در خرید یک سرویس خواب مناسب، فاکتورهای مختلفی را باید در نظر گرفت که از مهم‌ترین آنها سن و جنسیت افراد است. سن نوجوانی از حساس ترین دوران رشد انسان است که والدین باید توجه بیشتری به دختر و پسر نوجوان خود داشته باشند. نیاز به هیجان، جذابیت و راحتی از مهم‌ترین ویژگی‌های پسران نوجوان بوده که به هنگام انتخاب یک سرویس خواب مناسب باید آنها را در نظر گرفت. در این مقاله قصد داریم تا به مهم‌ترین نکات جهت انتخاب سرویس خواب نوجوان اشاره کنیم.


       سرویس خواب نوجوان


از رنگ‌های شاد و جذاب استفاده کنید

رنگ‌های رسمی و خشک برای گروه سنی نوجوان مناسب نیست بهتر است رنگ‌های شاد مانند سبز، زرد، قرمز، بنفش و برخی رنگ‌های دیگر استفاده شود. به عنوان مثال، دختران نوجوان تمایل دارند که رنگ‌ اتاق خواب آنها صورتی یا رنگ‌های متمایل به آن باشد. در حالی که ممکن است پسران بیشتر متمایل به رنگ‌های سبز، زرد، آبی یا حتی مشکی باشند. اگر پسر نوجوان شما از طرفداران پروپاقرص یک تیم ورزشی بوده، می‌توانید از رنگ و طرح لباس ورزشی تیم مورد علاقه او برای سرویس خواب استفاده کنید. تا حد امکان از یکنواخت بودن رنگ پرهیز کرده و سعی کنید که مدل انتخابی ترکیبی از رنگ‌های شاد را در بر گیرد.  به عنوان مثال، ترکیبی از رنگ‌های سفید و قرمز، سبز و زرد یا سایر ترکیب‌ها برای سرویس خواب نوجوان جذاب خواهد بود. بهتر است به رنگ‌های مورد علاقه فرزندتان در انتخاب لباس یا سایر وسایل دیگر نیز دقت کرده و از آنها الگوبرداری کنید.

   سرویس خواب نوزاد     


سرویس خواب اسپرت نوجوان

پسران نوجوان در سنی قرار دارند که ورزش و خصوصا فوتبال برای آنها در صدر علائق است. پس چه بهتر که این علائق را در خرید سرویس خواب نوجوان نیز در نظر بگیرید. مدل‌های اسپرت سرویس خواب نوجوان به گونه‌ای هستد که اولا از رنگ‌های هیجان‌انگیز مانند قرمز، آبی و مشکی در ساخت آنها استفاده شده است. دوم آنکه معمولا مدل ساخت آنها  دارای طرح‌ها یا برجستگی‌های ویژه هستند. غالبا از آرم، مارک یا علائم ورزشی و هیجان انگیز بر روی سرویس خواب استفاده شده که می‌توانید با خرید برخی اقلام اسپرت دیگر، یک اتاق خواب رویایی را برای فرزندتان ایجاد کنید. مثلا ممکن است فرزند شما علاقمند به یک فیلم جذاب و اکشن باشد یا آنکه طرفدار یک تیم ورزشی خاص باشد. پس چه بهتر که در اتاق خواب از برخی وسایل مرتبط با علائق او مانند عکس، توپ و امثال آنها استفاده شود.


      سرویس خواب نوجوان- اسپرت


پاف سرویس خواب را فراموش نکنید

سن نوجوانی سن شلوغی، نامنظمی و هیجان است. پس انتظار نداشته باشید که اتاق خواب نوجوان به آراستگی و مرتبی یک اتاق خواب معمولی باشد. بسیاری از آنها حتی تمایل دارند که در یک محیط نه چندان منظم و به هم ریخته زندگی کنند. از همه مهم‌تر ممکن است امرونهی‌ مکرر شما برای مرتب کردن وسایل، آنها را آزرده خاطر کند. در این خصوص سعی کنید در سرویس خواب نوجوان حتما یک پاف نیز وجود داشته باشد. پاف سرویس خواب یک نیمکت یا یک صندلی بوده که علاوه بر نشستن می‌توان وسایل اضافی را درون آن قرار داد. بنابراین هنگام به هم ریختگی اتاق به راحتی می‌توانید وسایل اضافه را درون آن قرار دهید. ضمن آنکه پاف وسیله مناسبی برای نشستن و استراحت کردن نیز است. علاوه بر پاف می‌توانید از برخی وسایل دیگر مانند کمد نیز استفاده کنید.


