شما باید از اندازه‌های مختلف و انواع تخت‌ خواب کاملا آگاه باشید. این امر به شما امکان می‌دهد تصمیمات آگاهانه‌ای بگیرید. با این حساب بیایید نگاهی بیندازیم.

انواع مختلف تخت خواب بر‌حسب اندازه

1 – تخت خواب مجرد (تک نفره)

مدل تخت خواب تک‌نفره تقریبا کوچک‌ترین مدل است و اندازه آن 90 * 190 سانتی‌متر است. این تخت مناسب کودکان نوپا و کودکان کوچک‌تر است. احتمالا تا زمانی‌که فرزندتان به دبیرستان برود از آن استفاده خواهید‌کرد.


تخت خواب تک نفره


2 - تخت خواب دوقلو

مدل دوقلو کمی بزرگتر از مدل تک‌نفره است و تنها تفاوت آن در عرض است. سه اینچ گسترده‌تر است و اندازه کل 100  * 190سانتی‌متر است. تقریبا همانند تختخواب مجرد با اهداف مشابه استفاده می‌شود.

مدل تخت خواب


3 – تخت خواب دوقلو ایکس‌لارج

دوقلو ایکس‌لارج کمی طولانی‌تر از مدل دوقلو است. به طول 200 سانتی‌متر می‌رسد. این مورد برای  اتاق کودکان استفاده می‌شود. به‌دلیل طول بیشتر  معمولا تا بعد از دبیرستان  برای کودک مناسب است. همچنین یکی از متداول‌ترین تخت‌خواب ها در خوابگاه‌ها است.

تخت خواب دخترانه


4 - تخت خواب دونفره

مدل تخت خواب دونفره به اندازه 137 * 188است. اگر فقط یک فرزند دارید و می‌خواهید مطمئن شوید که فرزندتان دارای سطح خواب کمی گسترده‌تر است. این گزینه، انتخاب خوبی برای اتاق‌های‌کودک بزرگ است. تخت‌های بسیار محبوبی هستند.

تخت خواب دو نفره


5 - تخت خواب دو نفره و تخت کامل

این مدل از آن اندازه‌ها است که به‌دلیل تفاوت در استانداردهای انگلیس و ایالات متحده، در زبان عامیانه به این نام تکرار شده. تخت‌خواب دو‌نفره و تخت کامل به‌طور‌کلی یکسان هستند. تنها تفاوت واقعی در نام است.

تخت خواب عروس


6 - تخت خواب دو نفره ملکه

احتمالا این یکی از متداول‌ترین اندازه‌های مورد استفاده اکثر مشتریان است. اندازه آن 152 * 214 سانتی‌متر است و به‌طور عادی دو نفر می‌توانند برروی آن بخوابند. اکنون شما به شریک زندگی خود نزدیک‌تر خواهید بود  و تشک باید عالی باشد.

تخت خواب پسرانه


7 - تخت خواب دو نفره پادشاه

اگر به‌دنبال تخت دونفره هستید، این اندازه‌ای است که باید به‌دنبال آن بروید. با اندازه 193 * 203 سانتی‌متر، این بهترین راه‌حل برای خوابیدن با شریک زندگی‌تان است. فاصله لازم را به ارمغان می آورد  و لازم نیست برای راحتی برروی تشک بی‌حرکت باشید.

خرید تخت خواب یکنفره ارزان


8 - تخت خواب پادشاه کالیفرنیا

این بزرگترین اندازه در بازار است مگر اینکه تصمیم بگیرید به‌دنبال تخت‌ خواب سفارشی باشید. اندازه آن 183 * 213 سانتی‌متر است  و برای اتاق‌های اصلی بسیار بزرگ  در‌نظر گرفته‌شده‌است. معمولا توسط زوج‌هایی استفاده می‌شود که انتظار  فضای‌اضافی برای نوزاد دارند.

تخت خواب نوجوان

انواع غیر‌معمول تخت خواب‌

همه موارد فوق گزینه‌های شناخته‌شده در بازار از نظر اندازه بود. اکنون بیایید آن‌را گسترده‌تر کنیم و به برخی از جالب‌ترین گزینه‌هایی که می‌توانید خریداری کنید، نگاهی بیندازیم.

9 - تخت خواب همراه با کتابخانه

این تخت خوابی است که بویژه توسط خانواده‌های ژاپنی برای رفع مشکلات مربوط‌ به فضا در‌نظر گرفته‌شده‌ است. هنگامی‌که این ترکیب باز می‌شود به بالشت و یک لحاف تبدیل می‌شود و می‌توان از آن به‌عنوان یک تخت خواب معمولی استفاده کرد. وقتی آن را ببندید، بچه‌های شما می‌توانند از آن به‌عنوان تشک بازی استفاده کنند.

