قبول داریم که زود بیدار شدن و ترک یک تخت خواب گرم و نرم همیشه فریبنده نیست، اما درست کردن اتاق خوابی که انرژی‌بخش بوده و حالمان را خوب می‌کند، می‌تواند این فرایند را خیلی راحت‌تر کند. تاثیر رنگ‌ها و نور روی حال ما، دلیل محکمی برای به وجود آوردن یک اتاق خواب رنگارنگ است. به هر طریقی( از قبیل نقاشی، بسترسازی یا کار هنری ) که بخواهید رنگ‌های زنده را نشان دهید، حتما در نمونه اتاق خواب‌های رنگارنگ زیر ایده ای برای تقلید و پیاده‌سازی پیدا خواهید کرد.بله، حتی مخاطبانی که از رنگ‌ها بدشان می‌آید این گونه اند.

1- یاس بنفش روشن

                                                          اتاق خواب یاس بنفش روشن

این اتاق دنج بنفش روشن با سرویس خوابی که در آن قرار دارد توسط Cathy Chapman  طراحی شده، نشان‌دهنده این است که حتی وقتی به طرح شما کم‌توجهی می‌شود، می‌توانید با رنگ آن را تزیین کنید. این اتاق اگر چه پر از سایه‌های بنفش کم‌رنگ است، حس سکوت و آرامش منتقل می‌کند. در این جا، طراح با طیفی از رنگ‌های بنفش کار کرد و نیز با بافت‌ها، شکل‌ها و پرداخت‌های رنگ متضاد جذابیت را حفظ نمود.

2- سبز تیره

 

                                                         اتاق خواب با ترکیب سبز تیره

در این اتاق که توسط Heidi Caillier طراحی شده است، اتاق خواب مهمان با سبز کم‌رنگ آرامش‌بخش و الهام گرفته از طبیعت رنگ‌آمیزی شده است. این رنگ متناسب با طبیعت بوده و با رنگ‌های دیگر موجود در فضای اتاق هماهنگ است و محیط مناسبی برای یک جمع صمیمانه فراهم می‌کند.

3-  صورتی ملایم

 

                                                        

اگر این اتاق خواب فریبنده شما را شگفت‌زده نمی‌کند، دیگر نمی‌دانیم چطور شگفت‌زده می‌شوید. Jonathan Berger طراح این فضا، چیدمان این خانه در بروکلین را اینطور توصیف می‌کند: "بسیار خانمانه، و کاملا شیک". برگر طرح سوزنی را در شرکت ای‌بی پیدا کرده است و تخت خواب دو نفره با طرح ونیزی در نیو اورلئان که یک مخمل پرزکوتاه متعلق به اقامتگاه کلارنس هاوس روکش شده است .گرچه شبیه مصنوعات آهنی است ولی بسیار نرم‌تر است. میز کلاسیک چهارپایه ناپلئون سوم با پایه طنابی شکل که با یک روکش نقش‌دار پوشیده شده است، احساس شیک بودن به فرد دست می‌دهد.

 

4- آبی یخی

 

                                                       اتاق خواب با ترکیب آبی یخی

یک رنگ آبی ملایم آرامش‌بخش حس هوای تازه را به شما القا می‌کند، هنگامی که وارد اتاق می‌شوید. این رنگ به هر فضایی، حس و حالی لطیف و رویایی می‌بخشد و نیز با چیدمان‌های مختلف متناسب است که مخصوصا مناسب اتاق خواب هم هست. تخت‌خواب با روکش کتانی و میز تلفنِ کنار تخت این ظرافت ساده را کامل می‌کنند.

 

5- زرد لیمویی

 

                                                      اتاق خواب با ترکیب  زرد لیمویی

این همیشه ایده خوبی است که گردونه رنگ‌ها را در هر گام از فرایند چیدمان بررسی کنیم. دانستن رنگ‌های مکمل یکدیگر همه چیز را از خیال‌پردازی تا خرید و البته زندگی در نتیجه نهایی را آسان می‌کند. نمونه خوبی از یک کار هنرمندانه اینطور نیست؟ این اتاق خواب با رنگ‌های قهوه ای و زرد توسط  Juan Carretero طراحی شده است. بدون شک رنگ زرد نشان‌دهنده شادی است، بنابراین اگر شما می‌خواهید گرما و انرژی به اتاق بدهید، مناسب شماست. سقف راه راه خوش رنگ به اتاق پذیرایی سنتی حال و هوای شاداب‌تری می‌بخشد.

