آماده‌کردن خانه‌خود برای میهمانان می‌تواند تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش باشد. در اینجا مواردی ارزشمند برای کمک به پذیرایی و راحتی مهمانان شما وجود دارد.

هنگامی که شروع به برنامه‌ریزی برای اتاق‌مهمان خود می‌کنید، به اینکه چه انتظاری از یک هتل 5 ستاره دارید فکر می‌کنید و سعی می‌کنید اتاق خود را با استاندارد‌های آن مطابقت دهید. بودجه شما ممکن است برای ایجاد جای دنج برای استراحت کافی نباشد اما شما می‌توانید تزیینات را حذف کنید، تمام ملزومات را قرار دهید و مکانی آرام برای استراحت فراهم کنید.

لیست کاملی از کارها یا خریدها را بخوانید تا به شما در تنظیم یک اتاق‌مهمان مهمان‌نواز برای مهمانان شما، کمک کند.


1-تخت‌خواب راحت فراهم کنید.

به مهمانان خود قدیمی‌ترین و کهنه ترین تشکی که در کمد دیواری خود دارید را  ندهید. اگر نمی‌توانید یک تخت‌خواب جدید یا خوب تامین کنید، به فکر تهیه یک تشک بادی با‌کیفیت باشید. آنها بسیار راحت هستند و می‌توانند بر روی چارچوب زیر تخت،  تشک کاناپه یا روی زمین قرار‌گیرند.


2-روتختی ها را افزایش دهید.

فراتر از رختخواب تمیز در مورد اضافه‌کردن ملحفه‌های شیک و وسایل راحت که توسط مسافرخانه‌ها تامین می‌شوند، بیاندیشید: تشک پر بسیار نرم، بالشت لطیف، لحاف گرم ‌و‌ نرم، پتو اضافی و روبالشتی‌های تازه اتو شده.


3-ملحفه‌های اضافی تهیه کنید.

همیشه یک ست اضافی از رختخواب و حوله حمام مخصوص مهمانان خود داشته باشید. حوادث اتفاق می‌افتند! یا ممکن است شما یکی از آن مهمانان فوق‌العاده داشته باشید که اصرار دارند که زمان رفتن، ملحفه‌ها را تعویض کنند. بگذارید آنها این کار را انجام دهند و از آنها بسیار تشکر کنید.


4-مکانی برای قرارگیری چمدان ایجاد کنید.

فضایی را برای قرار‌دادن وسایل مهمان تهیه کنید یک میز یا نیمکتی کوچک برای قرار‌دادن چمدان فراهم کنید. هیچ‌کس دوست ندارد برای بیرون کشیدن یک جفت جوراب تمیز مجبور شود روی زمین خم ‌شود. حتی یک صندلی بهتر از هیچ چیز است.


5-تزیینات را حذف کنید.

در برابر وسوسه‌ی قرا‌ر دادن مجموعه‌ی زیبای عروسک‌های خود بر روی کمد یا پر‌کردن کمد‌لباسی با لباس‌های خارج از فصل مقاومت کنید.در اتاق‌مهمان، فضای بیشتر، راحت‌تر و مهمان‌نوازتر، بسیار مفید است. از هر چیزی که در اتاق هتل پیدا نمی‌کنید خلاص شوید. فقط کالاهای مفید اتاق را مانند ساعت و تقویم نگه‌دارید.


6-مطمین شوید که یک مکان راحت برای نشستن وجود دارد.

بعضی از افراد از نشستن برروی تخت‌خواب احساس راحتی نمی‌کنند و میهمانان شما مجبور به انجام این‌کار نیستند. یک صندلی‌راحتی رویه‌کوب شده یا صندلی بدون دسته به همراه یک میز و چراغ در نزدیکی آن در اتاق را قرار دهید.


7-چراغ روشنایی در اتاق قرار دهید.

یکی از بزرگترین اشتباهات دکوراسیون هتل زمانی است که در اتاق، چراغی برای مطالعه وجود ندارد. همیشه وجود کنترل‌کننده روشنایی در نزدیکی تخت‌خواب بسیار مفید است تا میهمان شما مجبور نباشد در تاریکی تلو تلو بخورند تا چراغ را روشن کنند. اگر چیز دیگری نیست در نزدیکی صندلی یا بالای تخت، یک چراغ مطالعه مناسب فراهم کنید. اثاثیه یا لامپ دیگر در نزدیکی میز بسیار عالی خواهد‌بود. یک چراغ‌ شب کوچک مفید است و یک آینه آرایشی بزرگ‌نمای نورپردازی‌شده (دارای چراغ) بسیار شیک است.


8-کمد را تمیز کنید.

اگر اتاق مهمان شما با فضای کار مشترک است، حداقل جایی در کمد خالی کنید. یا یک قلاب (آویز) ارزان برای درب خریداری کنید که بتوانند برخی از لباس‌های خود را آویزان کنند. فراموش نکنید که شش تا هشت چوب ‌لباسی تهیه کنید. قلاب ساده برروی دیوار یا پشت درب کمد می‌تواند لباس‌خواب، کت یا کیف را نگه‌دارد.


9-فضایی در کشو ایجاد کنید.

اگر شما کشو کمد‌ لباسی اضافی دارید، ایده آل است. اما اگر اینگونه نباشد، خالی کردن حداقل یک یا دو کشو برای وسایل کوچک کافی است. شما و مهمانتان هر دو احساس بهتری خواهید داشت که خرده‌ریزها جلوی دید نیستند.


