میز آرایش عتیقه و آنتیک در نظر بسیاری از افراد جز وسایل لوکس و گرانقیمت به شمار می آید. اگر این وسایل به دوره های تاریخی خاصی مربوط شود یا متعلق به افراد معروف باشد بدست آوردن آن یا به ارث رسیدن این وسایل بسیار ارزشمند هستند. در این مقاله به نمونه های زیبا و ارزشمندی از میزهای آرایش به جامانده در دوره های گذشته برایتان به نمایش خواهیم گذاشت که دیدن آن خالی از لطف نیست.


فهرست

میز آرایش چوب کاج ویکتوریا نئو کلاسیک

میز آرایش فرانسوی

میز آرایش فرانسوی رنگ شده

میز آرایش سلطنتی فرانسوی با روکش مرمر
میز آرایش قفسه‌­ای ویکتوریا با چوب گردو 
میز آرایش عتیقه فرانسوی حوالی سال 1900
میز آرایش از جنس ملچ (نارون) مربوط به قرن نوزدهم
میز آرایش ویکتوریا با چوب ماهون 

میز آرایش نیم مطلا و رنگی فرانسوی بسیار زیبا


میز آرایش چوب کاج ویکتوریا نئو کلاسیک


                                    میز آرایش نئوکلاسیک


این میز آرایش از جنس چوب کاج  قیری و طراحی بسیار غیر معمول ویکتوریا نئو کلاسیک (حوالی سال 1870) است. در سراسر آن نقاشی هایی با رنگهای قرمز و سیاه، تعداد متنوعی از شاخ و برگ و طرح­های هندسی مختلف است، که همگی با دست کشیده شده­­اند. پایه­‌ها نیز دارای پرتره های کلاسیک هستند. دستگیره­های میز آرایش دارای زمینه سبز با نمایی از گل آفتابگردان سیاه هستند. اگرچه برخی از علایم و لکه هایی بدلیل قدمت میز وجود دارند اما میز کاملا در وضعیت مناسبی است. آینه اصلی و انبارهای کمد جواهرات این میز آرایش هنوز هم باقی است و هیچ آسیب اساسی وجود ندارد. مبلمان ویکتوریایی رنگ شده از این سبک بسیار نادر است؛ خصوصا مواردی چنین سالم. شهرت این سبک ساخت، به سازنده­ای به نام C.R. Light نسبت داده شده است، اما هیچ نشان مخصوصی از سازنده­ی اثر وجود ندارد.


میز آرایش فرانسوی                                   


                                            


میز آرایش فرانسوی تقریبا کوچک، با صفحه آینه‌­ای باریک اصل و سنگ مرمری در بالای آن که هردو با توجه به قدمت آنان در وضعیت مناسبی هستند. این میز آرایش دارای یک کشو بزرگ است. این مورد عتیقه است و تاریخ ساخت آن، سال 1900 اعلام شده است.


میز آرایش فرانسوی رنگ شده


                                      خرید میز آرایش لوکس


میز آرایش زیبا در سبک دکوراسیون فرانسوی که در شرایط خوبی عرضه می­شود. این میز با رنگ سفید ویمبورنی شرکت فرو و بال (Farrow and ball) رنگ آمیزی شده است، سپس کمی کهنه‌­کاری شده و در نهایت واکس مشخصی خورده است. این میز آرایش دارای یک آینه قاب کنده­کاری شده با دو کشو زیورآلات است. سنگ مرمربالای آن دارای یک شکاف قدیمی است که ما آن­ را با دقت با فیلر پر کرده­ایم و قیمت آن نشان دهنده این آسیب دیدگی است. این میز آرایش دارای یک کشو در زیرش و پایه‌­های چرخان و شیاردار است. این مورد عتیقه است و تاریخ تولید آن سال 1920 اعلام شده است.


میز آرایش سلطنتی فرانسوی با روکش مرمر


                                       میز آرایش آنتیک با چوب ماهون


این میز آرایش سلطنتی فرانسویمربوط به حوالی سال 1820 با کیفیتی عالی و بسیار زینتی، از جنس چوب ماهون با روکشی از مرمر اصل و آینه­ای هشت ضلعی است. همچنین یک کشو با عرض کامل دارد. این میز با اندازه­ی کاربردی خود برای استفاده راحت و روزمره مناسب است و کشوی آن بسیار جادار و دارای قفل و کلید اصل نیز هست. بافت چوب ماهون این میز از درون کشو به بدنه خود و سپس به پایه های x مانند میز و رابط آنان، هدایت شده و علاوه براینکه سبب استحکام میز می­شود، بسیار هم زیبا است .در هنگام نشستن پشت این میز، بر­روی صندلی معمولی یا سه پایه، فضای زیادی برای پاها وجود دارد.آینه را می توان توسط بلوط های تزیینی برنجی در کناره­ آن تنظیم کرد و نیز شیشه آینه در وضعیت بسیار مساعدی است. (برای حرکت دادن میز، آینه از بالای سطح میز درمیاید.) این مورد عتیقه و مربوط به قرن نوزدهم اعلام شده است.


