زمانی که صحبت از مبلمان می شود، آنچه در ذهن ما شکل می گیرد چهار پایه هایی هستند که یک پوشش مشخصی بر روی خود دارند و دارای ابعاد مختلفی برای تعداد یک نفره، دو نفره و یا تعداد نفرات بیشتر تولید می شوند. به صورت کلی اگر بخواهیم انواع مبلمان را تقسیم بندی کنیم، می توان آن را به دو دسته ی اصلی مبلمان راحتی و مبلمان کلاسیک تقسیم بندی کرد این  تقسیم‌بندی، اصلی ترین تقسیم بندی مبلمان است. دیگر مبلمان در زیر مجموعه ی یکی از این دو نوع قرار می گیرند.

اصلی ترین نقطه کانونی در خانه های امروزی اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی و نحوه چیدمان و دکوراسیون آن توسط مبلمان می باشد. اما انتخاب سبک اصلی مبلمان در محیط وابسته به سلیقه شما بوده و هماهنگی آن با دیزاین فعلی منزل است. مبلمان راحتی در هر حالتی به دلیل حس آرامش و تنوع در طرح و رنگ طرفداران بیشتری دارد و می توان دیزاین فضا را بر اساس آن راحت تر انجام داد. انتخاب درست یعنی اینکه شما بین زیبایی و کارایی محصول هماهنگی  تعادل را رعایت نمایید.

فهرست

 • مبلمان راحتی

 •  انواع مبلمان راحتی چیست

  • کاناپه

  • مبل لاوست

  • مبلمان راحتی تختخوابشو

  • مبلمان راحتی مدرن و فانتزی

  • مبلمان بخش بندی شده

   • مبلمان ال شکل

   • مبلمان یو شکل


مبلمان راحتی

مبلمان راحتی، واژه ای جا افتاده در بین عموم مردم می باشد و یک گزینه بسیار مناسب برای همه ی اقشار جامعه است. در زیر به انواع مبل راحتی اشاره می کنیم. اگر به دنبال مدلی هستید که علاوه بر اتاق نشیمن در اتاق خواب نیز کاربرد داشته باشد به سراغ مبلمان راحتی بروید و به انتخابتان شک نکنید. قیمت مبلمان راحتی به اندازه ایی مناسب بوده که موجب شده است تقریبا قشر عظیمی از جامعه این سبک را برای دکوراسیون داخلی منزل خریداری و استفاده نمایند.

انواع مبلمان راحتی چیست؟

مبل راحتی با پایه های چوبی به خوبی زیبایی و سادگی سبک معاصر و جدید را در قالب مدرنیته برای شما یاد آور می شود. راه دیگر برای خاص نشان دادن مبلمان وجود دارد و آن استفاده از انواع کوسن های رنگی با اشکال مختلف برای تزیین مبلمان راحتی می باشد که برای رعایت نمودن هارمونی رنگ در دکوراسیون، سعی کنید از رنگ هایی با تناژهای مشابه و نزدیک به هم بهره گیرید. انواع مختلف مبل‌های راحتی عبارتند از: کاناپه، لاوست، تخت خوابشو مبل‌های به ال شکل و مبل‌های مدرن و فانتزی.

کاناپه

کاناپه‌ علاوه بر این که در ست‌های مبلمان موجود می باشد، قابل استفاده به صورت تکی هم می باشد. استفاده از کاناپه‌های دو الی سه نفره  برای فضاهای کوچک از جمله آپارتمان های نقلی، خانه هایی که تعداد کم اعضای خانواده و همچنین محل های کار از جمله اتاق انتظار مطب و یا ادارات و غیره بسیار مناسب می باشند. از این نوع مبلمان اغلب برای تماشای تلویزیون استفاده میشود و بعلاوه راحتی این نوع مبل در صدر مبل های رات برای نشستن قرار دارد. بعلاوه خرید میز تلویزیون دیواری باعث منحصر به فرد شدن چیدمان منزل همراه با مبل راحتی می شود.

مبلمان مدرن و خرید میز تلویزیون مدرن

مبل لاوست

اصطلاح لاوست برای مبل‌های دو نفره به کار میرود. از ویژگی های این نوع مبل اشغال کردن فضای اندک می باشد. دلیل نامگذاری لاوست یا محل نشستن با عشق، نزدیکی افراد به یکدیگر در زمانی است که بر روی مبل می نشینند. این چنین مبلمان برای افرادی که علاقه من به چیدمان مدرن هستند گزینه بسیار مناسبی است. محل قرارگیری این مبل معمولا روبروی تلویزیون است تا زوج‌های جوان لحظات رومانتیکی در کنار یکدیگر سپری کنند. همچنین می توانید  با خرید میز تلویزیون دیواری زیبایی و مدرن بودن محیط منزل خود را صد چندان کنید.

خرید میز تلویزیون دیواری همراه با مبل لاوست

مبلمان راحتی تخت خواب شو

کاربرد این نوع مبل بیشتر برای دانشجویان و اتاق‌ استراحت می باشد. این نوع مبل اقتصادی می باشد زیرا در حالت عادی یک کاناپه راحت می باشد اما می توانند به سادگی تبدیل به وسیله ای راحت و مناسب برای خوابیدن باشند. از دیگر ویژگی های این مبل اشغال کردن فضای کم و کاستن هزینه هایی است که برای خرید وسایل منزل صرف میشود.

