Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/aramch/domains/aramchoob.com/public_html/system/library/cache/file.php on line 32 چک لیست سیسمونی نوزاد-آرام چوب
Menu
Your Cart

فروشگاه سرویس خواب نوزاد نوجوان در اردبیل

چک لیست سیسمونی نوزاد – چیزهای ضروری برای یک نوزاد تازه متولد شده 

در این مقاله به بررسی نکات ضروری برای داشتن یک چک لیست کامل سیسمونی نوزاد اشاره شده است. فروشگاه سرویس خواب نوزاد نوجوان در اردبیل این مقاله را تهیه نموده است.


سیسمونی نوزاد چیست؟

سیسمونی نوزاد، به مجموعه ای از لباس ها، ملحفه، لوازم بهداشتی، و لوازم دیگری که یک نوزاد تازه متولد شده احتیاج خواهد داشت، اشاره می کند. اولین آنها، کمد لباس کودک شماست. خریدسیسمونی نوزاد برای والدین هیجان انگیز است.

در اینجا یک دستورالعمل ساده وجود دارد که شما می توانید قبل از رفتن به خرید یا بیرون آوردن چرخ خیاطی برای دوختن چیزهایی برای بچه، آن را دنبال کنید.

مسلما یک مادر منتظر باید دانشی در مورد اینکه چه بخرد و چه نخرد داشته باشد؛ دانش بدست آمده از آن کتاب هایی که هر مادری که باردار است و قرار است در آینده مادر شود باید بخواند، و یا از توصیه های بستگان و دوستان مادر.

اما خوب است که یک چک لیست داشته باشد. والدین با اشتیاق در انتظار به دنیا آمدن فرزند خود، مطمئناً مایل خواهند بود که گرانبهاترین آنچه را که در لیستشان است را تهیه کنند. 

 
برخی از دستورالعمل های ساده هنگام تصمیم گیری در مورد سیسمونی نوزاد

بچه ها خیلی زود بزرگ می شوند. در عرض چند هفته، لباس هایی را که برای نوزادتان خرید کرده اید به تنش نخواهد آمد. بنابراین هزینه های کلان ضروری نیست، مگر اینکه برای گهواره یا مانیتور کودک باشد که مدت طولانی از آن استفاده خواهد شد. البته که کودک شما شایسته بهترین ها است، اما از پرسیدن و خواستن از آشنایان و دوستان تان در مورد بعضی از این اقلامی که ممکن است در انبارشان داشته باشند خجالت نکشید. در عرض چند هفته کودک شما به کمد لباس جدید احتیاج خواهد داشت.

سیسمونی نوزادباید لباس ها و لوازم جانبی ای را داشته باشد که راحت هستند و تازه به نظر می رسند. لباس ها باید از جنس پنبه که نرم و منفذدار است تهیه شده باشند. اطمینان داشته باشید لباس هایی که روی ناف نوزاد را می پوشاند نرم باشد.

لباسی که خریداری می کنید باید کودک را به حد کافی گرم نگه دارد. یک راه خوب این است که یک لباس اضافی، بیش از آنچه که به کودکتان می پوشانید را تنش کنید. لباس هایی که همراه با پاپوش دوخته شده اند به خوبی کلاه ها، بدن را گرم نگه می دارند؛ لباس های کلاه دار هم عالی هستند. در جاهایی که هوای گرم یک مشکل است، لباس ها می توانند با پنبه بسیار نازک و نرم مانند پارچه چیت (نوعی پارچه گلدار)ساخته شوند.

چفت و بست ها (مانند دکمه، کش ) در لباس کودک باید مناسب او باشند. هر بند کمر کشدار باید پوشانده شود. کمر کشدار نباید برای کودک، تنگ باشد. دکمه های پایه تونلی بدون نیکل، برای لباس کودک ترجیح داده می شود. قلاب نرم و بند گره زنی برای پتوی نوزاد مناسب است. بندها، در صورت وجود، همیشه باید بسته باشند.

برای شستن لباس های بچه، شما نیاز به مواد شوینده ای دارید که عطر یا مواد افزودنی دیگری ندارد و باعث تحریک پوست کودک نمی شود. مواد شوینده سخت می توانند باعث بثورات پوشکی (قرمزی پوست و پوسته ریزی در محل‌های تماس کهنه بچه با پوست کودک) شوند. برای شستشوی لباس نوزاد  باید از یک مایع شوینده ملایم استفاده شود.

در اختیار داشتن برخی از وسایل که بچه شما نیاز دارد، مانند زیرپیراهن، یا یک لحاف کودک، یا پتوی بچه، می تواند بسیار باارزش باشد.

 

چک لیست سیسمونی نوزاد

لباس ها

بلوز، لباس یک تکه، سرهم، این ها پیراهن های دکمه پایه تونلی با یقه گشاد و پا گشاد و شل هستند. بعضی ها همراه با کلاه هستند، بعضی ها همراه با پاپوش.

