Menu
Your Cart

میز تلویزیون

نکاتی که برای خرید میز تلویزیون باید به آن توجه کرد!

تلویزیون ایران در سال1347 ملی شد. در ابتدا تلویزیون  به عنوان یک کالای لوکس شناخته می شد و بسیاری از مردم از داشتن آن محروم بودند. تلوزیون از یک کالای لوکس به یک کالای عمومی بدل شد و در این میان میزتلویزیون نیزاهمیت خاصی پیدا کرد و محلی برای شب نشینی خانواده های ایرانی گردید. در این میان بسیاری از تولیدکنندگان مبلمان دست به کار شدند تا میز تلویزیونی متناسب با اندازه های بزرگ و کوچک تلویزیون تولید کنند. رفته رفته با رشد فناوری تلویزیون ها از یک جعبه جادویی به یک قاب عکس تبدیل شدند و نقش میز تلویزیون در دکوراسیون خانه نیز پررنگ تر از قبل شد. حال به بررسی ویژگی های میز تلویزیون می پردازیم.


اندازه میز تلویزیون

اندازه میز تلویزیون به مکانی که محل گردآوری خانواده است و فضای کلی خانه ارتباط مستقیم دارد. بسته به این فضا انتخاب یک میز تلویزیون ایده آل کار چندان دشواری بنظر نمیرسد. اما سعی کنید اگر وسایل دکوری زیادی در سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن خود قرار داده اید از خرید میز تلویزیون با طبقات دکوری خودداری کنید که این کار موجب شلوغی بیش از حد و بزرگ جلوه دادن ابعاد میزنسبت به خود تلوزیون خواهد شد.


ارتفاع میز تلویزیون

مهمترین و اصلی ترین نکته برای خرید میز تلویزیون، دقت در اندازه و ارتفاع آن است. یرای حل این مسئله باید مکان و محلی که قرار است تلوزیون قرار گیرد را مشخص کنید و ببینید که سطح مبلمان یا کاناپه شما چه میزان است و براساس آن نقطه ای را برای جایگیری انتخاب کنید  که سر و گردن در راستای آن  قرار گیرد نه بالاتر ازآن و نه پایین تر.


جنس میز تلویزیون

اگرچه متریالی چون آهن از استقامت بالاتری برخوردار است اما به خاطر جنس سرد و بی روح آن بهتر است از چوب برای میز تلویزیون استفاده شود زیرا چوب علاوه بر زیبایی میتواند به راحتی با مبلمان و دکوراسیون منزل هماهنگی وهمسویی داشته باشد و از نظررنگ پذیری انعطاف بیشتری دارد.البته در این میان میز تلوزیون های شیشه ای هم دیده می شود اما دقت نمایید که حتمن این شیشه ها نشکن باشند.

رنگ مناسب میز تلویزیون

رنگ عنصر جدایی ناپذیر در دکوراسیون داخلی است و از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابراین بهتر است که با دیگر اجزا دکوراسیون داخلی از جمله مبلمان هماهنگی داشته باشد. رنگ قهوه ای، مشکی،سفید از رنگ های پر کاربرد در تولید میز تلویزیون و مورد علاقه خریداران است.زیرا ست کردن این وسایل به راحتی امکان پذیر است وکمتر خریداری ریسک انتخاب رنگ های غیرمعمول را به خود می دهد.

ادامه مطلب

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.