبقه به مقدار زیادی گسترش یافته است و شما می‌توانید مجموعه‌ی کامل تخت‌خواب‌ها را، از تخت خواب دو طبقه با میز تحریر تا تخت‌های بلندتر از سطح زمین با پلکان باکس مانند بیابید. می‌توانید یک تخت طرح قلعه، از یک چشم‌انداز عالی، دارای پلکان و محل نگهداری داشته باشید. حتی شما می‌توانید یک گستره‌ی کامل از رنگ‌ها و اشیا دلخواه برای تخت انتخاب کنید. بنابراین، جای نگرانی نیست که انتخاب شما متناسب با اتاق شما یا طرح خانه نباشد. اگر کودک شما تنبل است، این روشی عالی برای قانع کردن اوست که تختش را رها کند. چون او عاشق پائین آمدن از تخت با سرخوردن به سمت زمین خواهدشد.

قراردادن تخت‌های دو طبقه نزدیک پنجره به کودکانتان اجازه می‌دهد که با چشم‌انداز طبیعی از ماه و ستاره‌ها به خواب فرو روند. به عنوان یک نکته برای شب‌های طولانی استفاده شود. کودکان عاشق تخت تراس‌دار هستند، که می‌توانند با یکدیگر در حین خواب گپ بزنند. بسته به تعداد کودکان و فضای دردسترس، شما می‌توانید  بیش از دو تخت محدود بین آن‌ها قرار دهید. 

طراحی تخت دو طبقه در هر اتاقی به سادگی با تغییر رنگ‌ها قابل اجراست. به این معنی که شما می‌توانید دنبال ایده‌های تخت دو طبقه‌ی دخترانه و پسرانه می باشید. بنابراین اگر تصمیم گرفتید تا یک تخت دو طبقه بخرید، اما در جستجوی ایده‌هایی هستید، امیدوارم این ایده‌های طراحی تخت دوطبقه به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را درباره‌ی کل طراحی داخلی اتاق بگیرید. شما نیز می‌توانید خودتان با پیروی از طرح‌های تخت‌ دو طبقه‌ی ، تخت سفارشی بسازید. ایده یافتن و الهام گرفتن برای طرح‌های تخت‌خواب دوطبقه سخت نیست‌. شما بعد از دیدن این مقاله با گستره‌ای از طرح‌های جالب تخت دوطبقه آشنا خواهید شد. 

تخت‌های دو طبقه با پلکان

بیشتر ما به یک نوعی درباره‌ی ایده‌های خرید تخت‌های دو طبقه فکر کرده ایم. اولین تداعی که به ذهن خطور می‌کند، تخت دو طبقه فلزی است که در پادگان های نظامی استفاده می شده است و این گزینه‌ای برای خرید نیست و لازم نیست آن را درنظر بگیرید. خوشبختانه تخت‌های دو طبقه خیلی تغییر کرده است علاوه بر استراحت مامنی برای تفریج کودکان نیز بدل گشته است. به بهترین شکل!

تخت  دو طبقه پسرانه

تخت‌های دو طبقه‌ی امروزی و چوبی دارای پله‌ شاهکارهای واقعی طراحی هستند‌. آن‌ها در هر شکل و اندازه‌ای با لوازم خلاقانه، زیبا بنظر میرسند و در عین سادگی دلفریب هم هستند.. یک عالمه ایده‌های خلاقانه‌ی برای تخت دوطبقه وجود دارد، از تخت‌های دو طبقه به شکل اِل که کودکان بتوانند با یکدیگر شب هنگام صحبت کنند تا تخت‌های دو طبقه‌ی تاشو. این تخت‌های دو طبقه‌ی جالب اغلب می‌توانند تغییر کنند یا همگام با بزرگ شدن کودکتان دگرگون شوند. ایده‌های تخت‌ خواب برای کودکان نوپا متفاوت از ایده‌های تخت دو طبقه برای کودکان بزرگتر یا حتی ده‌ساله‌ها خواهد بود. بازار باطرح های جذاب پرشده تا نیازهای هر اتاق و انتظارات لازم برای کودکان نوپای در حال رشدتان را براورده کندعلاوه بر این، طراحان سخت کار می‌کنند تا مطابق با استاندارهای لازم ایمنی را هم فراهم نمایند و شما بتوانید وقتی برای کودکتان تخت دو طبقه را انتخاب می‌کنید، اقدامات احتیاطی لازم را رعایت کنید.