 

6- سیاه ملایم

 

                                                     اتاق خواب با رنگبندی  سیاه ملایم

در حالی که اغلب وقتی تلاش می‌کنیم فضای کوچکتری را بزرگ نشان دهیم، به رنگ‌های سفید براق و روشن واضح فکر می‌کنیم، رنگ‌های تیره‌تر هم گزینه خوبی هستند. در واقع، درجه‌های رنگ تیره‌تر برای بزرگ کردن فضاهای کوچکتر مناسب اند. ناگفته نماند که استفاده از این رنگ‌ها در اتاق خواب، خلق و خوی شما را تنظیم می‌کند. رنگ سیاه ملایم در اتاق خواب، حسی ویژه و صمیمانه ایجاد می‌کند که هرگز با یک رنگ روشن‌تر به وجود نمی‌آید.

 

7- آبی لاجوردی

 

                                                     اتاق خواب با رنگ  آبی لاجوردی

رنگ‌های خیلی براق راهی مطمئن برای شاد کردن فضا هستند. در این اتاق خواب که در آن تخت خواب دو نفره هم قرار دارد توسط Alisa Bloom طراحی شده است، درخشش باشکوه آبی لاجوردی وپرداخت رنگ و روغن نور را در اتاق تاریک پخش می‌کند. او از رنگ آبی سفالی شماره 4003 شرکت رنگ‌های زیبای اروپا در هلندلاک بریلیانت  برای روشن کردن کل اتاق استفاده کرد.

 

 

8- رنگ نخودی ملایم

 

                                                     اتاق خواب با ترکیب کرم نخودی ملایم

 

چه کسی میگوید رنگ نخودی خسته‌کننده است؟ رنگ نخودی قابل اطمینان، وفق‌پذیر، گرم و لطیف، یکی از بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب است. یک سایه خاکستری بسیار روشن مایل به قهوه‌ای درست به خوبی در تضاد با بخش‌های داخلی درخشنده است و علاوه بر آن به فضای اتاق خواب گرما می‌بخشد. هم‌چنین یادآور قدم زدن‌های طولانی روی ساحل شنی است. به چیدمان و بالشتک‌ها رنگ‌های شاد و زنده بیفزایید.

 

9- قهوه‌ای سرخ

 

                                                   اتاق خواب با ترکیب رنگ قهوه‌ای سرخ    

اتاق خواب مهمان در یک خانه کانادایی با دیوارهای قهوه‌ای سرخ، گرمابخش فضای آن است. یک نوشته بزرگ هنری به مشخص کردن رنگ تیره کمک می‌کند. اگرچه در هنگام چیدمان اتاق خواب، رنگ قهوه‌ای واضح‌ترین رنگ موجود نیست، این مامن گرم جایگاه ویژه ای به آن می‌بخشد. پیش‌بینی نشده بودن رنگ قهوه‌ای باعث می‌شود در نظر هر کسی که دوست دارد با رنگ‌ها کار کند ولی لامپ‌های نئون درخشان و نقاشی‌های شاد را دوست ندارد، عالی به نظر بیاید.انتخاب یک سرویس خواب قهوه ای رنگ گزینه مناسبی برای این قضا محسوب می‌شود.

 

10- سفید روشن


                                                  اتاق خواب با ترکیب سفید روشن

این اتاق خواب جذاب بی‌تکلف و ساده است. گرچه برخی ممکن است رنگ سفید را عدم وجود همه رنگ‌ها بدانند، اما به نظر ما این طرح جایگاه خاص خودش را دارد. در واقع، گاهی اوقات رنگ‌های خنثی حس و حالی راحت و آزاد به محیط می‌بخشند و نیز باعث می‌شوند جلوه‌های دیگر طرح برجسته‌تر شوند. این اتاق خواب زیر شیروانی که توسط مجموعه طراحی داخلی آمبر طراحی شده است، از یک سایه رنگ سفید ناب و باحال بهره می‌برد که حقیقتا به کل فضا انرژی می‌بخشد.

 

11- آبی فولادی

 

                                                اتاق خواب با ترکیب آبی فولادی

طراحان  Arent & Pyke.می‌گویند: "این طرح در پاسخ به یک طرح کف Y-شکل منحصر به فرد به وجود آمده است و نیازمند یک استراتژی برای جذب نور از اطراف است تا تجربه‌های متنوعی از نور متحرک ایجاد شود: در حال تغییر و هیجان‌زا، روشن و به سمت شرق. برای یک اتاق خواب که تیره مطلق نیست، از یک رنگ خاکستری آبی فولادی مانند این اتاق خواب استفاده کنید. سپس با پارچه‌های کتانی رنگارنگ، اشیای درون اتاق را نورانی کنید و آنها را با سقف سفید روشن و نرده‌های مدرن کنار تخت هماهنگ کنید.

