میز تحریر نوعی از اسباب منزل، شرکت، مدرسه و غیره است که برای انجام امور اداری، تحریری، نگارش، مطالعه، کار با رایانه استفاده می­شود. میز تحریرمعمولاً دارای کشوهایی در زیر خود برای نگهداری اسباب ادارای و لوازم تحریر مورد استفاده می باشد.

امروزه در خانه ها، وجود میز با کاربردهای مختلف ضروری است. یکی ازانواع این میزها، میز تحریر است. میز تحزیز برای افرادی که سطح مطالعه بالایی دارند بسیارضروری است. در هنگام خرید میز تحریر، باید به استانداردهای یک میز تحریر مناسب توجه ویژه‌ای داشت زیرا یک میز تحریر یا میز کامپیوتر نامناسب باعث ایجاد مشکلات بسیار جسمانی در ستون فقرات، گردن و غیره می‌شود.

میز تحریر مدرن

خرید میز تحریر استاندارد به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان به منظور انجام تکالیف درسی شان در منزل کمک  شایانی می کندو علاوه بر این، این میز تحریر بر وضعیت روحی و جسمی دانش آموزان تاثیر می گذارد. اندازه ارتفاع میز تحریر باید به گونه ای باشد  که وقتی فرد مطالعه کننده  روی صندلی استاندارد نشست، ساعدش به‌سادگی و بدون فشار آوردن و بالا بردن شانه ها، روی میز قرار بگیرد. میز تحریر در انواع و کاربردهای مختلفی وجود دارد. در این مقاله به انواع میز تحریر می پردازیم.

فهرست

 • انواع میز تحریر
  • میز تحریر بدون مانع
  • میز تحریر بدون مانع کشودار
  • میز تحریر تاشو و تنظیم شو
  • میز تحریر چراغ دار
  • میز تحریرکودک
  • میز تحریر کودک گرد
  • میز تحریر جلو بسته
  • میز تحریر دو نفره
  • میز تحریر دیواری
  • میز تحریر اداری کارمندی


انواع میز تحریر

 میز تحریر در انواع و کاربردهای مختلفی وجود دارد.  در این مقاله به انواع میز تحریر می پردازیم.


میز تحریر بدون مانع

یک میز تحریر ساده می باشد که درعین حال زیبا است. از ویژگی های این نوع میز میتوان به وزن کم و آرامش بخش بودن اشاره کرد. از آنجا که میز تحریر چوبی از چوب ساخته شده است حس و انرژی بیشتری به انسان منتقل میکند و باعث می شود فرد استفاده کننده احساس خستگی کمتری در زمان مطالعه خود داشته باشند. از دیگر ویژگی های این میز می توان به جدا شدن آسان پایه های میز از سطح میز اشاره کرد. بنابرین در جابه جایی میزتحریر به سهولت انجام میشود.

خرید میز تحریر

میز تحریر بدون مانع کشودار

افراد در هنگام مطاله وسایلی از قبیل جامدادی، خودکار،مداد، پاک کن و غیره دارند که برای جلو گیری از گم شدن این وسایل و مرتب و شلوغ نبودن میز تحریر، مشتاق هسند این وسایل را در یک کشو داخل میز تحریر قرار دهند. این کشو به نظم و انضباط میز کمک شایانی می کند. این نوع  میز مطالعه  به دلیل این که دارای صفحه بزرگی می باشد می توان علاوه بر اینکه محلی برای مطالعه می باشد، از آن برای قرار دادن لب تاپ و چیدن کتب مورد مطالعه استفاده کرد.

میز تحریر ساده

میز تحریر تاشو و تنظیم شو

میزتحریر تاشو تنظیم شو برای محیط آپارتمان و خانه های کوچک گزینه بسیار مناسبی می باشد. زیرا در زمانی که به آن نیاز ندارید، می توان آن را جمع کرده و در کنار دیوار یا زیر مبل و زیر تخت خواب می توان قرار داد. این میز به واسطه درجه تنظیم در زیر آن قابل تنظیم است. از این رو می توان این نوع از میز تحریر را در اندازه دلخواه تنظیم کرد. و این باعث می شود هرسنی توانایی استفاده از آن را داشته باشند.