    پاف سرویس خواب نوجوان


اتاق خواب دانش‌آموزی

قطعا بخشی از اتاق خواب را باید به وسایل مدرسه اختصاص دهید. پس چه بهتر است هنگام خرید سرویس خواب نوجوان به خرید قفسه کتاب، کتابخانه، میز تحریر و چراغ مطالعه، میز کامپیوتر و صندلی نیز توجه کنید. البته بهتر است که بیشتر در فصول مدرسه از مدل اتاق خواب دانش‌آموزشی استفاده کنید. به عنوان مثال، با شروع فصل مدرسه می‌توانید برخی ابزار و وسایل مربوط به آن مانند کره جغرافیایی، تخته دیواری، ماژیک و برخی وسایل دیگر را در اتاق خواب نوجوان قرار دهید. سپس با اتمام فصل مدرسه و شروع تعطیلات می‌توانید آنها را بردارید. البته این موضوع به میزان توجه پسر نوجوان شما به درس و مدرسه نیز بستگی دارد.


 سرویس خواب نوجوان                                                  


سرویس خواب مشترک نوجوان

بسیاری از خانواده‌ها دارای فرزند دوقلو هستند یا اختلاف سنی فرزندان آنها چندان زیاد نیست. این خانواده‌ها می‌توانند از ایده اتاق خواب مشترک برای سرویس خواب یا تخت دو طبقه استفاده کنند. با این کار هم پسران نوجوان آنها احساس تنهایی نکرده و هم با یکدیگر بیشتر اخت می‌گیرند. سرویس خواب نوجوان دونفره به گونه‌ای است که از دو تختخواب تشکیل شده است. تختخواب‌ها می‌توانند بر روی هم قرار گرفته و به وسیله یک پله چوبی به یکدیگر وصل شوند. اما اگر اتاق خواب فضای کافی دارد، می‌توانید تخت‌ها را به صورت مجزا و روبروی هم قرار دهید. برخی دیگر از وسایل‌ داخل اتاق به صورت مشترک و برخی نیز به صورت مجزا هستند. این مساله به فضای در اختیار و سلیقه نوجوانان بستگی دارد.


   سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه


نورپردازی اتاق خواب نوجوان

نورپردازی زیبا می‌تواند به کل محیط و دکوراسیون داخلی خانه جلوه بسیار زیبایی ببخشد. حتما از این تکنیک برای جذاب‌تر شدن محیط اتاق خواب نوجوان استفاده کنید. استفاده از تکنیک نور مخفی و شبخواب‌ها ایده‌های مناسبی جهت جذاب‌ کردن محیط اتاق خواب هستند. البته مدل سرویس خواب نوجوان، رنگ و چیدمان آن نیز می‌تواند در این خصوص بسیار تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال، ترکیب نور سفید با سرویس خواب مشکی می‌تواند محیطی اسپرت و جذاب را برای نوجوان رقم بزند. تکنیک نور مخفی نیز برای نقاطی که قصد برجسته کردن آنها را دارید، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، با استفاده از نور مخفی می‌توانید عکس یک بازیگر یا فوتبالیست بر روی دیوار را برجسته‌تر و بهتر نشان دهید. هر چند نورپردازی تکنیک زیبایی بوده، اما به طور کل باید سعی کنید که اتاق خواب نوجوان از نور کافی و حتی‌الامکان نور طبیعی برخوردار باشد.


       کاربرد نور مخفی در سرویس خواب نوجوان


کلام آخر

ما به مهم‌ترین نکات در انتخاب سرویس خواب نوجوان و همچنین داشتن یک اتاق خواب جذاب برای آنها اشاره کردیم. اما مهم‌ترین نکته این است که شما باید فرزندتان و ویژگی‌ها و سلائق آنها را به خوبی بشناسید. در صورت شناخت کافی، به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که او کدام مدل‌ها و رنگ‌های را برای سرویس خواب و اتاق خواب خود می‌پسندد.