با وسایل خواب  مناسب ، فضای اتاق کودکان خود را دوست داشتنی کنید. تخت دو طبقه یک روش کلاسیک برای حفظ فضای اتاق خواب کودکان است. برخی از تخت خواب‌های دو طبقه با بزرگ شدن فرزندان به دو تخت مجزا قابل تقسیم نیز می‌باشند. به این نکته توجه کنید که حتما  نردبان به یک طرف تخت ثابت شده باشد، زیرا می‌تواند فضای آزاد اتاق خواب کودک شما را محدود کند. تخت‌ها اغلب شامل تشک نیستند، زیرا ممکن است غیر استاندارد باشند برای اینکار از تشک های سفارشی استفاده کنید.. بهترین تخت‌های دوطبقه محکم، ایمن، و کاربردی هستند. در این مقاله به برخی برندهای تولید کننده تخت دو طبقه در جهان می پردازیم.

1-تخت دوطبقه برند American Wood

                                                          تخت دوطبقه برند American Wood

برای احساس محکم بودن، شما نمی‌توانید چوب کاج سنتی استفاده کنید. این تخت ساده از چوب محکم ساخته شده است و یا به صورت سفید یا آنتیک تکمیل شده است. نردبان ثابت دارای پله‌های پهن است، برای این که بتوانید به راحتی از آن بالا بروید. و در طبقه بالا چهار نرده محافظتی برای ایمنی وجود دارد. تخت خواب را می‌توان به دو قسمت تقسیم کرد، و سبک ساده  آن برای کودکان و بزرگسالان مناسب است.

 

2-تخت دوطبقه برند Feather & Black  

                                                                      تخت دوطبقه برند Feather & Black

تخت خواب‌ خوابگاه‌ها به سبک این برند است و دارای ویژگی تخت‌های قدیمی است و در رنگ‌های سفید، قرمز و آبی موجود می‌باشد. پوشش رنگ چارچوب فلزی این تخت های دو طبقه و دارابودن نردبان برای طبقه‌ بالاییی و قیمت مناسب از ویژگی های آن است. تخت‌خواب‌های فلزی فاقد گرما و راحتی هستند.  

3- تخت دو طبقه برند Paddington

                                                                      تخت دو طبقه برند Paddington

نردبان روی تخت دو طبقه پدینگتون با چارچوب ام دی اف پایداری به تخت می‌بخشد. این ویژگی خوب برای متوقف کردن تکان‌های تخت است، اما دسترسی به طبقه پایین تخت را برای همه به جز وسایل کوچک را دشوار می‌کند. تخت دو طبقه این برند تنها به رنگ ساده سفید  تولید شده است، و دارای پایه‌های باریک محکم است. خودتان می‌توانید تخت را نصب کنید اما بسیار پر زحمت است. برای صرفه جویی در وقت از سرویس خدمات نصب استفاده کنید.

 

4- تخت دو طبقه برند George Home

 

                                                                    تخت دو طبقه برند George Home

جنس چوب کاج اسکاندیناویایی به این تخت احساس محکم بودن می‌بخشد. رنگ سفید ، آن را به یک گزینه تازه و درست برای اتاق بچه‌ها تبدیل می‌کند. طبقات تخت را می‌توان به دو تخت کامل با اندازه طبیعی تقسیم کرد، توجه داشته باشید که این تخت خواب برای تشک قاره‌ای ( تشک‌های قاره‌ای، تشک‌هایی هستند که سه نوع تشک را ترکیب می‌کنند: بهار بونل، بهار جیب، و بالا. ترکیبی از سه تشک، خاصیت ارتجاعی و راحتی بیشتری در خواب ایجاد می‌کند. در لایه زیرین تشک قاره ( تشک بونل) یک قفسه است که می‌توان پا را به آن وصل کرد، اجازه می‌دهد از تشک بدون قاب و قفسه استفاده شود. این تشک راه حلی است که بسیار بالاتر از تشک های سنتی است و باعث می‌شود از رختخواب راحت شوید. ) در اندازه‌های ( 16 سانتیمتر، 200 سانتی متر، 90 سانتی متر) طراحی شده است ، و به نصب خودتان نیاز دارد.