قیمت تخت دو طبقه

اماده باشید تا پی ببرید که چگونه تخت دوطبقه با پلکان انتخاب کنید؟ شروع کنید.

1- به ایده‌های تخت دو طبقه نگاه کنید و مطابق با سن ان‌ها انتخاب کنید.

اگر شما در جستجوی ایده‌های تخت برای کودکان نوپا هستید، خسته‌کننده‌ترین قسمت "جستجو" پیدا کردن تخت‌های دوطبقهی جالب است، اما روی خوش این فرایند این است که انتخاب را به ایمن‌ترین تخت و تخت‌های ثابت‌تری محدود می‌کند.(کودکان زیر 6 سال حتی نباید روی طبقه‌ی بالا بخوابند.) تخت‌های دوطبقه برای کودکان درحال رشد مثلا 8 ساله به بالا می تواند گزینه کاربردی باشد. زیرا می توانند وسایلی چون میز تحریر، کتابخانه و حتی تلویزیون در کنار تخت دو طبقه قرار بگیرد. اگر کودک شما خاص است، می‌توانید یک تخت دوطبقه‌ی سفارشی برای کودک نوپایتان انتخاب کنید که شما بتوانید مناسب کودکتان آن را طراحی کنید.

سن نیز برحسب سبک مهم است. حتی اگر لازم باشد جیبتان را خالی کنید تا به درخواست‌های ‌کودکتان پاسخ دهید. دختران 8 ساله‌ احتمالا درخواست تخت دوطبقه‌ با زمینه‌ی عروسک هایشان خواهند داشت و پسران در همین سن و سال هواپیما می‌خواهند‌. اما هر دو آن‌ها از خوابیدن در ان تخت‌های دو طبقه بعد از یک یا دو سال خودداری می‌کنند. برای همین شما باید با بچه‌هایتان صحبت کنید و تلاش کنید تا قانعشان کنید که تخت سنتی‌تری که با رشد آن‌ها به سادگی بزرگ شود، انتخاب کنند. تخت‌های دوطبقه‌ی شگفت‌انگیزی وجود دارند که مناسب کودکان با هر سنی هستند و با رشد کودکان ان‌ها نیز برای میز یا قفسه‌ی کتاب اماده می‌شوند.

خرید آنلاین تخت دو طبقه

2-اندازه‌ی اتاق را برای ایده‌های تخت دو طبقه مدنظر قرار دهید.

اندازه‌های تخت دو طبقه وفتی انتخاب می‌شوند، مورد توجه هستند‌. شما ممکن است تاکنون به جذاب‌ترین طرح های تخت دو طبقه نگاه کرده باشید، اما متاسفانه شما فضای کافی برای جا دادن آن نداشته‌اید، این برای شما بی‌ارزش می‌شود. اندازه‌گیری اتاق خواب، انتخاب شما را روشن تر خواهد کرد و رهنمودهای مختصری برای ان‌چه که جستجویش می‌کنید، فراهم می‌کند. ارتفاع تخت دو طبقه بیشترین اهمیت را دارد: شما نیاز دارید تا مطمئن شوید که فاصله بین سقف تا تشک متعادل باشد در غیر این صورت، کودک شما موقع بیدار شدن از خواب صدمه خواهد دید. وقتی قضیه در مورد فضای کف مطرح است، تخت‌های دونفره‌ی دوطبقه نباید بزرگتر از تخت‌های دونفره‌ی استاندارد باشند، مگر این که تصمیم بگیرید تخت‌های اِل شکل/چرخکدار بیاورید یا طوری که ویژگی‌های خاص داشته باشد. (برای مثال، بیرون کشیدن کشوها)

                                                                                                                                                     مدل های متنوع تخت دو طبقه


3-سبک ترکیبی مناسب برای طراحی تخت دو طبقه انتخاب کنید.