تخت خواب دو نفره شیک


10 - تخت خواب جنبشی

اگر از طرفداران واقعی حس تکان‌خوردن هستید، این تخت خوابی است که احتمالا برای شما جذاب خواهد‌ بود. این تخت خواب با پایه یک سازه چوبی گرد است که شبیه به یک صندلی گهواره‌ای(جنبشی) است. جلو و عقب را فشار دهید، تخت خواب شروع به جنبش خواهد‌کرد.

خرید اقساطی تخت خواب


11 - تخت خواب عمودی

دیگر لازم نیست که دراز‌ بکشید تا بخوابید. این نمونه خاص شما را در یک مارشمالو بسیار تنگ پوشش می‌دهد. از فوم راحت ساخته‌ شده‌ است. این مدل پشتیبانی کافی از بدن برای پایدار‌ ماندن درحالت ایستاده را فراهم می‌کند.


12 – تخت خواب مدل لتو زیپ

این تختخواب خاص به شما امکان می‌دهد تا بلافاصله به‌هم‌ریختگی بعد از بیدارشدنتان را با بستن زیپ برطرف کنید. می‌توانید از کار خسته‌کننده مرتب‌کردن تختخواب خود در صبح خداحافظی کنید. همچنین اگر بخواهیم صادق باشیم بسیار نرم است.

تخت خواب  دو نفره شیک


13 – تخت‌خواب مدل انیگنوم

ایده پشت تخت خواب، در آغوش‌گرفتن و محافظت از خواب است. این تخت فراتر از عملکرد آن همانند آفرینش محیط شخصی است. تخت از نظر جذابیت بسیار جذاب است و برای اتاق‌های بزرگ مناسب است.

خرید تخت خواب دو نفره ارزان

 

14 - تخت خواب متحرک مغناطیسی

این تختخوابی است که از آهن‌ربا‌های دایمی با مقاومت صنعتی بهره می‌برد. آهن‌ربا‌ها دلیل شناوری تخت هستند. تخت می‌تواند تا 900 کیلوگرم وزن تحمل‌کند که موضوع بسیار قابل‌توجه‌ای است. به‌نظر می‌رسد دارای تکنولوژی پیشرفته‌ای است.

قیمت تخت خواب دو نفره

 

15 –تخت خواب نامشهود(پنهان)

این مدل، تخت‌خواب را با گاوصندوق ترکیب می‌کند. در بالای آن، یک تشک مناسب است در‌حالی‌که در زیر آن یک جعبه استیل 10‌گره به سایز بزرگ قرار‌دارد. دارای درب‌های لولایی به ضخامت5/3 سانتی‌متر است که هر یک از آنها 80 کیلوگرم هستند.

تخت خواب دو نفره پسرانه

16 – تخت‌خواب صوتی

تخت خواب سونیک به‌عنوان یک مدل قابل‌حمل برای پخش موسیقی طراحی شده است تا شما را به حالت عمیق‌تری از خواب آرام ببرد. این گزینه بسیار جذاب، برای کسانی است که ترجیح می‌دهند در هنگام خواب در پس‌زمینه موسیقی پخش‌شود.

تخت خواب کودک ساده


17 – تخت‌خواب موج

طراحی،تنها چیزی است که این تخت‌خواب خاص را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. کناره‌ها همانند امواج هستند و یک پله چوبی مناسب در وسط قرار دارد که دسترسی به تخت را امکان‌پذیر می‌کند. سطح زیر آن قابل‌استفاده است به‌همین دلیل تخت مناسبی است.

تخت خواب مدرن

انواع تخت خواب راحتی

18 – دو‌طبقه

به این تخت‌ها معمولا تخت خواب‌های دو طبقه نیز گفته می‌شود. این تخت‌ها برای اتاق‌خواب‌های مشترک بین چند کودک مناسب هستند. معمولا یک تخت‌خواب وجود دارد که برروی دیگری قرار دارد، اما با گذشت زمان تغییرات دیگری بوجود‌آمده است.

تخت دو طبقه پسرانه

 

19 – تخت‌خواب دوطبقه با غلتک

بدون‌شک بهترین حالت در مورد تخت‌خواب دو طبقه است. به‌سبک تخت‌خواب‌های سنتی است اما دارای یک غلتک کوچک نیز هست. دارای پتانسیل خوابیدن سه نفر هم‌زمان بطور جداگانه برروی تخت است. این تخت بسیار راحت است.

تخت خواب دو طبقه پسرانه


20 – تخت خواب مدل سایه‌بان

این نوع تخت خواب‌ها مخصوصا شبیه تخت‌هایی هستند که به‌عنوان تخت خواب‌های پاستر(چهار‌تیرکی) توصیف‌شده‌است. با این‌حال، ستون‌ها(تیرک‌ها) در واقع به یک سایه‌بان وصل می‌شوند. شما می‌توانید به‌دلخواه خود سایه‌بان را بکشید یا باز بگذارید. دو مدل متفاوت وجود دارد.

