تخت دو طبقه از انواع دیگر تخت خواب است که دو تخت بصورت عمودی با ارتفاع مناسبی از هم قرار می گیرند. نمونه بارز  استفاده از تخت دو طبقه در خوابگاه های دانشجویی، سربازخانه، سلول های زندان است زیرا این مکان ها افراد بسیاری را در خود جای می دهد بنابراین برای رعایت حریم شخصی بهترین گزینه انتخاب تخت دو طبقه می باشد.                 

                                             تخت دو طبقه سادا

 تخت های دو طبقه راه خود را به وسایل نقلیه مثل کشتی، قطار نیز گشوده است و مسافران با خیالی راحت میتوانند به استراحت بپردازند و از سفر خود لذت ببرند.اما به طور کلی تخت دو طبقه در وهله اول برای استفاده از فضاهای کوچک استفاده می شود اما رفته رفته این تخت ها در اتاق خواب هایی که فضای نسبتا بزرگتری دارند نیز مورد توجه قرار گرفته اند.


فهرست مطالب

  •  تخت دو طبقه مناسب با گروه سنی
  • تخت دو طبقه کودک و نوجوان
  • تخت دو طبقه بزرگسال
  • تخت دو طبقه چند منظوره
  • متریال مورد استفاده در تخت دو طبقه
  •  تخت دو طبقه با ام دی اف
  •  تخت دو طبقه با فرفورژه


تخت دو طبقه مناسب با گروه سنی

امروزه تخت های دو طبقه دیگر تنها یک مکان برای استراحت افراد بشمار نمی آید بلکه می تواند مکانی برای بازی کودکان نیز مورد توجه قرار گیرد. تخت های دو طبقه برای گروه های سنی مختلف کارکردهای متفاوتی دارد.با ورود اینترنت و دسترسی به عکس های متنوع تر افراد برای تهیه یک تخت دوطبقه حق انتخاب بیشتری دارند تا مدل های زیباتر و در عین حال سازگار با روحیه شخص و فضای اتاق داشته باشند. تخت های دو طبقه از گروه سنی کودک تا جوان و بزرگسال قابل استفاده است. تخت دو طبقه برای کودکان زیر 6 سال توصیه نمی شود                                          تخت دو طبقه کودک                                                                                            

تخت دو طبقه کودک و نوجوان

در وهله اول برای خریدتخت دو طبقه کودک و نوجوان باید مقدار فضایی که از اتاق خواب در دسترس دارید را، بررسی نمایید و با توجه به جایگذاری دیگر وسایل، رنگ و شکل کلی اتاق تصمیم به تهیه تخت خواب بگیرید. تخت های دو طبقه نسبت به تخت خواب های تکی که قرار است برای دو فرزند به کار رود فضای کمتری اشغال می کند و دلیل آن طراحی های خلاقانه و هوشمندانه این نوع سبک کاری می باشد که مناسب محیط هایی با متراژ کم طراحی و تولید می گردند.  

رنگ سفید در تخت دو طبقه

خرید تخت دو طبقه با طرح ساده برای کودکان مناسب تر می باشد.. در نتیجه توصیه می کنیم تخت ها را به ساده ترین مدل ممکن و موجود در بازار برگزینید. فراموش نکنید مهم ترین نکته ایی که برای تخت دو طبقه باید رعایت کنید این است که محافظ های تخت بالایی و نردبان ها را به صورت پهن تر انتخاب کنید تا وقتی کودکتان قصد بالا رفتن داشت، برایش مشکلی پیش نیاید. که به والدین پیشنهاد می شود در هنگام خرید کودک خود را همراه ببرید تا طرز بالا رفتن از نردبان تخت را ببینید.

تخت دو طبقه دخترانه

یکی از معایب تخت های دو طبقه اختلاف دمای تخت پایینی با تخت بالایی در اتاق هایی با ارتفاع کم است. همیشه اختلاف دمای تخت بالایی بیشتر است و مشکل بتوان دمای اتاق را برای دو تخت متعادل نگه داشت. این مشکل برای اتاق هایی با ارتفاع سه و نیم متر ممکن است پیش نیاد. 