میز آرایش قفسه­‌ای ویکتوریا با چوب گردو


                                   میز آرایش قفسه ای ویکتوریامیز آرایش قفسه­‌ای ویکتوریا از جنس چوب گردو با کشوها و آینه های شیبدار بیضی شکل است. این مورد عتیقه است و تاریخ ساخت آن دوره ویکتوریا اعلام شده است.

میز آرایش عتیقه فرانسوی حوالی سال 1900

 

                                    میز آرایش دوره لویی شانزدهم


این میز به شکل یه کلیه است و دارای چوبی فرسوده و حکاکی شده، به رنگ خاکستری است؛ این سبک به دوران لویی شانزدهم برمی‌گردد. شیشه­­ منعکس کننده­ آینه،باریک و اصل است. مربوط به حوالی سال 1900 ساخته شده است.


میز آرایش از جنس ملچ (نارون) مربوط به قرن نوزدهم


 

                                           میز آرایش فرانسوی     


میز آرایش فرانسوی از جنس چوب ملچ و خطوط برجسته به سبک بیدرمایر مربوط به قرن نوزدهم است؛ بر روی چهار پایه‌­ی چرخان که با رابطی به شکل X بهم متصل شده­اند، استوار شده است و به چهار چرخ منتهی می شود.سطح بالای کشوی این میز که دارای رویه­ای برای نوشتار است،با مرمر سفید پوشیده شده است. بالای این سطح مرمر، یک جفت ستون استوانه­ای همراه با بستی زرنما که باظرافت منقوش شده موجود و قسمت انتهایی این ستون ها با گلدسته­ای زرنما پوشانده شده است. این میز آرایش نوع بسیار شگفتی از اثاثیه است. مربوط به حوالی سال 1830 می باشد.


میز آرایش ویکتوریا با چوب ماهون


                                           میز آرایش ویکتوریا


میز آرایش ویکتوریا، با چوب ماهون، شیشه­ آینه اصلی (همراه با کمی لکه بدلیل قدمت) درون قابی که با ظرافت حکاکی شده قرار گرفته شده است. پایه­‌های این میز شامل یک کشوی طویل و 5 عدد کشو در هر طرف از جنس چوب ماهون با دستگیره­‌های گرد وشیاردار است، که  بر روی پایه­ و چرخ­ه‌ای نصب شده است. این میز آرایش عتیقه اصل است و آماده­ استفاده و قرار گرفته شدن در خانه است. مهرشده توسط بلین و سان(Blain and Son) ، لیورپول. سال  1870.میز آرایش نیم مطلا و رنگی فرانسوی بسیار زیبا


                              میز آرایش  زینتی


یک میز آرایش فرانسوی بسیار زیبا با ریزه­‌کاری طلایی، رویه‌­ی سنگ مرمر و یک آینه­‌ی چرخان جداگانه که در شرایطی عالی قرار دارد. این مورد عتیقه است و تاریخ تولید سال 1910 اعلام شده است.

 

میز آرایش هنری دکوری ساخته­ موریس آدامز


                                 میز آرایش هنری دکوری ساخته­ موریس آدامز


این قطعه با کیفیت استثنایی از چوب گردو دارای خطوط و دستگیره­‌های نقره و آینه های باریک ساخته شده و در شرایط بسیار خوب و اصلی قرار دارد. ارتفاع آن 1860 میلی متر ، عرض آن 1090 میلی متر و گودی آن 610 میلی متر است. این میز آرایش مربوط به سال  1930 است.
موریس آدامز خود را وارث فطری بهترین سازندگان اثاثیه­ قرن هجدهم میدید و برنامه‌­های بلندپروازانه‌­ای برای طراحی داخلی انگلیس در قرن 20ام داشت؛ از جمله برنامه "خانه موریس آدامز" که در آن آدامز خواستار معماری و طراحی مبلمان داخلی، به سبک ساده گرجستانی، تماما توسط خود، بوده است. تمام مبلمان آدامز با دست و در شهرگلاستر ساخته شده و در نمایشگاه سالن آدامز در میدان پورتمن واقع در لندن به نمایش گذاشته می­شده است.این مورد عتیقه است و تاریخ ساخت آن مربوط به سال 1930 است.