یک پارچه روی شلوار بکشید. (اگر شلوار همراه با پاپوش هستند که چه بهتر)

پوشش روی سینه، [پیراهن] تاپ بچه، زیر پیراهن های بدون جنسیت (زیر پیراهن هایی که برای دختر بچه یا پسر بچه فرقی ندارد ) با دکمه پایه تونلی (این پیراهن های دوخته شده با چیت نازک، برای وقتی که کودک هنوز یک نوزاد تازه متولد شده است، بویژه وقتی هوا به اندازه کافی گرم باشد، عالی است. وقتی آنها فعال تر می شوند، گره ها و بندهای این پیراهن ها ممکن است خطرناک شوند.

هنگامی که نوزاد متولد می شود و بند ناف قطع می شود، او نیاز به لباس گشاد نرم بر روی بدن خود دارد. این بهترین گزینه برای چند هفته اولشان است.

لباس های کوچک برای دختربچه ها، لباس شب مناسب برای پسربچه ها، برای ملاقات های بیمارستانی در بیمارستان یا برای نشان دادن کودک به مادربزرگ و پدربزرگ و دوستان.

جوراب ها یا پاپوش ها (به جوراب دارای بند کشی در مچ یا پاپوش کشی نیاز دارید)

یک یا دو بلوز کش بافت پشمی (بلوزهای سبک وزن در شرایط آب و هوایی گرم، برای بچه ها مناسب هستند؛ برای آب و هوای سرد، بلوز ضخیم تر مورد نیاز است).

2 کلاه لازم است چون آنها مستعد سرماخوردگی هستند و نیاز به یک پوشش بر روی سر دارند.

2 – 3 دستکش

3 – 4 پیش بند

یک کارتن بزرگ پوشک (24 یا بیشتر)

24 پوشک پارچه ای. اگر شما به محصولات سازگار با محیط زیست اهمیت می دهید؛ گیره های ایمن با چفت و بست محکم، اگر از پوشک پارچه ای استفاده می کنید؛ و پوشک پلاستیکی برای پوشاندن روی پوشک.


پارچه کتانی در سیسمونی نوزاد

یک پارچه پنبه ای نرم 40 اینچ مربع / پتو برای دریافت نوزاد در بدو تولد

2 پتوی قنداق

2 پتوی سبک

2 روکش برای تخت خواب بچه

2 ملحفه های ضد آب / روکش تشک

2 ملحفه [فیکس شده / کاملا اندازه شده] تختخواب بچه

بالش تخت بچه (ممکن است خوابیدن کودک در کنار یک بالش در هنگام خواب خطرناک باشد)

لایه های کناره های تختخواب بچه ([کناره های] لحافی)

2 – 3 حوله حمام کلاه دار برای گرم نگه داشتن بچه بعد از بیرون آمدن از حمام

اگر گهواره سبدی دارید ملافه های ضد آب و پتو برای گهواره سبدی بخرید

پارچه های کهنه چهارگوش از پارچه کتانی نرم برای پاک کردن لکه ها یا مواردی از این قبیل .

 

لوازم بهداشتی و لوازم دیگر سیسمونی نوزاد 

شامپو بچه و شستشوی بدن

دستمال مرطوب نوزاد

یک بطری روغن زیتون یا روغن کودک

برس موم نرم

مواد شوینده ملایم برای لباس های ظریف

یک کیسه پوشک

دماسنج برای نوزادان

کرم پوشک ملایم

قاعده، برای مواردی که شما شیرده نیستید (پستان ها شیر ندارند)؛ شیشه های شیر با کیفیت بالا با پستانک سیلیکونی و برس نوک پستانک؛ تجهیزات استریل کننده؛ برس شیشه شیر. اگر شیرده هستید (پستان ها شیر دارند) یک بالش پرستاری.

سطل آشغال برای پوشک کثیف

رختخواب [مسافرتی] بچگانه، تخت‌خواب کودک (گهواره)، صندلی ماشین کودک، مانیتور کودک (نوعی تجهیزات برای مراقبت و تحت نظر داشتن نوزاد و بچه )، وان حمام مخصوص نوزاد، یا یک ورقه لاستیکی

یک چراغ خواب کوچک

پشه بند [مخصوص نوزاد]، اگر که در محیط زندگی تان پشه یا سایر حشرات وجود دارد.

همچنین ممکن است بخواهید برای داشتن خاطرات شیرین، یک کتاب کودک زیبا بخرید و نگهداری کنید.

شماره های مذکور در چک لیست سیسمونی نوزاد، فقط یک اشاره است. شاید لازم باشد این میزان را با توجه به دفعاتی که قصد شستشو دارید تنظیم کنید. اگر تعداد بیشتری دارید شما می توانید اندکی در تناوب و تکرار دفعات شستشو آرام و ملایم باشید. اما بهتر است هر روز این کار را انجام دهید زیرا دستمال های پیش بند نوزاد (هر نوع دستمال یا پیش بندی که هنگام شیر دادن یا غذا دادن به نوزاد استفاده می شود) و سایر لباس های کثیف و لکه دار نباید بدون شستشو به مدت طولانی نگهداری شوند.

ادامه مطلب

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.