خرید میز آرایش همیشه ایده خوبی نیست. با استفاده از وسایل بازیافتی و دور ریختنی می توانید میز آرایش متفاوت و خلاقانه بسازید.شما هم در خانه وسایل زیادی برای دور انداختن دارید. از پوشیدنی ها گرفته تا وسایلی مثل قفسه‌های چوبی یا وسایل پلاستیکی که دیگر از دیدن آنها خسته شده اید و مایلید از شر آنها خلاص شوید. ممکن است در میان این وسایل غیرقابل استقاده و قدیمی چرخ خیاطی و چمدان مسافرتی هم وجود داشته باشد که میتواند ایده های بامزه ای برای ساخت میز آرایش به شما بدهد. در این مقاله درباره استفاده از وسایل دور ریختنی برای ساخت میز آرایش صحبت خواهیم کرد که می تواند ایده‌های جالب و خلاقانه ای به شما بدهد که میز آرایش دلخواه خودتان رابسازید. پس با ما همراه شوید.


                                                         ساخت میز آرایش با چمدان


فهرست مطالب

  • ساخت میز آرایش با چرخ خیاطی
  • ساخت میز آرایشی با چمدان مسافرتی
  • ساخت میز آرایش با لوله های آهنی و تخت های چوبی
  • ساخت میز آرایش با در چوبی اتاق
  • ساخت میز دو منظوره ( میز تحریر و میز آرایش)


  ساخت میز آرایش با چرخ خیاطی

  چرخ خیاطی در دوره انقلاب صنعتی به منظور کم کردن کار دستی و سرعت بخشیدن به امر تولید اختراع شد. اولین چرخ خیاطی به وسیله تامیس سنت انگلیسی ساخته شد. هدف از ساخت این چرخ خیاطی دوخت پارچه های چرمی بوده است. در سال 1830 یک خیاط فرانسوی بنام بارتلمی تیمونیه موفق به ساخت چرخ خیاطی شد که بسیار به چرخ خیاطی های امروزی شبیه بود. در زمان مظفرالدین شاه چرخ خیاطی از فرنگ وارد ایران شد اما سال‌های زیادی طول کشید که جایگزین دوحت دوزهای دستی شود. چرخ های خیاطی قدیمی کم‌کم دچار تغییرات شدند و دیگر از نمونه‌های قدیمی خبری نیست. اما با استفاده از چرخ‌های خیاطی قدیمی هم می‌توان میز آرایش زیبا و متفاوت  ساخت که حس نوستالژی را برای شما ایجاد خواهد کرد.


               چرخ خیاطی


                                                 میز آرایش با چرخ خیاطی


                                                 میز آرایش با وسایل بازیافتی


  ساخت میز آرایش با چمدان مسافرتی 

  چمدان یکی از وسایل ضروری برای سفر است . در قرن نوزدهم این وسیله به یک همراه جدایی ناپذیر تبدیل شد. داشتن چمدان برای ثروتمندان و افراد طبقه بالای جامعه بیشتر قابل استفاده بود و اصولا افرادی را استخدام می کردند که چمدان‌ها را برایشان حمل کنند. رویه چرم این چمدان‌ها در گذشته به منظور مقاومت در برابر کشتی‌های بخاری بود که با این افراد سفر می کردند. چمدان‌های چرمی قدیمی برای ساخت میز آرایش ایده جالبی است که می‌توانید استفاده کنید.


                          چمدان به شکل میز آرایش


                                                      ساخت میز آرایش با چمدان مسافرتی


  ساخت میز آرایش لوله های آهنی و تخت های چوبی

  لوله‌های آهنی که برای لوله‌کشی ساختمان استفاده می شود در گذر زمان دچار زنگ زدگی و خراب شدن کی‌شود که باید تعویض گردد. این لوله‌های آهنی برای هنرمندان ارزشمند است و در ساخت آثار هنری از آن استفاده می کنند. در ادامه کاربرد این لوله‌های آهنی که در ساخت میزآرایش بازیافتی را به شما نشان خواهیم داد.


                                               میز آرایش با ترکیب لوله های آهنی و چوب


  ساخت میز آرایش با در چوبی اتاق

  خانه ها هر چه از عمرشان می‌گذرد اجزاء آن دچار پوسیدگی و خرابی و کهنگی می شود. درهای چوب از جمله این اجزاء است که در قسمت های مختلف خانه مثل اتاق، حمام و دستشویی استفاده می‌شود. استفاده خلاقانه از این درها در میز آرایش ابتکاری نقش موثری دارند. نمونه‌های این درها که برای این امر استفاده شده است در ادامه ببینید.


                                ساخت میز آرایش با در اتاق


                               ساخت میز آرایش با در اتاق


  استفاده دو منظوره از میز تحریر و میز آرایش

  با فرا رسیدن سال نو ایرانی افرادی هستند که تمایل زیادی به تغیر دکوراسیون خانه خود دارند. اگرچه خرید وسایل جدید هزینه بر است اما با وسایل دورریختنی و بازیافتی هم می‌شود وسایلی که قصد تعویض آن را دارید درست کرد. میز آرایش از جمله وسایلی است که در میان خانم ها پر طرفدار است. اگر قصد خرید یک میز آرایش متفاوت را دارید می‌توانید از میز تحریر به عنوان میز آرایش هم استفاده کنید. این نوع میز دو منظوره برای خانه هایی که فضای کوچکی دارند و از فضا حداکثر استفاده را می‌خواهند ببرند گزینه مناسبی است.


                            میز دو منظوره میز آرایش و میز تحریر