عکس اتاق خواب دو تخته دخترانه شیک

بسیاری از خانواده ها دارای دو یا چند فرزند هستند که به صورت مشترک از یک اتاق خواب استفاده می کنند. با وجود سخت بودن شرایط برای فرزندان، آنها باید یاد بگیرند که با هم کنار بیایند و از فضای موجود در اتاق به صورت مسالمت آمیز برای خود بهره ببرند در نتیجه حضور دو فرزند درکنار هم و در یک اتاق خواب امری امکان پذیر بوده. برای داشتن اتاقی زیبا باید در دیزاین و دکوراسیون داخلی آن نهایت دقت خود را بکار گیرید زیرا کودکان شما هر کدام دارای سلایق و احساسات متفاوتی هستند که باید به آن توجه نمایید. در وهله اول شما باید مطابق با فضایی که در طراحی اتاق خواب در اختیار دارید حریم هر یک از فرزند خود را مشخص نمایید تا بتوانند حس غلبه بر فضای حکومتی بازی خود را قوی نماید و اینگونه فکر کنند که بهترین و زیباترین فضا برای من می باشد. در مطلب زیر راه کار هایی را جهت رفع این مشکلات اساسی بازگو خواهیم کرد.

 

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و شیک
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و شیک
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک

 

دکوراسیون و رنگ اتاق خواب دخترانه ساده

اکثر دختر خانم ها به خاطر روحیه حساس و لطیفشان باید از تم رنگی ملایم و شاد استفاده نمایند. پرکاربردترین رنگ های دخترانه برای دکور اتاق خواب، صورتی، قرمز، زرد، نارنجی، بنفش و سفید می باشد.

سرویس خواب نوزاد از مهم ترین لوازم واجب برای اتاق خواب کودک به حساب می آید در نتیجه در انتخاب و خرید سرویس خواب نوزاد و طرح و رنگ آن دقیق باشید و سعی کنید اگر فضای اندکی در اختیار دارید تخت خواب های مناسب با فضا تهیه نموده و اتاق کودک خود راچیدمان نمایید.

 

مدل تخت دخترانه جوان و شیک
مدل تخت دخترانه جوان و شیک
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان
دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان

 

چیدمان تخت های دوطبقه در اتاق خواب کوچک و دو تخته

تخت خواب های دو طبقه بارزترین وسیله برای دو فرزند به شمار می آید. به کمک این تخت خواب ها شما فضایی که برای خواب لحاظ می کنید بسیار کم خواهد بود و فضای زیادتری ازفضای کل اتاق برای بازی و چیدمان لوازم دیگر در اختیار خواهید داشت. در صورتی که فرزندان شما داری اختلاف سنی هستند هیچگاه طبقه بالایی تخت را به دلایل امنیتی و محافظتی در اختیار فرزند کوچک خود قرار ندهید و اگر فرزندان شما دو قلو باشند توصیه می کنید تا قبل از اینکه به سن 7 سالگی برسند،  از خرید تخت دو طبقه برایشان اجتناب کنید.

 

عکس اتاق خواب دو تخته دخترانه ایرانی
عکس اتاق خواب دو تخته دخترانه ایرانی
عکس اتاق خواب دو تخته دخترانه ایرانی
عکس اتاق خواب دو تخته دخترانه ایرانی

 

برای طراحی و دکوراسیون اتاق خوابی که برای دو خواهر در نظر می گیرید سعی کنید از رنگ های شاد و جذاب که آرامش را با خود به همراه دارد، استفاده نمایید. همچنین می توانید از تخت و کمد نوزاد کم جا و یا یک دراور برای قرار دادن وسایل ضروری کمک بگیرید و تخت کودک را به گونه ایی چیدمان نمایید که فضای کافی برای لوازم دیگر باقی بماند و حتی می توانید از لوازم مورد نیاز فرزندانتان به صورت قرینه تهیه نمایید.

 

دکوراسیون اتاق خواب دوتخته
دکوراسیون اتاق خواب دوتخته

 

دکوراسیون ساده اتاق خواب دخترانه جوان

مشخص نمودن فضای جدا از هم برای هر کدام از دو کودک با توجه به فضای کوچک اتاق، کار بسیار منطقی و درستی خواهد بود. استفاده از کتابخانه ی دو قلو برای قرار دادن انواع کتاب و یا حتی لوازم جانبی دکوری بسیار کارآمد می باشد و با این حرکت هر دو کودک دارای فضایی یکسان و مساوی هستند و یا اینکه به هنگام خرید کتابخانه به گونه ایی می توانید انتخاب نمایید که فضای اضافی برای جای دادن لباس نیز داشته باشد.

دکوراسیون و طرح کلاسیک و ساده اتاق خواب برای دو خواهر که از لحاظ سنی به هم نزدیک هستند بسیار مناسب بوده و شما می توانید از فضاهای خالی زیر تخت برای قرار دادن لوازم نهایت استفاده را داشته باشید و از فضای بالای تخت نیز برای مطالعه، خوابیدن و بازی استفاده کرد.

 

دکوراسیون اتاق خواب دو تخته دخترانه جوان
دکوراسیون اتاق خواب دو تخته دخترانه جوان

 

در طراحی اتاق برای فرزندان نوجوان شما راحت تر می توانید عمل کنید و از ایده و سلیقه آنها جهت دکوراسیون اتاق کمک بگیرید. آنها می توانند با همفکری با هم به یک ایده مشترک و واحد برسند و از شما بخواهند که برایشان انجام دهید. یادآور شوید که برای داشتن اتاق خوابی خاص و زیبا از رنگ های خاص و با نشاط کمک بگیرند. میز، دراور و تخت و کمد نوجوان جزیی از اساسی ترین عناصر زیبایی یک اتاق خواب ایده آل به حساب می آید و نحوه چیدمان آن بسیار مهم می باشد. با قرار دادن اشیا گوناگون در قسمت های مختلف اتاق خواب، فضایی متفاوت و هیجان انگیز را می توان به وجود آورد.

 

مدل قرار دادن دو تخت کنار هم در اتاق خواب

نیازی نیست شما همیشه و در همه حالات برای چیدمان تخت خواب، تطابق و تقارن را لحاظ نمایید بلکه می توانید به راحتی راه های دیگری را نیز تست کنید. تخت ها را در ابعاد متفاوت و در نقطه های جدا از هم قرار دهید. قسمت گوشه اتاق خواب می توانید تخت های تک نفره را به صورت ال چیدمان نمایید که با قرار دادن یک صفحه این کار امکان پذیر خواهد بود.

 

دکوراسیون اتاق خواب دو تخته جوان
دکوراسیون اتاق خواب دو تخته جوان
دکوراسیون اتاق خواب دو تخته جوان
دکوراسیون اتاق خواب دو تخته جوان
عکس اتاق خواب دو تخته ساده ایرانی
عکس اتاق خواب دو تخته ساده ایرانی