شاید برخی لحظاتی که انسان با خرسندی از آن یاد می‌کند لحظاتی است که در خواب سپری می‌کند. همیشه برای انکه خواب خوشی را داشته باشید علاوه بر خالات روحی و روانی که در وضعیت مناسبی باید باشند مکان خواب از اهمیت بالایی برخوردار است. تخت خواب مناسب نقش مهمی در داشتن یک خواب آرام برایتان خواهد داشت.به قول این مثل« هرچی پول بدی آش می‌خوری» پس سعی کنید برای خرید یک تخت خواب استاندارد هزینه کنید. از هزینه کردن نترسید زیرا استفاده از یک تخت خواب نامناسب به مراتب هزینه زیادی را برای شما به بار خواهد آورد و ممکن است آسیب جدی به بدنتان وارد نماید.

                                                                    تخت خواب دو نفره

فهرست مطالب

  • تخت دو طبقه افقی
  • تخت خواب چند کاربردی
  • هم تخت خواب و هم محلی برای کالای خواب
  • تخت خواب تاشو ریلی
  • مبل تخت خواب شو
  • تخت خواب با کتابخانه
    نمونه های دیگر تخت خواب با طراحی خاص


تخت خواب دو نفره تاشو

تخت خواب دو نفره عمدتا برای زوجین در نظر گرفته می شود و دارای تنوع رنگی زیادی است. این نوع از تخت خواب از نظر انتخای جنس و رنگ هیچ محدودیتی وجود ندارد و همگی متناسب با فضای داخلی اتاق خواب یا منزل در نظر گرفته می شود. رنگ قهوه ای، کرم، سفید و ترکیبی از رنگ های روشن از رنگ های پرطرفدار تخت خواب دو نفره محسوب می شود 


    تخت دونفره جمع و جور   

                                                                                                                  

تخت خواب چند کاربردی

بسیاری از طراحان سعی دارند با توجه به فضای کوچک خانه ها نوعی از تخت خواب را تولید کنند که دارای چندین کاربرد باشد. بدون آنکه نیازی به خرید چندین وسایل برای تزیین خانه داشته باشید از یک وسیله استفاده های چند منظوره ببرید. مثلن مبلمانی که قابلیت تخت خواب می‌شود. طراح تمام تلاش خود را بکار می‌بندد که بتواند محصولی تولید کند که هم مقرون به صرفه باشد و هم امنیت شخص را تامین کند. این گونه طراحی های خلاقانه و مدرن بر پایه یک اصول مهندسی ساخته می شود و پایه تمامی این محصولات چوب است. زیرا چوب علاوه بر زیبایی انعطاف بالایی در فرم دهی دارد.


        تخت خواب کاربردی


هم تخت خواب و هم محلی برای کالای خواب

تخت‌خواب از جمله وسایل ضروری است که در بسیاری از خانه ها موجود می‌باشد. اما نبود آن هم مشکل خاصی برای فرد ایجاد نمی‌کند. انتخاب تشک مناسب برای یک تخت خواب ضروری بنظر می‌رسد که برای خرید آن باید دقت لازم را انجام داد. در گذشته استفاده از تخت خواب مرسوم نبوده است برای قراردادن تشک،ملافه، پتو و بالشت باید محلی را برای آن در نظر می‌گرفت.در گذشته تشک و پتو را یا در چادرشب قرار می دادند یا رختخواب پیچ. بعدها که کمد دیواری در خانه ها رایج شد در آن مکان کالای خواب را قرار می‌دادند. نمونه زیر یکی از موردهای جدیدی است که باید بصورت سفارشی به تولیدکننده سفارش دهید. کم جا بودن آن از مهمترین مزیت آن محسوب می‌شود.


   تخت خواب جا دار


تخت خواب تاشو ریلی

این نوع تخت خواب‌ها مناسب بیمارستان‌ها و هتل‌ها می‌باشد و براحتی باز و بسته می‌شوند. داشتن ریلی‌هایی زیر آن حمل و نقل را آسانتر کرده و فضای کمتری را نیز اشغال می‌کند. متریال استفاده شده برای این نوع تخت ها از فلز می باشد که براحتی قابلیت تاشو شدن را دارد. انعطاف پذیری این گونه از تخت ها مورد استفبال مجموعه هایی نظیر بیمارستان ها و هتل ها گردیده که دارای ظرفیت پذیرش افراد زیادی را دارند. اگر از جمله افرادی هستید که بدنبال تنوع هستید انتخاب تخت خواب متفاوت برای شما مناسب است.


                    تخت خواب ریلی


مبل تخت خواب شو

طراحان خلاق دکوراسیون داخلی نمونه های زیبایی از مبلمان را طراحی کرده اند که قابلیت تبدیل شدن به تخت خواب را نیز دارد. یکی از مزایای آن می تواند این باشد که دو منظوره است و شما دیگر نیازی به خرید تخت خواب بصورت مجزا را ندارید. البته مبل هایی که بصورت چند منظوره ساخت می شوند خالی از ایراد هم نیستند. زیرا ممکن است اهرم های بکار رفته در این نوع مبلمان ها به مرور زمان خراب شوند و غیرقابل استفاده گردند.

 

  مبل تخت خواب شو


تخت خواب با کتابخانه

اتاق خواب با تخت خواب و وسایل جانبی آن تکمیل می‌شود مثل کمد،دراور، کتابخانه و میز تحریر . اگر اتاق خواب بزرگی داشته باشید ترجیح می‌دهید تک تک این وسایل را بصورت جداگانه خریداری کنید که گنجایش تمامی وسایل را داشته باشد. در غیر اینصورت تخت خوابی را انتخاب خواهید کرد دارای چندین کارکرد باشد. مثلن برخی تخت خواب ها طوری طراحی شده اند ‌که لباس هایتان رامی‌توانید در آن قرار دهید و یا فضایی‌کتابخانه مانند برای مطالعه شبانگاهی‌تان دارد.


                                                                                 تخت خواب با کتابخانه


نمونه های دیگر تخت خواب با طراحی خاص


                                                                                                                تخت خواب فرم کمد                                                                 


                                                                                                                    تخت خواب خلاقانه