 

5-تخت دو طبقه برند Oeuf NYC

 

                                                           تخت دو طبقه برند Oeuf NYC

 

این تخت دو طبقه لوکس در دو قسمت وجود دارد و گزینه مناسبی برای فضاهای نامنظم و غیر متعارف است. چارچوب سفید کف تخت، یک تخت معمولی است، تخته سه لایی طبقه بالا می‌توان به عنوان یک اطاق زیر شیروانی مستقل برای ترکیب با یک میز و آزاد کردن فضا برای بازی استفاده کرد. نردبان زاویه دار با کف پله‌های پهن بالا رفتن را آسان تر می‌کند.

 

 

6- تخت دو طبقه برند Ikea

                                                    تخت دو طبقه برند Ikea

تخت فلزی جمع و جور ایکیا بسیار محبوب و مقرون به صرفه است، اگرچه چارچوب فلزی خاکستری آن ممکن است برای بعضی‌ها تیره رنگ باشد. نردبان را می‌توان در هر دو طرف تخت قرار داد، و طبقه‌ی بالای آن دارای نرده‌های محافظتی بلند است که با ایمنی طراحی شده است. برای مهمانان و کسانی که شب را در منزل شما می‌خوابند، تخت دو طبقه ایکیا حتی می‌تواند خواب سوم را در خود جای دهد، چرخ زیر تخت حدود 50 پوند بیشتر است.

 

7-تخت دو طبقه برند Parisot

 

                                           تخت دو طبقه برند Parisot

 

طبقه بالا و پایین این تخت دو طبقه ، هرکدام یک قفسه ذخیره سازی خاص خود را دارد: یک ویژگی اندیشمندانه که به بچه‌ها اجازه می‌دهد مکانی برای هدیه‌های یادگاری، داستان های هنگام خواب و اسباب بازی‌هایشان،که بدون آنها نمی‌توانند بخوابند، می‌دهد. برای مدل سفید، رنگ قفسه ها قابل تغییر به رنگ‌های صورتی، آبی، هستند، یا مدل‌ها با پس زمینه خاکستری وجود دارند. برای ذخیره سازی بیشتر، گزینه اضافه کردن یک کشو زیر تخت وجود دارد.

 

 

8-تخت دو طبقه برندMaisons Du Monde

 

                                                               تخت دو طبقه برندMaisons Du Monde

تخت دو طبقه این برند در رنگ سفید، خاکستری، یا قرمز پر رنگ، از سبک کم نظیری برخوردار است و می‌تواند با دکوراسیون اتاق‌ خواب‌‌های مختلف مطابقت داشته باشد. جنس این تخت خواب از چوب کاج و ام دی اف  برای تخت های فوقانی و پایینی تخت است.امکان اضافه کردن یک کشو به زیر تخت در این مدل وجود دارد.

 

9-تخت دو طبقه برند Next

 

                                                              تخت دو طبقه برند Next

 

تخت دو طبقه برند Next یک تختخواب ساده و مدرن است که در نمونه‌های خوابگاه‌ها استفاده می‌شود. چارچوب ساده آن با پوشش رنگ سفید پوشانده شده است. نرده‌ها دارای لبه‌های گرد است تا از آسیب دیدن بچه‌ها جلوگیری شود. تخت دو طبقه این برند قابلیت تقسیم شدن به دو تخت یک نفره را دارد.

 

10-تخت دو طبقه کودک Oliver Furniture  

                                                          تخت دو طبقه کودک Oliver Furniture

کودکان عاشق خوابیدن در این تخت خواب‌های دو طبقه که توسط مبلمان الیور طراحی شده هستند.طراحی غیر معمول از ویژگی های این نوع تخت ها هستند و دارای ستون‌های باریک و محکم  و متنوع می باشند. جزئیاتی مانند نرده‌های  محافظتی عمودی  ترکیب خوبی از طراحی مدرن و سنتی را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید تشک‌های گرد را برای این تخت سفارش دهید.می‌توانید در کنار یا انتهای تخت به نردبان دسترسی داشته باشید. همچنین گزینه اضافه کردن یک کشو زیر تخت نیز وجود دارد. 

 

منبع:independent