برخی شواهد باستان شناسی نشان می دهد که ایرانیان از نخستین مردمانی بوده اند که از تخت خواب به عنوان مبلمان محل زندگی استفاده می کرده اند. نمونه های فراوانی از مدل های کوچک این نوع تخت ها، در حفریات باستان شناسی منطقه شوش و از دوره عیلام بدست آمده است، که همگی آنها دارای یک صفحه مستطیل شکل ساده با چهارپایه کوتاه بوده است.

                      خرید سرویس خواب


سرویس خواب همانطور که امروزه مورد توجه بسیاری از خانواده ها قرار می گیرد درگذشته نیز میان پادشاهان ایرانی مرسوم بوده است. پادشاهانی که بهترین صنعتگران و هنرمندان را در اختیار داشتند تا میراث پادشاهی خود را به جهانیان نشان دهند. با تاخت و تازهایی که به ایران روا گشت باعث شد که هنر دیگر سرزمین ها به ایران ورود پیدا کند که البته درباره تاثیر دیگر فرهنگ ها در نوع سرویس خواب مشخصاتی وجود ندارد.

                      سرویس خواب رنگ قهوه ای سوخته


فهرست مطالب

  • سرویس خواب یک وسیله لوکس یا یک انتخاب برای همه
  • سرویس خواب کلاسیک
  • سرویس خواب مدرن
  • سرویس خواب دو نفره
  • سرویس خواب عروس
  • سرویس خواب اسپرت


                       سرویس خواب مدرن سفید

 

سرویس خواب یک وسیله لوکس یا یک انتخاب برای همه

سرویس خواب در گذشته بمانند دیگر وسایل همچون خودرو، مبلمان و... برای خانواده هایی از وضعیت مالی مناسبی برخوردار بودند یک وسیله ضروری بشمار می آمد و این وسیله به خودی خود موجب تفاوت در میان خانواده ها گردید و به یک وسیله لوکس مبدل شد. رفته رفته با رشد وضع اقتصادی خانواده ها و حضور جدی و پر رنگ تولیدکنندگان مبلمان در تولید سرویس خواب و رقابت در گرفتن سهم بیشتری از بازار شرایط خرید را برای خریداران تسهیل نمودند و همین روند باعث شد که بسیاری از خانواده ها به خرید سرویس خواب روی آورند.هر کدام از اجزاء اصلی سرویس خواب شامل تخت خواب، کمد، دراور، میز آرایش، پاتختی به نحوی نقش موثری در دکوراسیون داخلی خانه دارند که سکان دار آن افرادی هستند که در آنجا سکنی گزیده اند و آرامشی را برای ساعاتی از شب برای خود فراهم می نمایند.

                      سرویس خواب کلاسیک طلایی

انواع  اصلی سرویس خواب

 سرویس خواب ها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند:

سرویس خواب کلاسیک

سرویس خواب مدرن


           سرویس خواب مدرن رنگ کرم


سرویس خواب کلاسیک

این نوع سرویس خواب کاملن از چوب ساخته می شود. چوب ها برگرفته از چوب راش، گردو و افرا است و از نظر وزن نسبت به دیگر سرویس خواب ها دارای وزن سنگین تری هستند. از ویژگی هایی که این تخت ها دارا می باشند امکان اضافه کردن تزیینات به آن است و گاهی نیز از هنرهای ایرانی چون منبت کاری، معرق کاری برای زیبایی و جلوه بیشتر در آن استفاده می گردد. بر روی تخت این نوع سرویس خواب تاجی قرار دارد که نمونه یک تخت سلطنتی را تداعی می کند. از آنجا که رنگ خود چوب یکی از عوامل موثر در زیبایی سرویس خواب های کلاسیک است از رنگ کردن آن خودداری می شود. قیمت سرویس خواب کلاسیک نسبت به دیگر سرویس خواب های مشابه گران تر می باشد.