میز تحریر تاشو

میز تحریر چراغ دار

میز تحریر چراغدار برای  مطالعه شرایط بسیار مناسبی را فراهم میکند. وظیفه ال ای دی موجود در میز تحریر چراغدار، روشن کردن سطح میز مطالعه می باشد. وجود قفسه کتاب که در بالای میز قرار دارد، و علاوه بر آن، وجود  کشو و کمد در کنار این میز موجب می شود همه نیازهای فرد مطالعه کننده تامین شود و به نظم دادن اشیا و وسایل نیز کمک شایانی میکند. صفحه روی میز به اندازه کافی وسیع می باشد که بتوان بر روی آن علاوه بر قرار دادن کتاب،  لپتاپ یا کامپیوتر شخصی قرار داده شود.


میز تحریر چراغ دار

میز تحریرکودک

توصیه میشود برای کودکان از میزتحریرکودک که میز تحریری زیبا و ایمن می باشد استفاده شود. میز تحریر کودک علاوه بر این که باید محکم و با کیفیت باشد، می بایست فاقد گوشه‌های تیز برای تضمین ایمنی کودک باشد. میز تحریر کودک به دلیل رنگ های متنوع و جذاب متناسب با روحیه کودکان می باشد و به جذاب شدن دکوراسیون اتاق کودک نیز کمک می کند. همچنین طرح های کارتونی، باعث جلب نظر کودکان و علاقه آنها به مطالعه می شود.

خرید میز تحریر کودک

میز تحریر کودک گرد

در مهد کودک ها برای یادگیری کار گروهی و همچنین تعامل با دیگر کودکان از میز گرد استفاده میشود که در رنگ های گوناگون و جذاب می باشد و موجب می شود چند کودک گرد یک میز نشسته و با یکدیگر تعامل بیشتری داشته باشند. اگر قصد خرید میز تحریر برای مهد کودک را دارید این سبک از میز تحریر به شما توصیه می شود.

میز تحریر کودک

میز تحریر جلو بسته

از این نوع میز‌‌‌‌تحریر و مطالعه یکنفره اغلب در کتابخانه ها و مراکز عموی استفاده می شود. این نوع میز تحریر از خستگی دانشجویان و دانش‌آموزن در هنگام انجام تکالیف یا پروژه‌های درسی استفاده جلو گیری می کند.  اجزای این نوع از میز تحریر، قابلیت جداسازی از یکدیگر و مونتاژ مجدد را دارندو وزن این نوع میز مناسب است و می توان یکنفره آن را جابه‌جا کرد.

میز تحریر جلو بسته

میز تحریر دو نفره

اگر خانواده پر جمعیتی هستید و دو یا چند فرزند دارید، همچنین فضای منزلتان کوچک است و قصد خرید میز تحریر را دارید، این نوع میز تحریر بسیار مناسب می باشد. قیمت میز تحریر دو نفره در برابر دو عدد میز تحریر یک نفره بسیار کمتر می باشد و فضا کمتری را نیز می گیرد.

میز تحریر دو نفره

میز تحریر دیواری

اگر به دنبال میز تحریری با ویژگی های کم جا گرفتن، سبک و همچنین با قیمت مناسب هستید، میز تحریر دیواری قطعا بهترین انتخاب برای شما است. میز تحریر دیواری قابل نصب روی انواع دیوارها می باشد. همچنین در دسته میزهای تحریر مدرن نیز قرار میگیرد.

میز تحریر دیواری


میز تحریر اداری کارمندی

میز اداری کارمندی برای سازمان ها و شرکت ها یک وسیله ضروری حساب می شود. از ویژگی های میزهای اداری کارمندی، مجزا کردن فضای شرکت است که به واسطه این ویژگی، هر یک از کارکنان قسمت مربوط به خود و فضای خصوصی خود را دارند و در این فضا مسئولیت های خود را انجام می دهند. در واقع هر یک از پرسنل شرکت یک میزعلاوه بر داشتن یک میز مستقل، فضای مستقلی را در اختیار می گیرد که این خود باعث افزایش آرامش آنها برای انجام وظایفشان می شود.

خرید میز تحریر اداری