 

12- سبز روشن

 

                                              اتاق خواب با ترکیب رنگ سبز روشن

مانند تیم دونفره طراحی در استودیوی 2LG، به جای رنگ‌آمیزی دیوارها، یک سقف طرح‌دار به اتاق خواب اضافه کنید. این طرح چشمان شما را به بالا متوجه می‌کند و جذابیت چیزها را حفظ می‌کند. هم‌چنین این سایه سبز روشن یک رنگ دوست‌داشتنی ، آرامش‌بخش و جالب است.

 

13- قرمز براق

 

                                          اتاق خواب با رنگ بندی  قرمز براق

این اتاق خواب حیرت‌انگیز باانرژیِ آرامش‌بخش و هیجانیِ یکنواخت که توسط برایان جِی. مکارتی طراحی شده است، اهداف مهمی را دنبال می‌کند. سرویس خواب سفید رنگ بسیار با این فضا همخوانی دارد. برای ایجاد این طرح، دیوارها را با رنگی بسیار درخشنده و جذاب رنگ‌آمیزی کنید و سپس سقف را با یک رنگ زمینه سفید نقاشی کنید. برایان می‌گوید: "این پرداخت رنگ و روغن حس تازگی و طراوت به اتاق مهمان می‌دهد و این رنگ زنده، حیرت‌انگیز ،گرم و شیک است".

 

14- آبی نفتی

 

                                         اتاق خواب با ترکیب رنگ  آبی نفتی   

 

هایدی کلییر یک رنگ دریایی تیره مایل به سبز را برگزید تا ترکیب رنگ‌های سبز، قهوه‌ای و آبی را در سراسر اتاق خواب پخش کند. هایدی برای جلوگیری از تاریک شدن اتاق، تنها دیوارها را تا خط صندلی با رنگی روشن نقاشی کرد. این تضاد رنگ‌ها عنصر جذابیت را به طرح می‌افزاید.

15- زرد طلایی

 

                                        اتاق خواب با ترکیب رنگ  زرد طلایی

 

این طرح اتاق خواب، زیبایی ترکیب رنگ زرد طلایی با آبی کبود و سبز زیتونی را به خوبی نشان می‌دهد. هم‌چنین وقتی شما برای خلق یک زیبایی مسحورکننده، مبلمان اساسی را با پرداخت‌های رنگ و روغن متالیک(براق) رنگ می‌کنید، این سایه رنگ روشن ترکیب خوبی ایجاد می‌کند. لامپ‌های آویزان برنزی و چهارپایه‌ها(میز عسلی) با پایه‌های جذاب را تصور کنید. این پرداخت‌ها درخشندگی رنگ زرد را برجسته می‌کنند.

 

16- طوسی

 

                                       اتاق خواب با ترکیب رنگ طوسی

اگر فکر می‌کنید چیدمان داخلی تماما به رنگ سفید روشن خیلی یکنواخت است، اما همچنان نمای رنگ‌های روشن ساده را می‌پسندید، رنگ‌های کرم یا لایه‌های رنگ ملایم خاکستری دودی را انتخاب کنید. این رنگ‌ها مشخص و صنعتی و نیز ملایم و لطیف هستند.

 

 

17- بنفش

 

                                    اتاق خواب با ترکیب رنگ بنفش

اگر نمی‌خواهید رنگ مورد نظرتان بر کل فضای اتاق غالب شود یا اگر صرفا می‌خواهید به اتاقتان شکل بهتری بدهید، از رنگ‌های متضاد استفاده کنید. در این رویه طراحی، گزینه‌های متنوع زیادی از طرح‌های ملایم و ساده متناسب تا کاملا متضاد وجود دارد. این اتاق خواب که توسط گروه معماران GRT طراحی شده است، در میانه این بازه است. اگر آنچه را می‌بینید دوست دارید داشته باشید، خودتان دیوارها را رنگ‌آمیزی کنید. سپس یک تخت‌خواب کم‌ارتفاع انتخاب کنید تا طرحتان بیشتر به چشم بیاید.

 

18- فیروزه‌ای

 

                                   اتاق خواب با ترکیب رنگ فیروزه ای

این اتاق خواب طراحی شده توسط J. P. Horton به همراه یک تخته بالین با روکش پسته‌ای و یک ملافه قلابدوزی‌شده سنتی، متعلق به ویلای تابستانی رویاهای ماست. تابلوی نقاشی سنتی یک منظره و صندلی کنار تخت با چوب خوش‌رنگ زمینه فضای اتاق را تشکیل می‌دهند و تناسب زیبایی با رنگ‌آمیزی فیروزه‌ای دیوارها دارند.