                   سرویس خواب کلاسیک


سرویس خواب مدرن

این نوع از سرویس خواب از جنس ام دی اف و نئوپان است و رنگ بندی آن نیز از تنوع زیادی برخوردار می باشد. سرویس خواب هایی از این جنس به دلیل سادگی ، نوع اتصالات و حمل و نقل آسان طرفداران زیادی را به سمت خود کشانده است و از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه تر از سرویس خواب مدل کلاسیک می باشد. در سرویس خواب مدرن دیگر خبری از تزئیناتی چون منبت کاری که در سرویس خواب کلاسیک می شد نیست. سادگی در تزیین سرویس خواب مدرن با زندگی شلوغ شهری سازگاری بیشتری دارد. به همین خاطر است که بسیاری از خریداران سعی در خرید یک سرویس خواب ساده ، مدرن و در عین حال شیک هستند.

                    سرویس خواب مدرن


هر نوع سرویس خواب دیگری که تحت عنوان سرویس خواب دونفره، سرویس خواب عروس و سرویس خواب اسپرت نام برده می شود زیر محموعه دو نوع اصلی سرویس خواب یعنی کلاسیک و مدرن قرار می گیرند.

                   سرویس خواب MDF

سرویس خواب دو نفره

سرویس خواب دو نفره عمدتا برای زوجین در نظر گرفته می شود و دارای تنوع رنگی زیادی است. این نوع از سرویس خواب از نظر انتخای جنس و رنگ هیچ محدودیتی وجود ندارد و همگی متناسب با فضای داخلی اتاق خواب یا منزل در نظر گرفته می شود . رنگ قهوه ای از رنگ های پرطرفدار سرویس خواب دو نفره محسوب می شود. ملزوماتی که درسرویس خواب بکار برده می شود شامل:

تخت خواب

میز توالت یا میز آرایش

پاتختی

کمد و دراور

مبل پاتختی یا پاف

                


سرویس خواب عروس

سرویس خواب عروس یکی از گزینه های مهم در تهیه جهیزیه می باشد. عروس خانم ها رنگ سفید را به عنوان اصلی ترین رنگ برای یک سرویس خواب در نظر می گیرند. رنگ سفید پاکیزگی شادابی را در محیط تداعی می کند بنابراین انتخاب این رنگ برای یک عروس و داماد دور از انتظار نیست. سرویس خواب عروس می تواند از نوع کلاسیک با تاج های منبت کاری شده نیز استفاده شود. افراد بر اساس روحیه و دکوراسیونی که برای اتاق خواب خود در نظر می گیرند نوع رنگ و سرویس خواب خود را انتخاب می کنند. بسیاری از ملزوماتی که یک سرویس خواب را تشکیل می دهند در سرویس خواب عروس نیز استفاده می شود. ممکن است مبل پاتختی یا پاف که از جزء فرعی سرویس خواب نام برده می شود  در این نوع کاربرد اصلی دارد.

                 سرویس خواب عروس


سرویس خواب اسپرت

سرویس خواب اسپرت در میان گروه سنی نوجوان طرفداران زیادی دارد و در این میان سرویس خواب اسپرت پسرانه از نظر ظاهر و رنگ کاملا متفاوت با نوع دخترانه آن می باشد.علاقه مندی پسران به تم هایی چون ماشین، کشتی و حتی قهرمانان آنان در سریال ها و فیلم های سینمایی دکوراسیون اتاق خواب آنها بخصوص تخت خوابشان را تشکیل می دهد.  سرویس خواب مدل اسپرت شامل تخت خواب، کمد، دراور و میز تحریر می باشد . تخت خواب این نوع از سرویس خواب یک نفره می باشد.سرویس خواب اسپرت بر خلاف دیگر سرویس خواب ها تاریخ انقضا دارند و ممکن است بعد از مدتی فرد از آن خسته شود و سعی در تعویض آن نماید. اما در هر صورت این نوع سرویس خواب ها راه خود را بخوبی در بازار باز کرده اند و از نظر قیمت مقرون به صرفه می باشد.

                   سرویس خواب اسپرت پسرانه