Menu
Your Cart

میز تحریر

چگونه یک میز تحریر خوب انتخاب کنم؟

استفاده از میز تحریر در گذشته کمتر برای همگان فراهم بود و تنها برخی از خانواده‌ها که وضعیت مالی خوبی داشتند، از آن استفاده می‌کردند. اما اکنون تقریبا تمام خانواده‌ها می‌توانند از میان انواع مدل‌های میز تحریر یکی را انتخاب و خریداری کنند. میز تحریر نقش زیادی در مطالعه داشته و به همین دلیل بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان از آن استفاده می‌کنند. بنابراین همواره افراد در خصوص خرید میز تحریر کودک یا نوجوان سوالات مختلفی در ذهن دارند. ما در این مقاله قصد داریم به مهم‌ترین نکات برای انتخاب و خرید میز تحریر اشاره کنیم.

 

خرید میز تحریر کودک یا بزرگسال

میز تحریر هم می‌تواند برای کودکان و هم برای بزرگسالان باشد. هر چند که در بسیاری مواقع برای کودکان خریداری می‌شوند. بنابراین به هنگام خرید باید به نکات مهم در خصوص سن فردی که قرار است از این میز استفاده کند، توجه کنید. به عنوان مثال، فیزیک، قد و وزن فرد را باید در نظر بگیرید. چنانچه به دنبال خرید میز تحریر کودک هستید، باید در خصوص نکات ارگونومی آن کاملا حساس باشید. چرا که برخی نقاط از بدن آنها مانند ستون فقرات بسیار حساس بوده و ممکن است به علت ویژگی‌های نامناسب میز تحریر، به مرور دچار آسیب شوند. به طور کل میزی که قرار است مورد استفاده برای کودکان باشد، اندازه، رنگ، مدل و سایر ویژگی‌های آن نیز باید کودکانه باشد.


توجه به مدل‌های مختلف میز تحریر

میز تحریر در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شود. این سلیقه و توان مالی شما است که براساس آنها باید یکی را انتخاب کنید. میز تحریر تاشو یکی از مدل‌های بسیار پرطرفدار است. معمولا پایه‌ها یا حتی بخش روی میز امکان تا شدن داشته و می‌توان آن را جمع‌وجور کرد. میز تحریر کشودار یکی دیگر از مدل‌های معروف است. این مدل بیشتر مناسب افرادی است که وسایل زیادی دارند تا آنها را در کشو میز قرار دهند. میز تحریر دو منظوره نیز مدل دیگری است که از آن هم برای مطالعه و هم به عنوان کتابخانه استفاده می‌کنند. معمولا جنس این میزها از چوب یا ام‌دی‌اف است. مدل دیواری میز تحریر نیز می‌تواند برای بخشی از مشتریان جذاب باشد. این مدل به نوعی بر روی دیوار نصب شده و افراد پشت آن قرار می‌گیرند. علاوه بر مدل‌های فوق، انواع دیگری از میز تحریر وجود دارد.


اندازه میز تحریر و اندازه اتاق

میز تحریر بخشی از فضای دکوراسیون داخلی خانه شما را تشکیل می‌دهد. بنابراین نقش زیادی در این خصوص بازی می‌کند. شما قبل از خرید و برای انتخاب یک میز مناسب، ابتدا باید به فضای داخل اتاق یا محلی که میز در آن قرار داده می‌شود، توجه کنید. ببیند که تا چه اندازه فضا وجود داشته و بعد از قرار دادن میز به چه صورت خواهد بود؟ آیا برای رفت‌وآمد افراد خصوصا کودکان مشکلی ایجاد نخواهد شد؟ همچنین آیا با قرار دادن میز، فضا برای سایر وسایل و استفاده مناسب از آنها همچنان وجود خواهد داشت یا خیر؟ اینها سوالاتی است که باید به خوبی قبل از خرید به آنها فکر کنید. بعد از آنکه ارزیابی خوبی از فضای در اختیار در داخل اتاق داشتید، آنگاه وقت آن است که متناسب با آن فضا دست به انتخاب یک میز تحریر بزنید.