 

19- هلویی

 

                                     اتاق خواب با ترکیب هلویی

در این اتاق اسکاندیناویایی دیوارهای به رنگ هلویی سرخ با تابلوهای هنری سیاه و سفید برجسته روی دیوار متضاد است. اما این لطافت دوباره در قالیچه از جنس کنف هندی و رختخواب کتانی کرم‌رنگ انعکاس یافته است. هم‌چنین صورتی روشن با رنگ‌های خاکستری آبی فولادی و حتی قرمز روشن به زیبایی یک تضاد شگفت‌انگیز به وجود می‌آورد.

 

20- آبی تیره

 

                                    اتاق خواب با ترکیب رنگ آبی تیره

 

دیوارهای اتاقتان را با یک سایه تیره آبی زیبا رنگ‌آمیزی کنید و سپس قاب‌های به رنگ سفید روشن و رختخواب خوش‌رنگ را درون این فضا جایگذاری کنید تا ترکیب رنگ اتاق متعادل شود. در این فضا که توسط Mally Skokطراحی شده، الگوهای طراحی سرزنده به طور ظریفی با دیوارهای آبی رنگ تیره تضاد دارند و حس و حالی خیالی به اتاق می‌بخشند.

 

21- زرد کره‌ای

 

                                  اتاق خواب با ترکیب رنگ زرد کره ای

 

این طرح توسط کاترین ام. ایرلند طراحی شده است. روی این تختخواب‌های دوقلوی حصیری سفید، سایبان‌های پشه‌بند قرار گرفته که حس و حالی لطیف و رویایی ایجاد می‌کند. الگوی پارچه سقف سایبان با طرح گل رز کمی تضاد ایجاد می‌کند اما ترکیب رنگ‌آمیزی ثابت منظم باقی می‌ماند و دیوارهای زردرنگ کل فضا را احاطه می‌کنند.

 

22- خاکستری روشن

 

                                                     اتاق خواب با ترکیب رنگ خاکستری روشن 

دیوارهای اتاق خوابتان را با خاکستری روشن رنگ‌آمیزی کنید تا لبه‌هایی به رنگ یخ ایجاد کند، مخصوصا وقتی دارید پرتوهای نور گرم و زنده زیادی را می‌تابانید. یک پرده سوزنی چشمگیر پشت تخته بالین مجلل مخملی صورتی رنگ، زندگی را در اتاق خواب اصلی در خانه جانی مولستر طراح جاری می‌کند. این پرده‌ها حس کمال، گرمی و انرژی را تقویت می‌کنند و نیز کتان‌های تمیز و صندلی‌های کلاسیک حس راحتی را به ارمغان می‌آورند و رنگ‌های سردتر دیوار را باز می‌تابانند.

23- آبی آسمانی

 

                              اتاق خواب با ترکیب رنگ آبی روشن

گرچه این درجه رنگ آبی قطعا جایگاه خودش را دارد، نه تنها بر فضای اتاق غالب است، بلکه چشم را نمی‌گیرد، چون یکنواخت است. به دلیل اینکه این اتاق خواب اساسا مثل یک پیله آبی‌رنگ روشن است، یک حس قوی انسجام و هویت در آن وجود دارد. پس اگر رنگی مورد علاقه را در نظر دارید که به این زودی ها قدیمی نمی‌شود، چرا آن را پس‌زمینه اتاقتان نمی‌کنید؟

 

24- طیف خاکستری

 

                               اتاق خواب با ترکیب رنگ طیف خاکستری

و در آخرین ایستگاه سفر رنگ‌های اتاق خواب جهان کاملا جدیدی از امکانات را به شما ارائه می‌دهیم: روزنامه. این اتاق خواب صرفا یک فضا برای زندگی نیست، بلکه یک کار هنری است. چشمان ما فورا به سمت رشته‌های سیاه‌رنگ گیج‌کننده که DNA معماری خانه را ترسیم می‌کنند، به زیبایی گویای اسکلت‌بندی مدرن خانه ملکه ویکتوریا هستند. این اتاق خواب توسط  Martyn Lawrence Bullard طراحی شده است. بالشت قرمزرنگ مجلل و پتوی انتهای تخت ناهمگونی در رنگ به وجود می‌آورند که واقعا تمام چیزی است که در چنین فضایی به آن نیاز دارید.