داشتن اتاقی مجزا با دکوراسیونی خاص و شیک حق طبیعی هر کودکی می باشد که با ایده هایی خلاقانه و جدید می توانید آن را به بهترین شکل ممکن طراحی کرد. در ابتدا باید با روحیات و خلقیات فرزند خود  آشنا باشید و مطابق با این گزینه ها رنگ و دکور اتاق خواب فرزندتان را برگزینید و محیطی آرام برایش رقم زنید.

سرویس خواب نوزاد یکی از مهمترین خریدهایی می باشد که هر والدینی باید برای نوزاد خود انجام دهند، چرا که امروزه بسیاری از متخصصان توصیه می نمایند که باید نوزاد بر روی تخت خواب خودش بخوابد و از والدین جدا باشد. بسیاری از والدین در زمان خرید سرویس خواب نوزاد اطلاعات زیادی ندارند و به همین دلیل شاید سرویس خواب مناسبی را خریداری ننمایند؛ بر همین اساس شما باید اطلاعات خود را در مورد سرویس خواب نوزاد و برخی از نکاتی که در خرید آن بسیار مهم است بیشتر کنید تا بهترین و با کیفیت ترین سرویس خواب را خریداری کرده باشید. 

مدل شیک تخت و کمد نوزاد

فهرست

 • راهنمایی خرید سرویس خواب نوزاد
  •  انتخاب رنگ مناسب 
  • مقاومت و ایمنی تخت خواب 
  •  ارتفاع تخت خواب 
  •  انتخاب بالش، تشک و ملحفه مناسب
  •  جنس تخت خواب
 • بهترین ابعاد استاندارد برای کمد نوزاد
 • استانداردترین ابعاد برای تخت نوزاد نوجوان
 • مناسب ترین قیمت تخت نوزاد


راهنمایی خرید سرویس خواب نوزاد :

همانطوری که بیان کردیم خرید سرویس خواب نوزاد یکی از ضروری ترین خریدهایی می باشد که بسیاری از والدین این خرید را انجام می دهند. برخی از نکات مهم که در خرید این سرویس خواب باید به آن توجه داشته باشید تا بهترین سرویس خواب را خریداری کنید عبارت می باشد از :


تخت و کمد نوزاد پسرانه

1. انتخاب رنگ مناسب 

بسیاری از افراد بر این باور می باشند که انتخاب رنگ مناسب برای سرویس خواب نوزاد بسیار آسان است، در صورتی که این دسته از افراد باید بدانند این کار چندان راحت هم نمی باشد. شما باید در انتخاب رنگ این سرویس خواب دقت داشته باشید که رنگ مناسب با فضای طراحی شده اتاق نوزاد را خریداری نمایید. به عنوان مثال اگر اتاق خواب نوزاد به رنگ صورتی می باشد، بهتر است سرویس خواب او هم با رنگ صورتی هماهنگی های لازم را داشته باشد، یعنی شما باید رنگ هایی را برای اتاق خواب انتخاب کنید که با فضا هماهنگی بیشتری داشته باشد.

سرویس خواب نوزاد جدید

در این صورت طراحی دکوراسیون اتاق خواب نوزاد بسیار زیباتر می شود. شما باید بدانید برای اتاق خواب های دخترانه از رنگ های گرم تر و شادتر استفاده کنید، البته شما با ترکیب رنگ ها طراحی بی نظیری را در فضا ایجاد خواهید کرد. به طور کلی اگر سرویس خواب نوزاد شادتر باشد تاثیر بسیاری در زیبایی اتاق خواب خواهد داشت، چرا که روحیه و انرژی که رنگ های شاد دارند در رنگ های سرد وجود ندارد. 

خرید تخت نوزاد پسرانه

 

2. مقاومت و ایمنی تخت خواب 

به طور کلی انواع سرویس خواب نوزاد بسیار ظریف و فانتزی می باشند، اما دقت داشته باشید که ظاهر آنها نباید شما را فریب دهد، چرا که یک سرویس خواب مناسب باید مقاومت و ایمنی بسیار زیادی داشته باشد تا آسیبی به نوزاد شما وارد نشود. زمانی که شما می خواهید سرویس خواب مورد نظر خود را تهیه کنید باید از مقاومت و جنس آن به خوبی مطلع شوید، همچنین به بست های تخت خواب دقت بسیاری داشته باشید تا از محکم بودن تخت اطمینان کاملی به دست آورید. 

تخت نوزاد شیک و جدید

حصارهایی که در اطراف سرویس خواب نوزاد تعبیه شده است یکی از بهترین ویژگی های آن به شمار می رود، که از این طریق جایگاه خواب کودک شما بسیار ایمن می شود. یکی از نکاتی که شما باید به آن توجه داشته باشید این است که هرگز از این حصارها بازی نصب نکنید، چرا که امکان افتادن آنها وجود دارد و در این صورت به کودک شما ضربه وارد می شود.


طول و عرض مناسب تخت خواب نوزاد 

3. ارتفاع تخت خواب 

 کفی و ارتفاع سرویس خواب نوزاد یکی دیگر از مهمترین مواردی می باشد که شما در زمان خردی این سرویس خواب باید ب آن توجه بسیاری داشته باشید. برخی از این سرویس خواب ها تغییر ارتفاع دارند که این نوع برای خانواده ها از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد. زمانی که نوزاد شما چندان تکان نمی خورد می توانید ارتفاع آن را تا هر اندازه ای که مایل هستید تنظیم کنید، ولی زمانی که کودک شما تکان خوردن در خواب خود را شروع کرد بهتر است ارتفاع آن را کمتر کنید، تا کودک از روی تخت نیفتد، البته باید بدانید حصارهایی که در تخت وجود دارد مانع افتادن نوزاد می شود، ولی با این وجود شما باید به ارتفاع تخت هم توجه داشته باشید. 