ایمنی

بحث ایمنی در استفاده از میز تحریر خصوصا برای کودکان بسیار مهم است. به عنوان مثال، ارتفاع میز و صندلی از مهم‌ترین نکاتی است که باید در این زمینه به آن دقت کنید. چرا که ممکن است در سقوط و افتادن کودکان، برای آنها ایجاد دردسر کند و در برخی موارد دیگر امکان دارد به کودکان آسیب برساند. مهم‌ترین این موارد، امکان آسیب دیدن ستون فقرات، کمر و گردن است. چنانچه از مانیتور بر روی میز استفاده می‌کنید، باید به گونه‌ای آن را تنظیم کنید که چشم‌ها کاملا روبروی آن باشد. یعنی اگر برای مشاهده مانیتور نیاز باشد که سر را بسیار بالا یا پایین نگه دارید، به احتمال زیاد گردن شما به مشکل برخواهد خورد. صندلی میز تحریر نیز باید به نحوی باشد که فرد بر روی آن احساس راحتی داشته باشد. به گونه‌ای که هم قوس‌های کمر را پوشش دهد و هم بیش از حد محکم و سفت نباشد.


میزان کاربرد

از جمه مهم‌ترین فاکتورها برای خرید میز تحریر، میزان و نوع کاربرد میز خواهد بود. در واقع علاوه بر مدل یا زیبایی، نوع و میزان کاربرد میز تحریر نیز برای مشتریان اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. برخی از مدل‌های این نوع میزها دارای کاربردهای زیادی هستند. به عنوان مثال، برخی از آنها فضای بسیار قابل توجهی جهت قرار دادن وسایل و کتاب‌ها در اختیار شما قرار خواهند داد. برخی از میزهای تحریر هم به نحوی طراحی شده‌اند که علاوه بر مطالعه بتوان از آن در موارد دیگر نیز استفاده کرد. نوع و میزان وسایلی که شما قرار است به هنگام کار کردن با میز تحریر از آن استفاده کنید، نقش مهمی در انتخاب میز خواهد داشت. به عنوان مثال، برخی از میزهای تحریر وجود دارند که می‌توان برای آن دو صندلی قرار داد یا آنکه می‌توان از دو مانیتور بر روی آنها استفاده کرد. بنابراین قبل از خرید، بهتر است در خصوص وسایلی که پیرامون میز تحریر مورد استفاده قرار می‌گیرد، فکر کنید و متناسب با آنها برای خرید اقدام کنید.


میز کامپیوتر به جای میز تحریر

چنانچه در خانه با کمبود فضا روبرو هستید، می‌توانید از میز کامپیوتر و میز تحریر به جای یکدیگر استفاده کنید. هر چند از این دو استفاده‌های متنوعی می‌شود، اما در مواقع نیاز از یکی از آنها می‌توان به جای دیگری استفاده کرد. در هر صورت هر دو میز کاربردهای خود را دارد. البته بهتر است مدل‌هایی را خریداری کنید که دارای فضای کافی و مناسبی بر روی میز باشند.

برای خرید میز تحریر خوب حتما نکات فوق را مدنظر داشته باشید. هر چند که سلائق شما به عنوان مشتری، ممکن است فاکتورهای دیگری را نیز مدنظر قرار دهد. اما با توجه به نکات فوق قبل از خرید می‌توان یک میز تحریر مناسب انتخاب کرد. چنانچه لازم بود می‌توانید با افرادی که قبلا از این میزها استفاده کرده‌اند، مشورت کنید. ممکن است آنها نکاتی بدانند که شما قبل از خرید هیچ آگاهی از آنها نداشته باشید. ‌ندنداند

ادامه مطلب

هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.