Menu
Your Cart

تخت خواب دو طبقه

تخت دو طبقه کودک و نوجوان؛ یک تیر و چند نشان!

از تخت دو طبقه در گذشته بیشتر در برخی مکان های عمومی مانند خوابگاه ها استفاده می شد و البته در وسایل نقلیه مانند قطار و کشتی همچنان مورد استفاده قرار می گیرد.استفاده از این نوع تخت ها، شگردی بود که با استفاده از آن نیاز کمبود فضای فیزیکی را پوشش می دادند. با این حال، رفته رفته و با ظهور الگوهای جدید از دکوراسیون منازل، پای این تخت ها نیز به اتاق خواب ها باز شدند.بسیاری از والدین علاقمندند از این وسیله برای کودکان و نوجوانان خود استفاده کنند.به همین دلیل تخت دو طبقه کودک و نوجوان در چندسال اخیر خریداران زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم  به تعریف و مزایای تخت دو طبقه بپردازیم.


منظور از تخت خواب دو طبقه کودک و نوجوان چیست و چه مزایایی دارد؟

شاید ابتدا تصور شود که نیازی به تعریف آن وجود ندارد، اما بد نیست بدانیم که تخت دو طبقه تنها تخت خواب نیست! در این وسیله که دو تخت در اشکال گوناگون بر روی هم قرار می‌گیرند، کارکردهای متفاوتی می‌توان متصور شد. به عنوان مثال، در بسیاری از این تخت‌ها، فضایی برای چیدمان وسایل شخصی در نظر گرفته شده است. در واقع طراحان تلاش کرده‌اند که از حالت سنتی آنها که دو تخت به صورت ساده بر روی هم قرار می‌گرفتند فاصله گرفته و به نیازهای بیشتری پاسخ بدهند. در یک کلام می‌توان گفت که متناسب با نیاز فرد، می‌توان تخت دو طبقه را تعریف کرد. گاه ممکن است که در این نوع تخت‌ها فضایی برای سرگرمی و بازی کودک وجود داشته باشد، برخی از والدین نیز بیشتر به دنبال آرامش و راحتی کودکان خود هستند. تنوع در ساخت باعث شده تا روز به روز به تعداد خریداران این آنها اضافه شود. از طرفی، اهمیت ویژگی‌های زیباشناختی در طراحی دکوراسیون منازل نیز با طراحی‌های جذاب از این نوع تخت‌ها، جلوه ویژه‌ای به فضای منازل بخشیده شود. انعطاف و سهولت در استفاده، یکی از مزایای این نوع تخت ها بوده که به طرق مختلف این ویژگی را از خود نشان می‌دهد. به عنوان مثال، در برخی از انواع می‌توان تخت مهمان را جدا کرده و به مکان دیگری انتقال داد یا آنکه برای تغییر در دکوراسیون منزل، چیدمان و طراحی تخت خواب دو طبقه کودک را تغییر داد. بنابراین با این وسیله بهتر می‌توان فضای فیزیکی در داخل منازل را مدیریت و بهبود بخشید. اما با توجه به تنوع در طراحی و ساخت تخت دو طبقه، بسیاری از والدین هنگام مراجعه به فروشگاه در خصوص نکات مهم در خرید آن اطلاعات کافی ندارند.


اندازه و ارتفاع تخت دو طبقه

قبل از هر اقدامی باید نسبت به میزان اندازه طول، عرض و ارتفاع تخت تصمیم‌گیری کرد. این مورد را فضای در نظر گرفته شده در داخل اتاق مشخص خواهد کرد. بنابراین ابتدا بهتر است اندازه اتاق به طور دقیق بررسی شود و متناسب با آن جهت خرید تخت دو طبقه کودک نوجوان اقدام شود. مهم‌ترین مساله در خصوص اندازه مربوط به ارتفاع تخت است. این مساله برای کودکان و نوجوانان اهمیت زیادی دارد ارتفاع باید به نحوی باشد که هم در طبقه پایین و هم در طبقه بالا هنگام عبور از آن مشکل چندانی نداشته و به سقف برخورد نکنند. به هنگام خرید تخت دو طبقه کودک نوجوان باید به افزایش قد آنها در آینده و نیاز به ارتفاع بیشتر توجه کرد. چنانچه نیاز به تغییر مداوم در اندازه تخت وجود دارد، می‌توان از برخی مدل‌های خاص که این قابلیت را دارند استفاده نمود. قبل از خرید باید درخصوص فرد یا افرادی که قرار است از آن استفاده کنند، تصمیم‌گیری شود. چرا که از تخت دو طبقه کودک طبیعتا نمی‌تواند برای بزرگسالان استفاده شود.