                                          تخت دو طبقه مناسب فرزند دوقلو

تخت دو طبقه بزرگسال

اشتباه نکنید! بسیاری از افراد تصورشان این است که تخت دو طبقه فقط برای رنج سنی نوجوان می باشد در صورتی که باید بگوییم این یک تصور کاملا نادرست بوده و امروزه تخت دو طبقه بزرگسال نیز طرفداران زیادی دارد و یکی از دلایل اصلی آن، مناسب بودن این مدل ها برای اتاق خواب هایی با فضای کوچک و خانه های پر رفت و آمد می باشد.کافیست ابعاد 120، 160 و 200 آن را برگزینید و خریداری نمایید که بسته به انتخابتان قیمت هر کدام به ترتیب بالاتر می رود. سعی نمایید بررسی های زیادی را در ارتباط با کیفیت و دوام هر محصول داشته باشید و بابت هر انتخاب قیمت مناسب و ایده آل را برگزینید.

                                         تخت دو طبقه بزرگسال

تخت دو طبقه چند منظوره

کودک هر چه بزرگ تر می شود نیاز او برای استفاده از وسایل بیشتر می گردد. مثلا داشتن یک کمد برای مرتب نگه داشتن لباس ها، استفاده از میز تحریر برای مطالعه کردن. در تخت دو طبقه چند منظوره کمد تک در یا دو در و دراور جزء جدایی ناپذیر بشمار می آید. در این میان فضای مبلمان شده و کتابخانه هم گاهی اوقات برای استفاده بهتر از فضای اتاق خواب به همراه تخت دو طبقه ساخته می شود.

تخت دو طبقه چند منظوره

خوشبختانه در این میان تخت دو طبقه چند منظوره زیادی وجود دارد که می توانید برای خرید آن اقدام کنید. نکته مهمی که وجود دارد با خرید این نوع از تخت های دو طبقه در خرید خود نیز صرفه جویی کرده اید و می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.

تخت دو طبقه با کمد

تنوع متریال قابل استفاده در تخت دو طبقه

تخت های دو طبقه با کیفیت های متفاوتی ساخته می شود. گاهی تعدادی از تولید کنندگان از ام دی اف و تعذاذی نیز حنس تخت را از فلز یا فرفروژه تولید می کنند. اما بدانید تخت های ام دی اف دارای کیفیت بهتری نسبت به موارد دیگه دارند و به همین دلیل قیمت نهایی در تولید آن نسبت به فرفروژه و فلز بالاتر می باشد. 

تخت دو طبقه با چوب MDF

تخت دو طبقه ام دی اف

ام دی اف از نظر حمل و نقل نسبت به آهن سبک تر است و آسیب کمتری را در هنگام استفاده متوجه شخص می شود. ام دی اف از نظر تنوع رنگ و انعطاف پذیری برای استفاده در تخت دو طبقه مناسب تر است.تخت های دو طبقه یا ام دی اف امکان جداسازی اجزا آن براحتی میسر می باشد و شخص به راحتی می تواند مجدد در مکان دیگری نصب کند. در برخی مواقع نیز تخت های دو طبقه به دیوار متصل است و امکان جابجایی آن وجود ندارد.این نوع تخت ها مناسب خانواده هایی می باشد که خانه متعلق به خودشان باشد.تخت دو طبقه مدل کابینتی

تخت دو طبقه فرفوژه سبک و قابل حمل

این سبک از تخت های دو طبقه برای گروه سنی کودک و نوجوان پیشنهاد نمی شود. زیرا امکان اضافه کردن وسایل دیگری مانند کمد، میز تحریر که در مدل های چوبی تخت دو طبقه مرسوم و رایج است وجود ندارد.بر عکس تخت دو طبقه فرفورژه یا آهن برای بزرگسالان رایج است. تخت دو طبقه مدل فرفورژه موجب تضاد با دکوراسیون اتاق خواب افراد می شود و به این علت کمتر مورد توجه قرار می گیرد. هرچند که با توجه به قیمت مناسب نسبت به مدل های ام دی اف و سبکی در حمل و نقل علاقمندان خاص خود را دارد.

تخت دو طبقه فرفورژه