تخت خواب نوزاد

4. انتخاب بالش، تشک و ملحفه مناسب 

بدون شک شما بعد از خرید سرویس خواب نوزاد باید بالش، ملحفه و تشکی مناسبی را برای سروی خوا خریداری کنید. شما زمانی که می خواهید این اجناس را خریداری نمایید باید به جنس و کیفیت آن توجه بسیار زیادی داشته باشید، چرا که شما امکان دارد زود به زود آنها را بشویید و اگر جنس آنها خوب و عالی نباشد سریعا کیفیت خود را از دست می دهد.
 همچنین یکی دیگر از نکاتی که در خرید این اجناس اهمیت دارد رنگ آنها می باشد. شما باید رنگ آنها را به گونه ای انتخاب کنید که با سرویس خواب نوزاد هماهنگی های لازم را داشته باشد، دقت داشته باشید ترکیب رنگی در این موارد جلوه و جذابیت بیشتری را بهسرویس خواب می بخشد. بیشترین رنگ هایی که برای کودکان توصیه می شود رنگ های شاد است که شما با ترکیب آنها می توانید طراحی دکوراسیون اتاق کودک خود را چندین برابر کنید.

ابعاد تخت نوزاد نوجوان شیک 

5. جنس تخت خواب 

جنس سرویس خواب نوزاد یکی دیگر از مهمترین مواردی می باشد که شما در خردی این سرویس خواب باید به آن توجه داشته باشید. برخی از آنها جنس چوبی، برخی ام دی اف، برخی فلزی و ... دارند که شما می توانید هر یک از آنها را که مایل هستید را برای نوزاد خود خریداری کنید. به طور معمول باید بهترین جنس آن را خریداری کنید، چرا که ماندگار یو دوان جنس با کیفیت همیشه بهتر بوده است و اگر شما هم می خواهید ماندگاری و دوام آن بالا باشد، باید بهترین کیفیت آن را خریداری نمایید.

طول و عرض گهواره نوزاد

 نکاتی که در بالا بیان کردیم از حمله مهمترین نکاتی است که شما باید در خرید سرویس خواب نوزاد به آنها توجه بسیاری داشته باشید، بدون شک در این صورت بهترین و زیباترین سرویس خواب را می توانید برای نوزاد خود خریداری نمایید. هزینه و قیمت هر یک از انواع این سرویس خواب ها متنوع است و  شما بر اساس بودجه و هزینه ای که دارید می توانید یکی از آنها را خریداری نمایید، دقت داشته باشید در خرید خود بهتری جنس و کیفیت را انتخاب کنید تا ماندگاری آن بیشتر باشد. 

بهترین ابعاد استاندارد برای کمد نوزاد

در مورد انتخاب کمد نوزاد شما باید بسته به نیازتان و فضای موجود در اتاق خواب کودک اقدام به سفارش و خرید آن نمایید. اصولا تولید کنندگان این صنف ابعاد استانداردی برای تولید انواع کمد نوزاد نوجوان تعریف کرده اند و به صورت تک درب، دو درب، سه درب و گاها 4 درب را بسته به سلیقه ونیاز مشتری تولید می کنند.

البته امکان تولید سفارشی کمد در ابعاد مختلف وجود خواهد داشت. اصولا کمد های دو درب دارای ابعادی به طول 90، عرض 50 و ارتفاع 185 می باشند و با افزایش تعداد درب ها به ازای هر درب 45 سانتی متر به قالب کار اضافه می گردد.

ابعاد کمد نوزاد

استانداردترین ابعاد برای تخت نوزاد و تخت نوجوان

خرید تخت دومنظوره و یا اصطلاحا تخت نوزاد و تخت نوجوان برای والدین از لحاظ هزینه ایی مقرون به صرفه می باشد زیرا دیگر نیازی نیست نگران دوران نوجوانی وی باشید و تنها با تغییرات کوچک در ظاهر تخت می توانید بعد از سن 4 سالگی مدل نوجوان آن را استفاده کنید.

استاندارد اندازه این تخت ها با طولی بین 180 تا 2 متر و عرض آن بین 70 تا 90 می باشد. ارتفاع در نظر گرفته شده برای آن 1 متر است که بسته به فضا و نیاز شما قابل تغییر و به صورت سفارشی می باشد.

قیمت تخت خواب نوزاد

مناسب ترین قیمت تخت نوزاد

در خرید سرویس خواب نوزاد که شامل تخت و کمد نوزادی، دراور، شلف و ویترین می باشد باید دقت کرد و فراموش نکنید که کیفیت را فدای قیمت ارزان نکنید. هر چه کیفیت و دوام یک محصول بیشتر باشد از جهت هزینه ایی برای شما طی بلند مدت مقرون به صرفه تر خواهد بود و کاربردی بودن تخت کودک برای شما و رفع مشکلاتتان مثمر ثمر خواهد بود.

قیمت مناسب تخت و کمد نوزاد نوجوان