ویژگی‌های زیبایی شناختی تخت دو طبقه

از دلایل محبوبیت این نوع تخت‌ها زیبایی آنها و امکان بهبود دکوراسیون منازل و اتاق خواب کودک و نوجوان است. ترکیب رنگ یکی از مهم‌ترین نکات درزیبایی به شمار می‌رود و به همین دلیل نیز هنگام خرید باید به رنگ تخت توجه شود. هماهنگی با رنگ اتاق ومتناسب بودن با سن کودک، می‌تواند در انتخاب رنگ مناسب با تخت مورد توجه قرار گیرد. علاوه بر رنگ، نوع طراحی نیز نقش زیادی در ایجاد جلوه ظاهری فضا دارد. در این خصوص وجود طراحی‌های متنوع دست خریداران را برای انتخاب یکی از آنها باز گذاشته است. معمولا در مراکز فروش تخت دو طبقه انواع و اقسام مدل‌ها را می‌توان مشاهده کرد.


کارکرد و چگونگی استفاده از تخت دو طبقه

امروزه خرید تخت دو طبقه صرفا یک تختخواب محسوب نمی شود! بنابراین می‌تواند کارکردهای متعددی داشته باشد که به آن اشاره شد. بهتر است قبل از خرید، نوع نیاز خود از آن را مشخص کرده و متناسب با آن اقدام به خرید نمایید.  تخت دو طبقه علاوه بر مکانی برای استراحت بوده میتواند فضایی شاد و تفریحی را برای کودکان نیز ایجاد نماید.در این نوع تخت خواب ها حتی بخش هایی از فضای آن به عنوان کمد میتواند استفاد شود و وسایل شخصی در آن قرار گیرد. این کارکردهای متنوع هر کدام نوع خاصی از تخت‌ها را می‌طلبد که طبیعتا بر طرح و قیمت آن تاثیرگذار است.


ایمنی و استحکام تخت دو طبقه

مساله ایمنی از گذشته در تخت‌‌های مذکور محل بحث بوده است. در گذشته و در خوابگاه‌های دانشجویی یا هواپیماها برخی از افراد از قرار گرفتن در طبقه دوم این نوع تخت‌ها اجتناب می‌ورزیدند. اکنون طراحان تلاش زیادی کرده‌اند تا نیاز ایمنی در آنها را به طور کامل پوشش دهند. این موضوع خصوصا برای تخت‌های کودکان بسیار رعایت می‌شود. با این حال، باز هم بهتر است که به هنگام مراجعه به مراکز فروش تخت دو طبقه، به استحکام تخت اهمیت زیادی داده شود. جنس، نوع مواد به کار رفته در ساخت و کیفیت آنها، محل اتصالات، چگونگی طراحی نردبان، وسایل حفاظتی برای افراد طبقه بالا و برخی موارد دیگر از جمله نکاتی ست که باید برای ایمنی آنها بررسی شوند. در نهایت باید به بحث قیمت تخت‌های دو طبقه اشاره کرد که در خرید هر وسیله و کالایی نقش مهمی در تصمیم‌گیری خریدار دارد. ‌در مراکز فروش تخت دو طبقه کودک نوجوان معمولا از فروشندگان اطلاعات خوبی در خصوص موارد یاد شده دارند که می‌توان این اطلاعات را از آنها دریافت کرد.


مدل‌های معروف تخت دو طبقه


تخت دو طبقه به سبک قدیمی:  از چوب بلوط با روکشی به‌رنگ خاکستری ساخته‌شده‌ است. تخت‌ دو طبقه دارای یک میز توکار در کنار خود است. همچنین دارای قفسه کشودار با فضای کافی برای نگهداری وسایل و دو قفسه برای نمایش هدایا وجود دارد.


تخت دو طبقه دوقلو: مدرن، جالب و خاکستری. تاج‌تخت، پایین‌تخت و نرده‌های جانبی آن از الوارهای افقی عریض هستند. یک نردبان شیب‌دار عریض در یک طرف تخت و در طرف مقابل یک مجموعه قفسه باز قرار دارد. میزی مستطیل شکل در زیر تخت است.


تخت دو طبقه مدل روستایی: این مدل از ک میز در زیر آن که از چوب گردو و بدون روکش رنگ ساخته‌شده‌است. تخت‌ خواب دارای یک کمد‌ لباسی توکار در کنار و همچنین یک قفسه کوچک وپله‌ها برای رفتن به بالا است.


تخت دو طیقه سنتی: این مدل از جنس چوب و به‌رنگ قهوه‌ای متوسط. نرده‌های جانبی آن به صورت افقی هستند. تاج‌ تخت و پایین‌ تخت و نرده‌های عریض بالایی آن به‌صورت عمودی هستند. یک قفسه باز در قسمت جلویی، ققسه کشودار و یک میز در زیر تخت‌خواب قرار‌گرفته‌است.


