ساعت 5 بعد از ظهر جمعه 11 مهر ماه 1337 نخستین فرستنده تلویزیون برنامه خود را پخش کرد. در سال 1348 تقریبا 93 درصد مناطق شهری و 45 درصد مناطق روستایی زیر پوشش برنامه های تلویزیونی قرار گرفتند. از تاریخ ورود تلویزیون به ایران 61 سال می گذرد و کمتر خانه ای را خواهید یافت که تلوزیون نداشته باشد. رفته رفته میزتلویزیون هم برای طراحان داخلی و هم برای اعضای خانواده با اهمیت شدند. هر چقدر که علم پیشرفت کرد تغییراتی نیز در نوع و ساختار تلویزیون ها حاصل گشت که موجب تغییرات اساسی در شکل و شمایل میز تلویزیون شد. محل قرار گیری میز تلویزیون درست در مرکز سالن پذیرایی قرار دارد دقیقا جایی که تمامی اعضای خانواده گرد هم می آیند و لحظاتی را از شب را با هم سپری می کنند. در این مقاله سعی شده به معرفی میزهای تلویزیون بپردازیم تا انتخای مناسبی داشته باشید. پس با ما همراه شوید.

                                                               

                                                         میز تلویزیون قدیمی


فهرست مطالب

  • انتخاب میز تلویزیون مناسب با فضای داخلی
  • میز تلویزیون سنتی
  • میز ال سی دی
  • میز تلویزیونچوبی
  •  میز تلویزیون دیواری


انتخاب میز تلویزیون مناسب با فضای داخلی

اگر شما هم بدنبال خرید میز تلویزیون هستید بهتر است که به فضای داخلی منزلتان توجه کنید. میز ها دارای ارتفاع و طول های متفاوتی هستند. قبل از اقدام به خرید دقت کنید که میز تلویزیون انتخابی تان چه ویژگی هایی داشته باشد. می خواهید میز تلویزیونی انتخاب کنید که ساده باشد یا فضایی هم برای قرار دادن وسایل تزیینی نیز داشته باشد . برخی دکوراتورها ترجیح می دهند از میز تلویزیون بصورت دکوراتیو استفاده کرده و تلویزیون را جایی در دیوار نصب نمایند. این موارد به شما کمک خواهد کرد که خرید ایده آلی داشته باشید و از آن لذت ببرید.


                                                        میز تلویزیون مناسب با فضای داخلی


میز تلویزیون سنتی

با پیشرفت علم و تکنولوژی نسل جدیدی از تلوزیون ها روانه بازار شدند که جایگاه ویژه ای را در میان لوازم برقی و الکترونیکی به خود اختصاص دادند. نسل تلویزیون های سبک و مسطح که آهسته آهسته جایگزین تلویزیون های قدیمی شدند. اما همچنان تلویزیون های قدیمی متقاضیان خود را دارد. میزهای این نوع تلویزیون ها بصورت کمدهایی با ارتفاع زیاد هستند که طبقاتی در پایین و بالا آن قرار دارد و تلویزیون در وسط این طبقات قرار می گیرد. یکی از دلایلی که این نوع میز تلویزیون کمد دار در گذشته پر طرفدار بودند این بود که جایگاهی برای قرار دادن وسایل دکوری در آن وجود داشت.


                                                                            


میز ال سی دی

نسل جدید ال سی دی ها و ال ای دی ها روانه بازار شدند و به سرعت جایگزین نسل قدیمی تلویزیون ها گردیدند. ال سی دی ها روز به روز به فناوری های مدرن مجهز می شود و نقش پررنگی را در دکوراسیون خانه ها ایفا می کند. طرح های مدرن و شیک میز تلویزیون ها کاملا منطبق بر این نوع از LCD و LED ها می باشد. انواع مختلفی از این میزها وجود دارد که شما بر حسب سلیقه و فضای داخلی می توانید انتخاب کنید.


                                    میز ال سی دی


میز تلویزیون چوبی

انتخاب چوب برای میزهای تلویزیون گزینه مناسبی می باشد. ماهیت چوب بخاطر جنس لطیف آن مورد استقبال عموم مردم است . زیرا راحت تر با دیگر لوازم خانه هماهنگ می شود و میز تلویزیون های چوبی انتخاب افراد بسیاریست که خانه خود را چیدمان میکنند. از نقاط قوت میز تلویزیون چوبی قابلیت رنگ پذیری و سهولت در تمیز کردن آن می باشد. میز تلویزیون ساخته شده از ام دی اف نسبت به چوب درختان مقرون به صرفه و مناسب تر است و از نظر شکل دهی آن زیباتر نیز می باشد.


                                                          


میز تلویزیون دیواری

تلوزیون ها به راحتی می توانند به دیوار متصل شوند. میز تلویزیون ها دیگر روی زمین قرار نمی گیرند. میتوان آن ها را بر روی فضایی از دیوار قرار داد و قسمتی را برای تلویزیون تعبیه کرد و فضای پر و خالی آن را پوشش داد. این مدل از چیدمان میز تلویزیون مورد علاقه دکوراتورهاست. از فضای دیوار نیز به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی استفاده می کنند که جلوه خاصی به محیط  می بخشد. این میزها به همراه شلف ساخته می شوند و وسایل تزیینی بر روی آن قرار می گیرد. البته سعی کنید فضای اطراف میز تلویزیون را شلوغ نکنید زیرا اگر به اشیا آن برخورد کنید ممکن است به تلویزیون آسیب وارد شود.


                                میز تلویزیون دیوارینکاتی درباره محل قرار گیری میز تلویزیون

-میز تلویزیون بهتر است در مرکز مکانی از اتاق یا سالن پذیرایی قرار گیرد که بازتاب نور در آن بسیار کم باشد.

-میزتلویزیون را اگر در دیوار متصل می کنید از اتصال آن کاملا مطمئن شوید. زیرا بر اثر حرکت ممکن است باعث آسیب به تلویزیون شود و ضرر مالی و شاید جانی برای شما به همراه آورد.

-اگر فضایی بجز سالن پذیرایی یا هال خانه برای قرار دادن میز تلویزون ندارید و تابش خورشید در آن محدوده بسیار زیاد است در طول روشن بودن تلویزیون از کشیدن پرده ها خودداری کنید.