حال که شما شروع به لیست کردن اقلام سیسمونی نوزاد می کنید، از کوهی از ملزومات داخل حمام نوزاد (مثل انواع شامپو و صابون و شانه و لیف و غیره) شروع کنید یا به درون چشمان بزرگ نوزاد چند روزه تان نگاه کنید (که دوباره آب دهانش را بیرون ریخت!) احتمال دارد شما این حس ناخوشایند را داشته باشید که بعضی از ملزومات کمد لباس کودک را ندارید، و یا ممکن است از هر آنچه که از کمد پیدا می کنید احساس رضایت داشته باشید. در اینجا ما لیستی از لباس های اساسی نوزاد را که هر مادری که بتازگی صاحب فرزند شده است باید آنها را داشته باشد، به همراه چند گزینه جذاب برای آزمودن تهیه کرده ایم.

فهرست مطالب

  • سوئیت
  • تاپ کیمونو
  • کلاه بافت نوزاد
  • جوراب نوزاد
  • لباس خواب نوزاد
  • شلوار نوزاد
  • رامپر(رولباسی نوزاد)
  • شورت گشاد
  • عینک آفتابی نوزاد

 

سوئیت سیسمونی نوزاد

آنها یک پیراهن هستند، یک لباس کامل. آنها همانی هستند که شما می خواهید. سوئیت کودک و سوئیت آستین کوتاه، برای کمد نوزاد تازه متولد شده شما لازم و ضروری هستند. این لباس ها از ملزومات حمام کردن بچه‌ها هستند، اما بهتر است چندین سایز مختلف از آنها در دسترس داشته باشید. زیرا نوزاد شما به سرعت در حال رشد است و بتوانید با او همراه و همگام باشید.  پس از کثیف کردن پوشک ، نوزادتان به شما اجازه می‌دهد سوئیت را پایین، روی نیم تنه و پاهایش بکشید به جای اینکه برای تعویض پوشک، پاها را تا سر بالا ببرید.


            خرید لباس سیسمونی نوزاد

 

تاپ های کیمونو نوزاد

این لباس‌ها علاوه بر اینکه بسیار ناز هستند، این تی شرت های گشاد با دکمه پایه تونلی در بغل، با ریشه بند ناف حساس یک نوزاد تازه متولد شده در تماس هستند. به علاوه، در حالیکه شما و بچه به پوشیدن لباس عادت دارید، داشتن پیراهن هایی که نیازی ندارند که به آرامی از سر کودک درآورده شوند می توانند واقعا موجب صرفه جویی در وقتتان شوند. تاپ های مدل کیمونو در طرح های آُستین کوتاه و آستین بلند به بازار می آیند و می توانند به عنوان تاپ یا پلیور نازک از روی لباس پوشیده شوند.


                            خرید پیراهن سیسمونی نوزاد

 

کلاه بافت نوزاد

فکر می کنید برای تابستان بچه به کلاه احتیاج ندارید؟ باز فکر می کنید دلیلی وجود دارد که پرستاران بیمارستان یک کلاه سر نوزاد تازه متولد شما می گذارند، حتی قبل از پوشک گرفتن نوزاد: از آنجا که نوزاد تازه متولد شده می تواند خیلی سریع سرما بخورد، کلاه، یک راه عالی برای حفظ درجه حرارت بدنشان خواهد بود. یک کلاه بافتیکه جزیی از اقلام خرید سیسمونی نوزاد هم می باشد داخل کیف نوزاد بیندازید و آن را در یک رستوران خنک، ماشین یا مغازه بیرون بیاورید و بر سر کوچولویتان بگذارید، صرفنظر از اینکه آب و هوا چطور باشد. بعضی طرح ها یک نوک دارند که شما آنجا را گره بزنید،طرح این کلاه‌ها این امکان را به شما می دهند که با رشد تدریجی کودک، آن را تنظیم کنید.


جوراب سیسمونی نوزاد

به جوراب های بچه به عنوان کنترل کننده های دمای بدن او فکر کنید. صرف نظر از اینکه نوزاد شما چه ماهی به دنیا آمده، داشتن جوراب کافی، باعث می شود اطمینان حاصل شود که آن پاهای کوچولو گرم بمانند. چه هوای بیرون سرد باشد یا هوای داخل خوب باشد، بهتر است پوشانده شود. به علاوه، صرف نظر از چیزهای دیگر، جوراب می تواند یک لباس باشد، حتی اگر بچه فقط یک سوئیت به تنش داشته باشد. البته، نوزادها در درآوردن جوراب ها با لگدهایشان به بدنامی شهرت دارند، پس به دنبال گزینه هایی با بندهای کشسان سفت و محکم باشید.