پنج سبک برای تخت دو طبقه وجود دارند: تخت دو طبقه دونفره روی دو نفره، کاملا دونفره، کاناپه‌ی دونفره، میز دونفره‌ یا تخت‌های چرخ دار‌. وقتی تصمیم می‌گیرید، باید تمام جنبه‌های کاربردی و زیباشناسی آن را در نظر بگیرید. 

انواع تخت دو طبقه را بشناسیم

4-به کودکتان تخت دو طبقه‌ای بدهید که به آن دسترسی داشته باشد.

وقتی که شما در حال انجام آخرین مراحل خرید هستید، به راه‌هایی فکر کنید که تخت دو طبقه قابل دسترسی باشد و این که برای کودکتان راحت باشد که نردبان یا پلکان را حرکت دهد. چیزی که شما باید به طور قطعی از آن اجتناب کنید، پله‌ها باریک هستند یا آن‌هایی که دور از چشم قرار دارند و نشان‌دهنده‌ی خطر لغزش پنهانی برای کودکان هستند.

به منظور انتخاب درست، گزینه‌های مختلف را مقایسه و آزمایش کنید. اما تخت هایی که پلکان های باکس شکل دارند و یا دارای پهنای مناسبی هستند گزینه مناسبی برای تخت دو طبقه می باشد.. اگر تخت دو طبقه نرده‌ی پلکان ندارد، شاید برای نوجوانانی ساخته شده باشد که اصلا نیاز به حفظ تعادل ندارند. بنابراین، همه چیز به سن کودک شما بستگی دارد. 

تخت دو طبقه نوجوان پسر

5-اهمیت مواد اولیه‌ی تخت دو طبقه

 همه‌ی ما می‌خواهیم محکم‌ترین تخت دو طبقه‌ای که تاکنون دیده‌ایم بخریم‌. زیبایی، انتخاب تخت‌های دو طبقه‌ی فلزی یا چوبی را محدود می‌کند.( تخت های دو طبقه چوبی خوب هستند، چون آن‌ها در همه‌ی رنگ‌ها، الگوها یا زمینه‌های بچگانه مد شده‌اند.)

ما به شما گزینه‌ی چوبی را پیشنهاد می‌دهیم. چون فلز مدرن و صنعتی است. اما وقتی نوبت به بچه‌ها می‌رسد، خطرهای پنهان خود را دارد. گاهی اوقات خیلی تیز، لغزنده یا سرد هستند و شما باید همه‌ی این‌ها را در نظر بگیرید. قبل از ان‌که شما از قیمت‌های وحشتناک چنین تخت‌خواب‌هایی از جا بپرید. تخت‌خواب‌های دو طبقه‌ی چوبی اعلب جالب و ارزان هستند که ممکن است قیمت ان‌ها بسته به مواد استفاده شده تغییر کند.(چوب بلوط، کاج، گیلاس و...)

علاوه بر این، انتخاب مواد نهایی است که هرگز از سبک خارج نمی‌شود و اگر به طور مناسب پرداخت شود، می‌تواند لذت سادگی بسیاری از تولیدات در اینده باشد. به این دلیل است که والدین تخت‌های دو طبقه‌ی چوبی را به همتایان فلزی ان‌ها ترجیح می‌دهند. این تخت‌های دوطبقه‌ی باشکوه در سال‌های پیش رو دوام خواهند داشت. 


تخت دو طبقه ام دی اف

مدل های تخت خواب دو طبقه جدید

اصولا تخت های دو طبقه جزو مدل های اسپرت می باشد و به همین دلیل تنوع در طرح آن بسیار زیاد می باشد و برای اتاق خوابی که به صورت مشترک بین فرزندان دختر و پسر باشد، کاربرد دارد.اما پیش می آید که جفت فرزندان شما یا دختر هستند و یا پسر در آن صورت شما باید متناسب با جنسیتشان اقدام به خرید تخت خواب نمایید. برای کودک پسر از تم ها و رنگ های پسرانه کمک بگیرید.  تخت دو طبقه دخترانه نیز ویژگی ها فانتزی خود را دارا بوده و شما به راحتی می توانید با انتخاب سبک و رنگ دخترانه زیبایی خاصی را به اتاق خواب فرزندان دختر خود هدیه دهید. در زیر نمونه هایی از تخت خواب دو طبقه را نشان خواهیم داد.

تخت دو طبقه دخترانه