کاناپه تختخوابشو مدرن

بنابراین اگر با مشکل کمبود جا مواجه هستید و یکی از اصلی ترین معضلات شما به حساب می آید بهتر است اینبار به سراغ کاناپه های تخت خواب شو بروید و کاربردهای آن برای نشستن و همینطور برای خواب و استراحت استفاده کنید. این مدل مبل بیشتر برای آپارتمان ها مناسب بوده ک اصولا دارای ابعاد کوچکی هستند. از نطر ظاهری نیز بسیار زیبا طراحی و تولید می شوند و در طرح ها و رنگ های متفاوت وجود دارند.

مبلمان راحتی مدرن و فانتزی

گاهی مبل ها ظاهر و سبکی عجیب و متفاوت از جمله نشیمن پف کرده و یا رنگ های متنوع دارند اما در عین حال برای نشستن بسیار راحت هستند. برای افرادی که به دنبال چیدمانی مدرن اما در عین حال صاحب سبک و جدید هستند این گزینه بسیار عالی می باشد. قرار دادن چنین مبلمانی و در کنار آن خریداری میز تلویزیون مدرن دیواری که محصولی به روز و مدرن می باشد ایده ای خلاقانه می باشد.

طراحی متفات مبلمان راحتی کلاسیک

مبلمان بخش بندی شده

مبل بخش بندی شده بسیار متنوع می باشد و اکثر منازل از این نوع مبل استفاده می کنند. انواع مختلف این مبلمان در خانه‌ها همراه با  میز تلویزیون مدرن بسیار زیبا می شوند.  مبل‌های بخش بندی شده به شکل حرف ال، دایره ای، یو شکل  و دیگر شکل ها  وجود دارند. این نوع مبلمان بسته به چیدمان و دکوراسیون های مختلف، استفاده های گوناگونی دارند. علاوه بر این، این نوع مبلمان به دلیل تفاوت در اندازه و متراژ خانه‌ها، در اندازه و سایز های مختلف موجود هستند. امروزه مبلمان ال شکل در میان خریداران مبلمان بسیار محبوب شده اند و در خانه بسیاری از آشنایان و خویشاوندان شما دیده می شوند. اصلی ترین مزیت مبلمان ال شکل جاداری و اشغال کردن فضای کم در اتاق نشیمن می باشد. از این رو مبل ال برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است. علاوه بر این با اضافه کردن شلف دیواری به دیوار پشت مبلمان می توان زیبایی دکوراسون را دو چندان کرد. هم رنگ بودن مبلمان با پرده های پنجره هماهنگی فوق العاده ای را خلق کرده است. 

 مبل راحتی شیک و خاص برای اتاق پذیرایی

 اما برای طراحی اتاق نشیمن بزرگ به سبک امروزی نیزبسیار توصیه می شود. نکته دیگر درایجاد یک منزل مدرن و شیک، توجه به رنگ مبل ال شکل می باشد که هماهنگ با رنگ اتاق نشیمن باشد. برای دیدن تصاویر بیشتر از  انواع طرح‌های مبل ال شکل در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

درتصویر زیر، از مبل بخش بندی استفاده شده است. محل قرارگیری این مبل بسیار مناسب و هوشمندانه است. زیرا علاوه بر اینکه در گوشه خانه که حاوی زاویه نود درجه می باشد قرار دارد، در کنار پنجره قرار دارد که تابیدن نور از داخل به محیط خانه باعث افزایش فضای بصری شده است. در صورتی که میز تلویزیون دارید مبلمان بخشبندی شده به جلوه گر شدن آن کمک شایانی می کند.

 مبلمان ال شکل

مبلمان راحتی ال شکل شیک

مبل بخش بندی شده ال شکل بیشتر در خانه‌هایی که دارای زوایای نود درجهمی باشند مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از این نوع مبل می توان برای مجزا کردن یک قسمت خانه از قسمت دیگر استفاده کرد. این نوع طراحی نیاز به خلاقیت و سلیقه  فردی دارد. برای مثال با ترکیب این نوع چیدمان با خریدمیز تلویزیون مناسب یک چیدمان بی نظیر ایجاد کرد.  از دیگر کاربرد های این نوع مبل می توان به افزایش فضای دیداری اشاره کرد.

این امر با قرار دادن مبلمان در کنار نورگیر‌ها محقق می شود. خلاقیت در چیدمان مبل بسیار اهمیت دارد. لزومی نیست که از میل ال شکل حتما در زوایای گوشه ای خانه استفاده شود.  در دکوراسیون زیر ترکیب رنگ مبل و دیوارهای پشت آن و نیز هم رنگ بودن کوسن های مبلمان با دیوار‌ها موجب ایجاد یک اثر خارق‌العادهشده است. علاوه بر این برای سهولت در رفت و آمد، فضای پشت مبل‌ها خالی می باشد

  مدل جدید مبل راحتی ال شکل

  مبلمان یو شکل

  علت چنین نام گذاری بر روی این مبلمان شباهت آن به حرف انگلیسی یو است که مانند این می باشد که سه ضلع یک مستطیل پر باشد و ضلع دیگر آن خالی باشد. در این طراحی یک گودال گفتکوی بسیار جذاب ایجاد شده است. این نوع مبل برای گردهمی های خانوادگی که تعداد اعضای خانواده زیاد است عالی می باشد و باعث جمع شدن افزاذ خانواده دور یکدیگر و گپ و گفتگو با همدیگر می شود.

  دیزاین مدرن برای میز تلویزیون مدرن

  علاوه بر این الزامی نیست که طرح یو شکل مانند تصویر بالا متقارن باشد. گاهی اوقات می تواند نامتقارن نیز باشد که به آن ابر و مه گفته می شود.

  خرید میز تلویزیون دیواری مناسب برای مبل یو شکل