نکته دیگر خرید: چندین جفت با الگو و طرح و رنگ یکسان خریداری کنید تا اگر یک لنگه گم شد موقعیت اضطراری برایتان پیش نیاید و از از جوراب دیگر استفاده کنید.


لباس خواب سیسمونی نوزاد

لباس های خواب، پاپوش ها – هر آنچه که بنظرتان می‌رسد،بدانید که نوزادها کارهای بسیار بیشتری از خوابیدن در داخل این لباس‌ها  می توانند انجام دهند. یک لباس خواب برای گرم نگه داشتن بچه در داخل و خارج از خانه یا در مدت زمان بازی اش در خانه عالی است، و عمل تعویض پوشک را آسان می کند. از آنجایی که احتمالا هر شب یکی از آنها را استفاده خواهید کرد، تعدادی از این لباس ها را در چک لیست سیسمونی نوزاد در نظر داشته باشید و آنها را تهیه کنید.


شلوار سیسمونینوزاد

شلوارهای نرم و کشیده، بی نهایت به کار می آیند. آنها برای قدم زدن های تند و سریع در داخل کیسه ای که برای حمل بچه والدین در جلو یا پشت بدنشان آویزان می کنند و بچه را داخل آن می گذارند عالی هستند، وقتی که هوا سرد می شود و وقتی که بچه شروع به خزیدن یا سینه مال رفتن می کند. و روش های بی شماری برای ست کردن آنها وجود دارد: روی پیراهن انداخته شده، ست شده با یک تاپ کیمونو یا قرار داده شده زیر لباس یا شورت. آنهایی را بخرید که از پارچه های راحتی مثل پنبه باشند که ساییده نمی شوند و کرکشان نمی ریزد.


                خرید شلوار سیسمونی نوزاد

 

رامپر (رو لباسی نوزاد)

گرچه گاها لباس‌های یک تکه و یا حبابی هم نامیده می شوند، رو لباسی بچه لباسی است بشکل "بالا و پایین، یکجا" و معمولا همراه با دکمه های پایه تونلی در محل باز و بست کردن به منظور راحتی عمل تعویض پوشک. رامپر (رو لباسی بچه) نه تنها به معنای لباس های کمتری برای پوشاندن بدن کودک پر جنب و جوش هستند بلکه معمولا عرضه شدن در سبک های سرگرم کننده و مد روزشان آنها را به گزینه ای ایده آل برای بازی، گردهمایی های خانوادگی و یا عکس گرفتن، یا برای یک گردش کوتاه در هوای آزاد گرم و زیبا تبدیل می کند.

                                   خرید لباس دخترانه سیسمونی نوزاد


شورت گشاد سیسمونی نوزاد

مطمئنا، می توانید بدون خرید شورت گشاد از محل دور شوید، اما پس چرا می خواهید؟

شورت گشاد، کاور روی پوشک، صرفنظر از اینکه پسر داشته باشید یا دختر، می تواند مفید و سودمند باشد. از آنجایی که بسیاری از والدین با ناز کردن آشنایی دارند،شورت گشاد می تواند شبیه شورت رافلی که از زیر لباس بیرون زده، یا همچنین می توانند با یک سوئیت یا تاپ کیمونو جفت شوند، در روزهای سرد از روی شلوار، یا در هوای گرم به تنهایی پوشیده شوند. اگر دختر دارید به خاطر بسپارید که شورت های گشاد به مچ شدن کامل با لباس بچه نیازی ندارند. برای یک ظاهر جالب، رنگهای گرم را با هم مخلوط کرده و مطابقت دهید.


                              خرید شورت پسرانه سیسمونی نوزاد

 

عینک آفتابی نوزاد

بچه ها با عینک آفتابی نه تنها با کلاس دیده می شوند، بلکه سایه آنها نیز می تواند از چشم های کوچک آنها در برابر اشعه های قدرتمند خورشید محافظت کنند. عینک هایی را بخرید که دارای لنزهای صد درصد محافظت کننده در برابر اشعه ماوراء بنفش دارند، و آن را قبل از اینکه بیرون بروید به چشمان بچه تان بزنید. به خاطر داشته باشید که عینک آفتابی تنها مختص تابستان نیست و عدسی های عینک در زمستان نیز می توانند به همان اندازه در تابستان درخشان باشد.


                    چک لیست سیسمونی نوزاد