10-اصول اولیه را فراموش نکنید.

امکانات‌رفاهی خوب همانند ساعت چراغ‌دار در کنار تخت‌خواب و ساعت زنگ‌دار یا رادیو است. کاغذ و خودکار، قیچی، نوار‌چسب، دستمال و سشوار را فراهم کنید تا تمام اصول‌اولیه را رعایت کرده‌باشید. اگر میز اتو و اتو اضافی ندارید حتما به مهمان خود مکان آنها را بگویید تا بتواند پیدا کند.


11-حریم‌خصوصی را خفظ کنید.

شما شاید بدانید که درخت بزرگ افرا، درست در پشت پنجره همه چیز را استتار می‌کند اما میهمانان شما این را نمی‌داند. پرده هایی برای پنجره انتخاب کنید که به زیبایی اتاق بیفزاید و همچنین باعث حفظ حریم‌خصوصی و کنترل نور شود. اگر شما نیاز دارید که آن را ساده نگه دارید، پرده‌کرکره بسیار عالی است. شما بعدا می‌توانید والانی زیبا یا قاب جانبی اضافه کنید.


12-مجموعه‌ای از کلیدها تامین کنید.

چندین مجموعه از کلیدهای خانه خود را در کنار هم قرار‌دهید (و ماشین اگر مهمانان از آن استفاده می‌کنند). مجموعه‌ها را کد‌گذاری رنگی کنید و پیگیری کنید چه کسی چه چیزی را دارد. لیست ساده‌ای را در مورد افرادی که مجموعه رنگی را دارند، داشته و هنگام بازگشت آنها، آنها را بررسی کنید.


13-به مهمانانتان خبر داغ (دست‌اول) بدهید.

اگر خانه شما دارای سیستم‌امنیتی است، دستورالعمل‌هایی را برای میهمانان خود تهیه کنید. این امر در صورتی است که در یک جامعه یا محله‌ای محصور زندگی می‌کنید که دارای قوانین در استخر‌شنا، مسیرهای پیاده‌روی، مقررات پارکینگ، تخلیه اضطراری یا هرگونه دستورالعمل مالکین است که میهمانان خانه شما باید از آن آگاه باشند.  


14-اطلاعات گردشگری محلی را به اشتراک بگذارید.

اگر میهمانان شما بدون شما به اطراف شهر می‌روند، آنها از نقشه‌های منطقه، کتابچه‌ی راهنما مکان‌های مهم و آدرس خانه شما استقبال می‌کنند. لیستی از بهترین مناطق خرید، موزه‌ها، پارک‌ها و رستوران‌های مورد علاقه خود تهیه کنید. مکان‌های ویژه را برروی نقشه با ماژیک مشخص کنید. تمام وسایل را در یک جعبه یا سبدی که در اتاق مهمان قرار‌دارد، بگذارید. به این‌ترتیب هنگام ورود میهمان جدید، دیگر لازم نیست شما همه چیز را دوباره گردآوری‌کنید.


15-تنقلاتی برای لذت‌بردن فراهم کنید.

میهمانان خانه همانند بقیه هنگام عصر تنقلاتی مصرف می‌کنند. میان‌وعده‌های بسته‌بندی‌شده، میوه تازه یا کوکی‌ها و بطری آب را در اتاق مهمان قرار دهید. به نظر قوری کوچک قهوه یا چای‌ساز، شراب، چای و قهوه و شکر چطور است؟ هنگامی‌که میهمانان شما شب تا دیر‌هنگام برای خواندن کتاب بیدار می‌مانند، می‌توانند در حالی که از خانه دور هستند، به آن دسترسی پیدا کنند. آنها می‌توانند یک میان‌وعده‌ی خوشمزه را بدون اینکه دزدکی به آشپزخانه شما بروند، درست کنند.


16-کتاب‌های خواندنی را دم‌دست بگذارید.

اگر رمان فوق‌العاده‌ای را خوانده‌اید، آن را با میهمان خود به اشتراک بگذارید. برنامه رادیویی اسرار دقیقه پنج، سفرنامه‌ها، مجموعه‌ای از مجلات، رمان‌های کلاسیک یا روزنامه محلی، فعالیت‌های ساکت و آرامی را برای میهمان شما فراهم می‌کنند.


17-ایجاد یک مرکز سرگرمی

تلویزیون در اتاق مهمان بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرد. فراموش نکنید که کنترل تلویزیون را در نزدیکی تخت قرار دهید تا آنها مجبور نباشند که برای خاموش کردن آن از جایشان بلند شوند.


18-به مهمانان اجازه استفاده از اینترنت بدهید.

اگر خانه شما مجهز به اینترنت است عالی است! رمز عبور وای‌فای خود را بنویسید و آن را برروی میز کنارتخت برای مهمانان خانه خود بگذارید. اگر اینگونه نیست، اتصال کابل را برای اتصال رایانه فراهم کنید. بسیاری از افراد با لپ‌تاپ سفر می‌کنند و به دور از خانه کار می‌کنند یا ایمیل خود را چک می‌کنند. یک میز و صندلی و یک چراغ خوب تهیه کنید.

لیست ایده‌هایی که شما الان خواندید ممکن است طولانی به‌نظر برسند اما همه چیز ساده و منطقی بیان شده‌است. شما در راه ایجاد یک اتاق‌مهمان مناسب با فکر کردن به آنچه که دوست دارید در اتاق هتل وجود داشته‌باشد، هستید.