تخت دو طبقه مدرن: یک تخت دوقلو در قسمت بالا. تخت‌خواب از چوب توپر و با یک پوشش به‌رنگ خاکستری ساخته‌شده‌است.دارای یک کمدلباسی توکار در قسمت پایین و همچنین یک قفسه ‌است.


تخت دو طبقه ساده: تخت‌خواب از چوب توپر با روکشی به‌رنگ سفید ساخته‌شده‌است. در قسمت جلو، دو مجموعه کشو و دو قفسه در اطراف آن برای نگه‌داری وسایل‌اضافی و فضای نمایش وسایل قرار دارد.


تخت دو طبقه مناسب با گروه سنی

امروزه تخت دو طبقه دیگر تنها یک مکان برای استراحت افراد بشمار نمی آید بلکه می تواند مکانی برای بازی کودکان نیز مورد توجه قرار گیرد. تخت های دو طبقه برای گروه های سنی مختلف کارکردهای متفاوتی دارد.با ورود اینترنت و دسترسی به عکس های متنوع تر افراد برای تهیه تخت دو طبقه حق انتخاب بیشتری دارند تا مدل های زیباتر و در عین حال سازگار با روحیه شخص و فضای اتاق داشته باشند. تخت دو طبقه از گروه سنی کودک تا جوان و بزرگسال قابل استفاده است. تخت دو طبقه برای کودکان زیر 6 سال توصیه نمی شود.


تخت دو طبقه کودک و نوجوان

در وهله اول برای خرید تخت دو طبقه کودک و نوجوان باید مقدار فضایی که از اتاق خواب در دسترس دارید را، بررسی نمایید و با توجه به جایگذاری دیگر وسایل، رنگ و شکل کلی اتاق تصمیم به تهیه تخت خواب بگیرید. تخت  دو طبقه نسبت به تخت خواب های تکی که قرار است برای دو فرزند به کار رود فضای کمتری اشغال می کند و دلیل آن طراحی های خلاقانه و هوشمندانه این نوع سبک کاری می باشد که مناسب محیط هایی با متراژ کم طراحی و تولید می گردند. 

تخت دو طبقه بزرگسال

بسیاری از افراد تصورشان این است که تخت دو طبقه فقط برای رنج سنی نوجوان می باشد در صورتی که باید بگوییم این یک تصور کاملا نادرست بوده و امروزه تخت دو طبقه بزرگسال  نیز طرفداران زیادی دارد و یکی از دلایل اصلی آن، مناسب بودن این مدل ها برای اتاق خواب هایی با فضای کوچک و خانه های پر رفت و آمد می باشد.کافیست ابعاد 120، 160 و 200 آن را برگزینید و خریداری نمایید که بسته به انتخابتان قیمت هر کدام به ترتیب بالاتر می رود. سعی نمایید بررسی های زیادی را در ارتباط با کیفیت و دوام هر محصول داشته باشید و بابت هر انتخاب قیمت مناسب و ایده آل را برگزینید.

تخت دو طبقه چند منظوره

کودک هر چه بزرگ تر می شود نیاز او برای استفاده از وسایل بیشتر می گردد. مثلا داشتن یک کمد برای مرتب نگه داشتن لباس ها، استفاده از میز تحریر برای مطالعه کردن. در تخت دو طبقه چند منظوره کمد تک در یا دو در و دراور جزء جدایی ناپذیر بشمار می آید. در این میان فضای مبلمان شده و کتابخانه هم گاهی اوقات برای استفاده بهتر از فضای اتاق خواب به همراه تخت دو طبقه ساخته می شود.