تخت دو طبقه دخترانه

21 - کاناپه

این موارد را معمولا افرادی ترجیح می‌دهند که از نظر فضا دارای محدودیت هستند. اکثریت این مدل‌ها دارای کشو هستند که درون آنها ساخته‌شده‌است تا فضای‌اضافی برای نگه‌داری وسایل فراهم‌کند. آنها از تاج‌‌تخت‌های نرم برخوردار هستند و همچنین برای نشستن راحت و مناسب هستند.

مدل سرویس خواب دو نفره

22 – تخت‌خواب تاشو

بارزترین ویژگی این تخت‌خواب، قابلیت جمع‌شدن آن در دیوار است. این‌ تخت‌خواب‌ها به‌شکلی ساخته‌شده‌اند که در داخل دیوار شما قرار می‌گیرند و به‌همین دلیل آنها کمترین فضا را اشغال می‌کنند.

قیمت سرویس خواب


23 – تخ خواب آویزان(معلق)

این تخت‌خواب‌ها بسیار جالب و خاص هستند. این تخت‌ها بااینکه برای استفاده طولانی‌مدت توصیه نمی‌شوند، اما به‌راحتی می‌توانند به داخل ویلا بروند. آنها از یک سقف به‌حالت آویزان در می‌آیند و در هوای معلق می‌شوند.

تخت خواب دو نفره معلق


24 – تخت‌خواب Lشکل

این تخت‌خواب‌ها تقریبا شبیه به تخت‌خواب‌های سنتی هستند. آنها با یکدیگر هم تراز می‌شوند و یک شکل L مناسب را تشکیل می‌دهند. این یک نمونه صرفه‌جویی در فضا است و در عین‌حال بسیار مناسب است.

تخت دو طبقه دخترانه

25 – تخت خواب ستون‌دار(تیرک‌دار)

تخت‌خواب ستون‌دار از چهار پایه مجزا و عمودی ساخته‌شده‌است که هر یک از آن‌ها جداگانه در گوشه‌ای قرار می‌گیرند. آنها می‌توانند به فرم‌ها و اشکال مختلفی باشند، اما هدف آنها مقاومت بخشیدن به تخت است. آنها در بین افرادی که خواستار اتاق‌های شیک بزرگ هستند، فوق العاده محبوب هستند.

 خرید تخت دو طبقه

 

26 - تخت خواب ستون مدادی

این طرحی است که به‌خصوص در روزگار قدیم جالب‌توجه بوده است. در طول قرن 18‌ام مورد‌استفاده قرار‌می‌گرفت و الهام گرفته از نیو‌انگلند است. آنها دارای چهار ستون مناسب اما بسیار نازک هستند. این تفاوت اصلی بین نمونه معمولی و این نمونه است.

تخت خواب  عروس


27 – تخت خواب ستون کوتاه

همانطور‌که می‌توانید تصور کنید، تفاوت اصلی بین تخت‌خواب معمولی ستون‌دار و این مدل در واقع این است که این مدل دارای ستون‌های کوتاه است. به‌همین دلیل آنها عوام‌پسندانه‌تر هستند. آنها ظاهر حجیم و جاگیر را ایجاد نمی‌کنند. از نظر ارتفاع فقط چند سانتی‌متر دارند و از طیف وسیعی از کلاهک‌ها در بالای ستون‌ها می‌توان استفاده کرد.

مدل سرویس خواب

28 –تخت خواب نیم‌ستون

تخت خواب نیم‌ستون، ستون‌های متفاوتی را نشان می‌دهد. آنهایی که در جلو هستند- جایی که پای شما در آن استراحت می‌کند، به‌طور خاص کوتاه هستند. آنها در واقع کوتاه‌تر از تخت‌خواب مدل ستون‌کوتاه هستند. با‌این‌حال، ستون‌هایی که در قسمت تاج‌تخت هستند به اندازه معمولی تخت ستون‌دار هستند. این تفاوت اصلی است.


خرید تخت خواب یکنفره ارزان

29 - تخت زیرپایی(کاناپه بدون دسته)

این تخت دارای طراحی جالب و بی‌نظیر است. در طول روز می‌توان از آن به‌عنوان زیرپایی معمولی استفاده کرد. با‌این‌حال در هنگام باز‌شدن به یک تخت یک‌نفره یا دونفره تبدیل می‌شود که برای خواب مناسب است.

خرید  تخت خواب


30 – تخت خواب سایه‌بان معاصر

تخت خواب سایه‌بان مدرن که از نظر طراحی چارچوب بسیار سبک است. دکوراسیون سنگین مانند دکوراسیون سنتی ندارند. این امر باعث می‌شود تا با دکوراسیون اتاق شما به‌راحتی هماهنگ شود.

text
text