ادامه مطلب
تخت دو طبقه خانه کودک  و نوجوان
جدید -28 %
تولید کننده: آرام چوب مدل: مدل خانه کودک و نوجوان
معرفی اجمالی محصول محصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت خواب کودک می باشد. تخت دو طبقه مدلخانه کودک  مناسب برای رده سنی از نوزادی تا کودکی می باشد که در صورت نیاز میتوانید تخت را به حالت دومنظوره ) نوزاد تا نوجوان ( انتخاب نمایید. همچنین قابلیت استفاده برای فرزند دختر و&nbs..
قیمت: 37,000,000تومان
قیمت ویژه: 26,700,000تومان
مدل: مدل 700
معرفی تخت دو طبقه مدل 700تخت دو طبقه برند آرام چوب شامل یک تخت خواب ، کمد دو در، میز تحریر متصل به تخت در قسمت زیرین سرویس خواب می باشد. مجموعه آرام چوب برای کسب رضایت بیشتر خریداران این امکان را فراهم نموده است تا با توجه به نوع سلیقه کاربر، رنگ لمسه این سرویس خواب انتخاب شود و ..
قیمت: 28,200,000تومان
قیمت ویژه: 22,400,000تومان
مدل: مدل 701
معرفی تخت دو طبقه مدل 701تخت دو طبقه برند آرام چوب شامل تخت خواب، کمد دو در، میز تحریر می باشد. مجموعه آرام چوب برای کسب رضایت بیشتر خریداران این امکان را فراهم نموده است تا با توجه به  نوع سلیقه کاربر، رنگ لمسه این سرویس خواب انتخاب شود و  محصول مطابق سلیقه و خواست خریداران آ..
قیمت: 29,650,000تومان
قیمت ویژه: 23,400,000تومان
تولید کننده: آرام چوب مدل: مدل 702
معرفی اجمالی محصولمحصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت دو طبقه می باشد که دارای میز تحریر متحرک، سه عدد کشو و دو عدد کمد کوچک در قسمت پایین و بالای تخت ها می باشد.در طراحی تخت دو طبقه مدل 702 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا تولید گردد و کارایی لازم را بر..
قیمت: 29,500,000تومان
قیمت ویژه: 23,500,000تومان
مدل: مدل 703
معرفی اجمالی محصول محصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت  دو طبقه می باشد که دارای یک عدد تخت میزبان و شش عدد کشو در قسمت پایین تخت ها می باشد. در طراحی تخت دو طبقه مدل 703 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا تولید گردد و کارایی لازم را برای فرزندان..
قیمت: 20,500,000تومان
قیمت ویژه: 15,800,000تومان
مدل: مدل 704
معرفی اجمالی محصولمحصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت خواب دو طبقه می باشد که دارای دو عدد کشو در قسمت پایین تخت ها می باشد.در طراحی تخت  دو طبقه مدل 704 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا تولید گردد و کارایی لازم را برای فرزندان دلبندتان را داشت..
قیمت: 19,500,000تومان
قیمت ویژه: 15,400,000تومان
مدل: مدل 705
معرفی اجمالی محصولمحصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت  دو طبقه می باشد.در طراحی تخت دو طبقه مدل 705 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا تولید گردد و کارایی لازم را برای فرزندان دلبندتان را داشته باشد و همچنین قابلیت استفاده برای فرزند دختر و پسر ر..
قیمت: 19,650,000تومان
قیمت ویژه: 15,500,000تومان
مدل: مدل 706
معرفی اجمالی محصولمحصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت دو طبقه می باشد.در طراحی تخت دو طبقه مدل 706 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا تولید گردد و کارایی لازم را برای فرزندان دلبندتان را داشته باشد و همچنین قابلیت استفاده برای فرزند دختر و پسر را دارا..
قیمت: 19,250,000تومان
قیمت ویژه: 15,300,000تومان
مدل: مدل 707
معرفی اجمالی محصولمحصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت خواب دو طبقه می باشد اما امکان قرار دادن کشو در زیر تخت برایتان ممکن خواهد بود.در طراحی تخت دو طبقه مدل 707 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا تولید گردد و کارایی لازم را برای فرزندان دلبندتان را داشته باشد&..
قیمت: 19,350,000تومان
قیمت ویژه: 16,500,000تومان
مدل: مدل 708
معرفی اجمالی محصول محصول یک تکه برند آرام چوب یک تخت دو طبقه است که دارای یک عدد کشو و پاتختی میباشد.در طراحی تخت دو طبقه مدل 708 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا تولید گردد و کارایی لازم را برای فرزندان دلبندتان را داشته باشد و همچنین قابلیت استفاده ..
قیمت: 23,750,000تومان
قیمت ویژه: 18,800,000تومان
مدل: مدل 709
معرفی اجمالی محصول محصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت خواب دو طبقه می باشد که دارای یک عدد تخت خواب بزرگسال در طبقه اول و چهار عدد کشو بوده که کارایی دراور و پاتختی را نیز داراست.در طراحی تخت دو طبقه مدل 709 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا&..
قیمت: 22,900,000تومان
قیمت ویژه: 18,900,000تومان
مدل: مدل 710
معرفی اجمالی محصول محصول یک تکه برند آرام چوب شامل تخت خواب دو طبقه می باشد که تعداد 5 کشو در قسمت جلویی و یک کتابخانه کوچک در قسمت پایین تخت قرار گرفته است.در طراحی تخت دو طبقه مدل 710 سعی شده که این محصول بسیار ساده و زیبا تولید گردد و کارایی لازم را برای ..
قیمت: 17,400,000تومان
قیمت ویژه: 13,800,000تومان
نمایش 1 تا 12 از 67 (6 صفحه)